Προς το περιεχόμενο

απολύτως δωρεάν επαγγελματικές κάρτες


tilegamos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρέλαβα και γω σήμερα, ύστερα μάλιστα από αναζήτηση αριθμού αποστολής και συνεννόηση με acs, μια και είχε γίνει λάθος στη διεύθυνση από πλευράς τους. Άνοιξα το πακετάκι και ήρθε η πλήρης απογόητευση. Ίσα που διακρινόταν το όνομα, ενώ τα υπόλοιπα στοιχεία αχνοφαίνονταν...όπως το άνοιξα το πακετάκι, τις πέταξα στο καλάθι...αναρωτιέμαι τόσες φορές μου έστειλαν e-mail να διορθώσω, να στείλω, να ξαναδιορθώσω, να ξαναστείλω....δεν το είδαν ότι δεν φαίνεται σχεδόν τίποτα στην εκτύπωση...; Για μενα πολύς χαμός για το τίποτα...επιστρατεύτηκαν τόσοι άνθρωποι να στέλνουν p.m. με οδηγίες και "προγράμματα" (τους ευχαριστώ), να ανταλλάσσουν απόψεις περί διαστάσεων και συναφών χαρακτηριστικών, τηλέφωνα από Αγγλία...θα μπορούσαν, αφού κάνουν μία προωθητική ενέργεια, να προσέφεραν στους αδαείς και σε όσους δεν είχαν ιδιαίτερες απαιτήσεις τη δυνατότητα να έχουν έτοιμα πρότυπα(2-3), να επέλεγε ο ενδιαφερόμενος, να έστελνε τα προσωπικά του στοιχεία και τέλος η δουλειά...

 

έχεις και ένα δίκιο και συ. Κοτζάμ εταιρεία με τόσο ακριβή προωθητική ενέργεια, θα έπρεπε να έχει online προαιρετικό εργαλείο για να φτιάξεις μια τυπική κάρτα.

(ίσως και να μην είναι τόσο ακριβή και να τους συμφέρει από άποψη κόστους σε αντιστοιχία με διαφημίσεις κλπ)

Και να σας πω την αλήθεια, το site είναι επιεικώς απαράδεκτο, εάν δεν το έβλεπα στο insomnia.gr αλλά τυχαία έπεφτα πάνω του από διαφημίσεις κλπ, δεν θα τολμούσα ούτε ψευδώνυμο να βάλω, θα φοβόμουνα (δεν εμπνέει εμπιστοσύνη, το στήσιμο του)

 

 

 

Παρέλαβα και εγώ το δικό μου πακέτο.

- Παρότι την εικόνα που έστειλα ήταν σε RGB φτιαγμένη με το BusinessCardsMX τα χρώματα στην εκτύπωση είναι σχεδόν σωστά (λίγο πιο έντονα από αυτά που έχω επιλέξει, δεν με χαλάνε όμως).

- Υπάρχει άσπρη γραμμή στο κάτω μέρος παρότι είχε επιλεγεί το σωστό μέγεθος. αργότερα βέβαια είδα από αυτά που γράφεται παραπάνω, οτι έπρεπε να έχει επιλεγεί μεγαλύτερο μέγεθος σχεδίασης.

- Το logo τους στο πίσω μέρος είναι έντονο πολύ.

 

Αν θα αγόραζα απο αυτούς ξανά? Δεν ξέρω. Ειδικά αν πρέπει να υπολογίσω και το κόστος της κούριερ για Κρήτη.

 

Γενικά τις τιμές τους τις θεωρώ τουλάχιστον πανάκριβες. Λίγο το σώζει που με λίγη προσπάθεια μπορείς να πάρεις μέχρι 40 ευρώ πίστωση, κάνοντας μερικά review κλπ. Αλλά και πάλι....

Εάν το ψάξεις θα βρεις στα couponsites διάφορους που έχουν προσφορές για εκτυπώσεις καρτών μπρός πίσω κλπ.

Το αστείο είναι ότι αυτοί στα κουπόνια μου φαίνονται ακόμα πιο ακριβοί (28 ευρώ ξέρω γω αντί για 60 κάτι τέτοιο)

 

Νομίζω ότι εάν το ψάξει κανείς Ελλάδα μπορεί να βρει στα 20 ευρώ εκτύπωση 1000 καρτών μπρος πίσω.

Μόλις βρω κάποιο link ή πληροφορία θα την αναρτήσω εδώ με τηλέφωνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 271
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

........

Νομίζω ότι εάν το ψάξει κανείς Ελλάδα μπορεί να βρει στα 20 ευρώ εκτύπωση 1000 καρτών μπρος πίσω.

Μόλις βρω κάποιο link ή πληροφορία θα την αναρτήσω εδώ με τηλέφωνο.

Υπάρχει κι αυτό απο Ελλάδα (ετσι φαίνεται και απο τα στοιχεία επικοινωνίας) που προσφέρει αρκετά καλή τιμή.

http://www.print-easy.gr/products/kartes

 

το βασικό πακέτο που μάλλον θα ενδιαφέρει πολλούς είναι αυτό με τις 1000 κάρτες, διπλή όψη και πλαστικοποίηση στα 16 ευρω +3 για μεταφορικά. Με το τζάμπα δε συγκρίνονται, αλλά δεν είναι και απογορευτική η τιμή....

 

Μήπως έχει αγοράσει κανένας απο αυτούς και ξέρει αν έχουν την ποιοτητα που ισχυρίζονται? Η σελίδα τους και η οργάνωση των προιόντων είναι υποδειγματική.... αλλά δε βρήκα πουθενά να στέλνουν δείγματα, ούτε υπάρχει καμια κριτική των προιόντων τους...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κι αυτό απο Ελλάδα (ετσι φαίνεται και απο τα στοιχεία επικοινωνίας) που προσφέρει αρκετά καλή τιμή.

http://www.print-easy.gr/products/kartes

 

το βασικό πακέτο που μάλλον θα ενδιαφέρει πολλούς είναι αυτό με τις 1000 κάρτες, διπλή όψη και πλαστικοποίηση στα 16 ευρω +3 για μεταφορικά. Με το τζάμπα δε συγκρίνονται, αλλά δεν είναι και απογορευτική η τιμή....

 

Μήπως έχει αγοράσει κανένας απο αυτούς και ξέρει αν έχουν την ποιοτητα που ισχυρίζονται? Η σελίδα τους και η οργάνωση των προιόντων είναι υποδειγματική.... αλλά δε βρήκα πουθενά να στέλνουν δείγματα, ούτε υπάρχει καμια κριτική των προιόντων τους...

αρκετά ενδειαφέρον το λινκ. οι τιμές τους καλές είναι. δεν διευκρινίζουν αν οι τιμές είναι με ή χωρίς φπα (τουλάχιστον δεν το είδα κάπου) μένει να βρεθεί κάποιος που να έχει τυπώσει κάρτες εκεί να μας πει την τελική ποιότητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να πούνε σε κάποιον που θα αποφασίσει να αγοράσει οτι θέλουν έξτρα ΦΠΑ θα είναι πολύ fail...

 

Πάντως κι εδώ πρόκειτα απλά για ιστοσελίδα-τιμοκατάλογος. Ούτε software για την δημιουργία/συμμόρφωση στα εκτυπωτικά τους, ούτε λεπτομέρειες-συμβουλές για διαστάσεις και χρώματα!

 

Πιθανόν να είναι κάποια παλιά εταιρεία που μόλις μπαίνει στη διαδικασία ιντερνετικής πώλησης και δε το έχουν συλλάβει 100% σαν θέμα. Μόλις αρχίσουν να δέχονται print screens απο το Word, και bitmaps απο τη "Ζωγραφική" θα τρέξουν να βάλουν με τεράστια κόκκινα γράμματα τις οδηγίες!!!  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ισχύει ακόμα? βλέπω στο site η επιλογή υπάρχει ακόμα...

Λέω να παραγγείλω και άλλες σε άλλη διεύθυνση

 

Ισχύει ακόμα, δεν χρειάζεται άλλη διεύθυνση απλώς 2ο email.

Στην επιλογή πως να τις στείλεις το upload είναι η πιο σίγουρη λύση.

Επειδή σε μια 2η δοκιμή που έκανα δεν μου έβγαζε πουθενά αριθμό πελάτη, οπότε με email δεν μπορούσα να στείλω την κάρτα.

Αν και όποιο πρόβλημα έχεις απλώς μπαίνεις στο chat και στο λύνει η κοπελιά που έχουν στο ελληνικό chat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επειδή στα μαθηματικά δεν είμαι και το πρώτο μυαλό, και λέω δεν μπορεί, θα κάνω λάθος, μιλάμε για 10 Χ 21 εκατοστά?????  Σαν κουτσουλιά θα είναι!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, τόσο. Σίγουρα μικρό, αλλά τα περί ταττού κλπ είναι αστεία.

Είναι όσο ένα κλασσικό 3πτυχο όταν το βλέπεις κλειστό (1/3 της Α4).

Λίγα flyer δρόμου/πόρτας έχετε δει τέτοια (μην πω και μικρότερα)?

Μια χαρά κάνει τη δουλειά του και βολεύεται κόσμος που το υλικό του

δεν απαιτεί κάτι μεγαλύτερο. Btw, δεν βγήκε τώρα, υπήρχε εξ αρχής

και αυτή η προσφορά, όπως και για καρτ ποστάλ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι την δουλειά του θα την κάνει!  Είναι αυτό που λένε, μου χαρίζουνε τον γάιδαρο και τον κοιτάω στα δόντια!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φυλλαδια τα ειχε εξ αρχης οταν λεγατε για τις καρτες το ειχα τσεκαρει.

 

Το του χαριζανε γαιδαρο και τον κοιταζε στα δοντια ισχυει, αλλα φανταζομαι και αυτος θα μπαινει μεσα οταν τιποτα τυπωνει καρτες και ουσιαστικα ζημιωνεται. Θα επρεπε για αυτον να υπαρχει καπως ενα τελικο ΟΚ πριν την τελικη εκτυπωση, πχ με τυπωμα μια δοκιμαστικης, πριν τις 300, αλλα μαλλον το κοστος πρεπει να ειναι μηδαμινο για το καταστημα, για να προχωρα σε τοσο μαζικες εκτυπωσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά τα φυλλάδια δεν γίνεται η δωρεάν παραγγελία εάν έχεις χρησιμοποιήσει τον ίδιο λογαριασμό για να παραγγείλεις κάρτες.

Οπότε είτε πρέπει να γίνει καινούργιος λογαριασμός είτε να πληρώσει κάποιος κανονικά 32 ευρώ για τα φυλλάδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...