Προς το περιεχόμενο

απολύτως δωρεάν επαγγελματικές κάρτες


tilegamos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα. μπορει καποιος να με βοηθησει? Προσπαθω με ζωγραφικη να φτιαξω τις καρτες και δεν μπορω να βρω τις διαστασεις τις σωστες. το 85χ55 ποιο ακριβως ειναι ή πειτε μου ενα ευκολο προγραμμα να κατεβασω να τις κανω

 

Link.png Site: εδώ

 

Επίσης μην τον παρατήσεις αν φας άκυρο την πρώτη φορά, εγώ καμιά 6-7 φορές χρειάστηκε να στείλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 271
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για δωρεάν και πρώτες μου κάρτες είναι πολύ καλές.

Γύρω από τα γράμματα παρατηρώ ένα αχνό πιξέλιασμα σαν σκιά αλλά ίσως οφείλεται στο τρόπο που τη δημιούργησα και την έστειλα ως jpg.

Μελλοντικά αν ανοίξουν οι δουλειές και χρειαστώ κάτι καλύτερο θα πάω σε επαγγελματία ώστε να δω δείγματα από κοντά.

 

Και πάλι ευχαριστώ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1ον) Παρέλαβα (περισσότερες λεπτομέρειες after the break)

 

2ον) Ακόμα και σήμερα που το έλεγξα συνεχίζει η προσφορά, οπότε εάν κάποιος δεν πρόλαβε, μπορεί ακόμα να χρησιμοποιήσει την "προσφορά" (τα εισαγωγικά είναι για το ότι ουσιαστικά είναι διαφημιστικά φυλλάδια για την επιχείρηση τους)

                                                                 
Παρέλαβα, πολύ ευχαριστημένος από αυτούς. Εγώ παρατήρησα κάποια λάθη μου. 1ον έβαλα σχεδόν μαύρο και όχι full μαύρο. Λύση σε αυτό είναι είτε να βάλεις full μαύρο είτε να βάζετε σχετικά μεγάλα γράμματα ή σημαντικά φωτεινά. 2ον οι κάρτες που έχουν σαν βάση το άσπρο είναι πιο πιθανόν να πετύχουν, γιατί εμένα για παράδειγμα στην εκτύπωση και κόψιμο, μου δώσανε λίγο άσπρο από κάτω. και 3ον πάρτε κανένα κουτάκι να τις βάζετε διότι δεν θα έχετε τι να τις κάνετε! (είναι πολύ "περισσότερες" από ότι περίμενα. Οπτικός τέλος πάντων)

Επεξ/σία από takjar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρελαβα και γω μολις.

ισχυει οτι αφηνει ασπρο περιθωριο κατω δεξια και αριστερα

 

αλλα για τσαμπα ειναι οκ.

 

 

εχω βγαλει και 1000 καρτες με 50 ευρω διπλη οψης απο μαγαζι στην ελλαδα που ειναι τουμπανο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα και εγω....

 

Εντυπωσεις:

Εκτος απο το ασπρο κενο (το οποιο με μια γρηγορη ματια σε αλλες ηταν στην αριστερη πλευρα ενω σε καποιες αλλες και κατω και αριστερα...) δεν ειχαν καποιο αλλο "προβλημα"...

Στο πισω μερος η σταμπα του καταστηματος ειναι λιγο μεγαλυτερη απο οτι περιμενα αλλα δεν με ενοχλει κιολας...

 

Προσωπικη αποψη: Για "προχειρη" καρτα,μη επαγγελματια και δωρεαν στην πορτα μου ειναι μια χαρα... ΑΝ επρεπε να τις πληρωσω θα επελεγα καποιο καταστημα οπου θα ειχα τη δυνατοτητα να δω πρωτα μια δοκιμαστικη εκτυπωμενη (και σχεδιασμενη απο καποιον που ξερει περισσοτερα απο εμενα...) και μετα να προχωρησω στην παραγγελια...

 

Σε καθε περιπτωση πολλα μπραβο στον TS για το ποσταρισμα της προσφορας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβε και ο πατέρας μου.

Του πατέρα μου βγήκαν καταπληκτικές!!
Τις έστειλα 600dpi και είχαν άσπρο φόντο, δεν ξέρω εάν αυτό έχει σημασία, αλλά ήταν ακριβώς αυτό που περιμέναμε!

Ενδεικτικά τρία σχέδια που έφτιαξα και έστειλα εκ μέρους εμένα ή άλλων, από τις παρακάτω μόνο η πράσινη έχει έρθει και το πράσινο ήρθε πολύ πιο σκούρο, από ότι φαίνεται στο site.
 
 
1.jpg



2.jpg
 


3.jpg


Πως κάνεις resize το img μέσα στο forum??

Επεξ/σία από takjar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

από τις παρακάτω μόνο η πράσινη έχει έρθει και το πράσινο ήρθε πολύ πιο σκούρο, από ότι φαίνεται στο site.

Επειδή είναι η κλασσικότατη περίπτωση του RGB πράσινου που είναι καθαρά χρώμα οθόνης και μη εκτυπώσιμο σε CMYK. Στη μετατροπή/εκτύπωση σε CMYK οι δυνάμεις δίνουν το πιο σκούρο που έλαβες (όπως γίνεται και με άλλα χαρακτηριστικά "φανταχτερά" στην γκάμα του RGB). Η μόνη περίπτωση για κοντινό εκτυπώσιμο σε αυτό, είναι αν τυπώσεις Pantone ή μεταλλικό χρώμα και όχι CMYK.

 

Επίσης, για τα λευκά που έτυχαν σε κάποιους, είναι επειδή δεν υπήρχε έξτρα φόντο πέρα του 85χ55, γι'αυτό ζητάνε τα +2mm, να ξακρίσουν εκεί ώστε να μην υπάρχει περίπτωση να μείνει λευκό φιλέτο και να μείνει τελική διάσταση το 85χ55. Το μαχαίρι ποτέ δεν μπορεί να κόψει απολύτως καρφί ακόμα κι αν είναι ηλεκτρονικό (καλά για χειρός, δεν το συζητάμε καν...).

Σε αυτή την περίπτωση οι επιλογές τους είναι α) να φάνε το λευκό φιλέτο, αναγκαστικά ξακρίζοντας πιο μέσα, μειώνοντας/τρώγοντας το 85χ55 της κάρτας/μακέτας... με την μεγάλη πιθανότητα σε αυτή την περίπτωση, αν τα στοιχεία (σχέδια/κείμενο) δεν είναι αρκετά πιο μέσα να φαγωθούν ή να έρθουν πλέον στα όρια και να φανεί άσχημο. β) να προεκτείνουν αυτοί το φόντο +2mm... πανεύκολο αν είναι πλακάτο/μονόχρωμο, όχι και τόσο αν πρόκειται για φόντο/εικόνα, μπορεί να φανεί άσχημο το ξεχείλωμα αναλόγως το θέμα. Όπως και να 'χει στη συγκεκριμένη προσφορά το (β) δεν ήταν επιλογή παρά μόνο επί πληρωμής.

 

Οπότε, αν όντως τα δώσατε με σωστές τεχνικές προδιαγραφές, η γκρίνια είναι δικαιολογημένη. Αν όχι... όχι.

Επεξ/σία από scullyist
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα...meh

Δεν το κόβω να μαζεύουν πολλούς μελλοντικούς πελάτες με προχειροδουλειές....αν δεν το κάνεις σωστά μην το κάνεις καθόλου

Αρκετές κάρτες(όχι 1 και 2) είναι αλλοιωμένες

Με τη πρώτη ματιά σκέφτηκα να μην τις δώσω καν(δεν τις έφτιαξα για μένα)

 

 

 

 

Edit: 9 είναι απαράδεκτες και τις έβγαλα από τη στίβα, οι υπόλοιπες ντάξει, για τζάμπα καλές είναι αλλά οι flawless είναι λίγες

Μπορεί να είμαι και γω λίγο ψείρας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα, δεν ανοιξα το πακετο (εφευγα απο το σπιτι) και θα τις τσεκαρω το βραδυ ή αυριο το πρωι. Η πρωτη-πρωτη παντως φαινοταν ΟΚ, τα χρωματα δεν ηταν ακριβως οπως τα φανταζομουν αλλα καθολου ασχημες για δωρεαν. Αυριο ελπιζω να τσεκαρω το συνολο τους. Στο μεταξυ...

 

...ευχαριστω τον TS :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...