Προς το περιεχόμενο

Αξίζει η έκδοση των 2GB για κάρτα των 55 ευρώ


SakisProHD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μη κοιτάς κάρτες με gddr3

Επέλεξε με gddr5

Τη να την κάνεις την παραπάνω μνήμη εάν είναι πολύ αργή. Η gddr5 θα σε βοηθήσει περισσότερο ακόμα και σε madVR για τις ταινίες σου.

Ναι αλλά δεν υπάρχει σε LP.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για προσπάθησε να βρεις LP σε:

Ati 6670, 7750 (eg. Sapphire)

nV 450, 650 (eg. Palit)

 

χμμμ… τώρα που το σκέπτομαι στα 50 ευρώ δεν νομίζω ότι υπάρχουν οι παραπάνω :(

Βασικά μέχρι 60-65 ευρώ θα έχω να διαθέσω αφότου πωληθεί η κάρτα της περιγραφής.Οπότε δεν νομίζω να υπάρχει κάποια καλύτερη από την 6570 σε Low Profile.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά μετά από αρκετό διάβασμα αυτές τις μέρες κατέληξα στο εξής.Θα μαζέψω λίγα χρήματα ακόμα και θα πάω στην 7750 η οποία υπάρχει σε Low Profile και φαντάζομαι θα είναι πολύ ανώτερη από την 6570.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα από ότι έχω διαβάσει σε διάφορες σελίδες στο YouTube και στο Tom's Hardware λέει ότι καταναλώνει μέχρι 60-65Watt δηλαδή λίγο παραπάνω από την 6570.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κατασκευαστές πάντως λένε 400w required. Σίγουρα είναι υπερβολικοί, αλλά δεν νομίζω να είναι τόσο πολύ το περιθώριο.
Κοίταξέ το τουλάχιστον, γιατί αν είναι και παλιό το τροφοδοτικό μπορεί να έχεις πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τροφοδοτικό είναι της HP και το λειτουργώ έδω και 3 χρόνια.Και η GT220 που είχα κατανάλωνε 50-60watt άρα για 5-10watt δεν νομίζω μα υπάρχει πρόβλημα.Κάτι άσχετο,η Gigabyte GT430 OC 1GB πόση διαφορά έχει από την 6570 1GB;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...