Προς το περιεχόμενο

απολύτως δωρεάν επαγγελματικές κάρτες


tilegamos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 271
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μπορεί να είμαι και γω λίγο ψείρας

Δεν είσαι, μόνο ψειριά δεν είναι αυτό... + το συγκεκριμένο δεν έχει να κάνει με καμία λάθος τεχνική προδιαγραφή που μπορεί να έδωσες την κάρτα, καθαρά δική τους η πατάτα. Για το οποίο σαφώς υπάρχουν λόγοι αλλά υποτίθεται βγάζεις τα σκάρτα και αναπληρώνεις σε τόσο οφθαλμοφανή περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρελαβα και γω,οκ,ευχαριστημενος,προς θεου τζαμπα ειναι.απλα ειναι χαρτι γυαλιστερο μετριας ποιοτητας,πχ οι παλιες μου καρτες δυσκολα φθειρονται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν παιδιά για να μην έχετε πρόβλημα πρέπει οι διαστάσεις να είναι συγκεκριμένες και τα dpi συγκεκριμένα και το cmyke συγκεκριμένο αν αυτά είναι κάτω του ορίου με συγχωρείτε αλλά δεν σας φτάιει το print24 αλλά εσείς....

 

 

αλλά όταν είναι κάτι τσάμπα δεν μας νοιάζει...

 

επιπλέον στέλνουν και δείγματα δωρεάν.....

 

 

 

Καλέστε στο τηλέφωνο τελείως δωρεάν και ρωτήστε γι'αυτό.....
 

 

 

Καλή συνέχεια και απλά να ξέρετε τα παραπάνω για να γίνει σωστά η δουλειά σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ χθες, ως προς την ποιότητα είναι μέτριες, ούτως η άλλος ότι πληρώνεις παίρνεις. 

Με το μάτι που τις κοιτούσα μου φαίνονταν αρκετές σε ποσότητα, έτσι μέτρησα το ένα πακετάκι από τα 3

που παρέλαβα και ήταν 333.  x 3 πακετάκια σύνολο ...1000 κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ χθες.

Από service είναι άψογοι.

Τα χρονοδιαγράμματα όπως ακριβώς μου τα είχαν αναφέρει και η παράδοση - συσκευασία χωρίς προβλήματα.

Οι κάρτες είναι όπως τις περίμενα από τις περιγραφές των φίλων.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα, δεν ανοιξα το πακετο (εφευγα απο το σπιτι) και θα τις τσεκαρω το βραδυ ή αυριο το πρωι. Η πρωτη-πρωτη παντως φαινοταν ΟΚ, τα χρωματα δεν ηταν ακριβως οπως τα φανταζομουν αλλα καθολου ασχημες για δωρεαν. Αυριο ελπιζω να τσεκαρω το συνολο τους. Στο μεταξυ...

 

...ευχαριστω τον TS :-)

 

Μολις εκανα ελεγχο. Ολες ειναι σε αριστη κατασταση, στα χρωματα εχω ενα μικρο θεμα αλλα αυτο ειναι σιγουρα δικο μου λαθος κι οχι του καταστηματος. Κανενα ελλατωμα, κανενα περιθωριο (ειχα κανει τις διαστασεις 9.2/5.8 ή καπως ετσι, οπως ειχε αναφερει συμφορουμιτης νωριτερα και τον ευχαριστω). Το λογοτυπο της εταιρειας δεν ειναι τοσο ασχημο οσο φανταζομουν, ενω επρεπε να εχω βαλει μεγαλυτερη γραμματοσειρα, αλλα παλι ειναι δικο μου λαθος. Συνολο καρτων; 355! :confused: :confused:

 

Ευχαριστω τον TS και παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Παρασκευή ήρθαν οι κάρτες που παρήγγειλα και εγώ. Δεν ήταν για μένα, γι αυτό δεν τις έχω δει ακόμα, αλλά μου είπαν ότι είναι άψογες. Ευχαριστώ και πάλι τον TS!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα κι εγω.

Το χαρτί αρκετά καλό (περιμενα πιο κακής ποιότητας)

Στραβή εκτύπωση με αποτέλεσμα η ευθεία γραμμή να δείχνει διακεκομένη!!

Στραβό κόψιμο. Μη κεντραρισμένο (το δεξι περιθώριο κόπηκε πιο λίγο απο το αριστερό)

Μέτρια εκτύπωση, αλλά αυτό πιστεύω ότι είναι λογικό λόγω της μηδενικής τιμής. Ελπίζω στην κανονική αγορά να είναι πιο προσεγμένο!

Το σχέδιο στο πίσω μερος δεν είναι ενοχλητικό.

 

Αρκετά ερασιτεχνική δουλειά. Δεν συστήνεται για επαγγελματική εκτύπωση.

Ελπίζω να οφείλεται στο ότι είναι τσάμπα, αλλά όπως και να έχει το δείγμα τους με απωθεί απο το να δώσω κανονική παραγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ τον TS. Μέχρι και σήμερα που έλεγξα ισχύει η προσφορά.

Όπως επίσης ευχαριστώ την Κατερίνα η οποία είναι πάρα πολύ βοηθητική :)
Όποιος θέλει ας μπει στο Chat να την ρωτήσει κάτι και μετά να την βαθμολογήσει ανάλογα, από ότι κατάλαβα την βοηθάει πολύ.

Τώρα κάποιες οδηγίες για το BusinessCardsMX:

  1. Όταν φτιάχνεις μία κάρτα επιλέγεις (για ευκολία) τον design wizard, διότι σου βγάζει και επιλογή αναλογίας
  2. Επιλέγεται template της επιλογής σας (μπορείτε να αλλάξετε τα πάντα)
  3. έπειτα επιλέγεται το Standard 85x55 (single)
  4. Στα εργαλεία δεξιά, επιλέγεται την καρτέλα Settings, έπειτα Project Settings και τέλος πάτε στην επιλογή Show Bleeds,
    την επιλέγεται και αυξάνεται το Bleed κατά 2 για να ανέβει το size σε 89 x 59 
    2 φωτογραφίες από το περιβάλλον και για να γίνουν πιο σαφείς οι οδηγίες. Σημαντική σημείωση όταν κάνετε extract την φωτογραφία δεν θα φαίνονται τα bleeds.

    BCmx.png

    BCmx2.png

     
  5. Στην καρτέλα Settings πάλι, προχωράτε στην υποκαρτέλα Color Settings και πατάτε το κουμπάκι Convert all color to CMYK space

    BCmx3.png

     
  6. Έπειτα φτιάχνετε την καρτούλα σας με τα εργαλεία που έχει το πρόγραμμα
  7. Τέλος πηγαίνετε στις πάνω κεντρικές καρτέλες και Tools \ Export As Image \ 600 DPI

    BCmx4.png


     
  8. Και απλώς κάνετε save.
  9. Μην πατήσετε την επιλογή Cut Marks, διότι ανεβάζει την αναλογία αρκετά. Θεωρητικά θα μπορούσατε να αποφύγετε την διαδικασία του Bleed και να βάλετε κατευθείαν Cut Marks και μετά να ανοίξετε την εικόνα σε άλλον επεξεργαστή εικόνας και να κόψετε λίγο τριγύρω για να έρθει σε 89 x 59, αλλά στην διαδικασία με τα cut marks δεν έχει τα γραφικά σας που περισσεύουν, βάζει απλώς άσπρο, οπότε στο κόψιμο πάλι μπορεί να έχετε λίγο άσπρο τριγύρω.
    Παρακάτω έχω την κάρτα πως θα φαινόταν χωρίς τα bleeds, αλλά με Cut Marks


    test_cutmarks.jpg
     
 

Παρελαβα κι εγω.

Το χαρτί αρκετά καλό (περιμενα πιο κακής ποιότητας)

Στραβή εκτύπωση με αποτέλεσμα η ευθεία γραμμή να δείχνει διακεκομένη!!

Στραβό κόψιμο. Μη κεντραρισμένο (το δεξι περιθώριο κόπηκε πιο λίγο απο το αριστερό)

Μέτρια εκτύπωση, αλλά αυτό πιστεύω ότι είναι λογικό λόγω της μηδενικής τιμής. Ελπίζω στην κανονική αγορά να είναι πιο προσεγμένο!

Το σχέδιο στο πίσω μερος δεν είναι ενοχλητικό.

 

Αρκετά ερασιτεχνική δουλειά. Δεν συστήνεται για επαγγελματική εκτύπωση.

Ελπίζω να οφείλεται στο ότι είναι τσάμπα, αλλά όπως και να έχει το δείγμα τους με απωθεί απο το να δώσω κανονική παραγγελία.


Μπες στο chat και εξήγησε τους το πρόβλημα σου, ίσως σου προτείνουν να κάνεις κάποιες αλλαγές στην φωτογραφία, να τους την στείλεις ξανά και να σου εκτυπώσουν καινούργιες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και γω σήμερα, ύστερα μάλιστα από αναζήτηση αριθμού αποστολής και συνεννόηση με acs, μια και είχε γίνει λάθος στη διεύθυνση από πλευράς τους. Άνοιξα το πακετάκι και ήρθε η πλήρης απογόητευση. Ίσα που διακρινόταν το όνομα, ενώ τα υπόλοιπα στοιχεία αχνοφαίνονταν...όπως το άνοιξα το πακετάκι, τις πέταξα στο καλάθι...αναρωτιέμαι τόσες φορές μου έστειλαν e-mail να διορθώσω, να στείλω, να ξαναδιορθώσω, να ξαναστείλω....δεν το είδαν ότι δεν φαίνεται σχεδόν τίποτα στην εκτύπωση...; Για μενα πολύς χαμός για το τίποτα...επιστρατεύτηκαν τόσοι άνθρωποι να στέλνουν p.m. με οδηγίες και "προγράμματα" (τους ευχαριστώ), να ανταλλάσσουν απόψεις περί διαστάσεων και συναφών χαρακτηριστικών, τηλέφωνα από Αγγλία...θα μπορούσαν, αφού κάνουν μία προωθητική ενέργεια, να προσέφεραν στους αδαείς και σε όσους δεν είχαν ιδιαίτερες απαιτήσεις τη δυνατότητα να έχουν έτοιμα πρότυπα(2-3), να επέλεγε ο ενδιαφερόμενος, να έστελνε τα προσωπικά του στοιχεία και τέλος η δουλειά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ το δικό μου πακέτο.

- Παρότι την εικόνα που έστειλα ήταν σε RGB φτιαγμένη με το BusinessCardsMX τα χρώματα στην εκτύπωση είναι σχεδόν σωστά (λίγο πιο έντονα από αυτά που έχω επιλέξει, δεν με χαλάνε όμως).

- Υπάρχει άσπρη γραμμή στο κάτω μέρος παρότι είχε επιλεγεί το σωστό μέγεθος. αργότερα βέβαια είδα από αυτά που γράφεται παραπάνω, οτι έπρεπε να έχει επιλεγεί μεγαλύτερο μέγεθος σχεδίασης.

- Το logo τους στο πίσω μέρος είναι έντονο πολύ.

 

Αν θα αγόραζα απο αυτούς ξανά? Δεν ξέρω. Ειδικά αν πρέπει να υπολογίσω και το κόστος της κούριερ για Κρήτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...