Προς το περιεχόμενο

απολύτως δωρεάν επαγγελματικές κάρτες


tilegamos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 271
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Mια που ακομα γραφετε εδω, ας προσθεσω και εγω το ontopic μου οτι και οι δικες μου καρτες ειχαν μια λευκη λωριδα στο κατω μερος (και δυο πολυυυ μικρες δεξια και αριστερα). Το λογοτυπο πισω δεν πολυενοχλει, η ποιοτητα εκτυπωσης ετσι κι ετσι, τωρα για δωρεαν δε λεμε τιποτα φυσικα μια χαρα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παρελαβα και εγω τις καρτες 

ωραιες βγηκαν μαυρα και ασπρα γραμματα σε πρασινο φοντο

το λογοτυπο ειναι σχετικα μικρο και πιανει το 1/6 της πισω επιφανειας

δεν φαινονται να εχουν καποια επιστρωση 

αλλα με την βασικη χρηση δεν φαινονται να χαλανε

την εικονα την εστειλα σε rgb παλετα αλλα ειχα διαλεξει πρωτα τα χρωματα μου σε cmyk και βρηκα την αντιστοιχια και το αποτελεσμα ειναι αυτο που περιμενα

με το gimp εφτιαξα την εικονα δυστυχως το plugin cmyk separator δεν δουλεψε στην περιπτωση μου 

αν καποιος ξερει καμια εναλακκτικη free-open source ας πει

επισης την επομενη μερα με πηρε μια κοπελα απο εξωτερικο ευγενεστατη να μου προτεινει να δοκιμασω και τα δωρεαν φυλλαδια 

και να με ενημερωσει οτι η παραγγελια μου ειναι ετοιμη για εκτυπωση 

και θα την εχω μαλλον πριν την ημερομηνια που μου ειπανε οπως και εγινε

 

επισης μου ειπε και τα παραπονα της 

"οτι κοσμος εδω μεσα λεει αναληθειες οπως οτι δεν στελνουν κρητη ενω ενημερωσανε οτι στελνουν αλλα οχι δωρεαν" οπου τελικα μαλλον αυτο εννοει ο louben πιο πανω 

"οτι καποιοι δεν πανε καν να παραλαβουν και το πακετο επιστρεφει εξωτερικο " 

 

ευχαριστω οποιον ξεκινησε το θεμα αυτο, οσους ανεφεραν τις σωστες προδιαγραφες για το αρχειο και την εταιρια για την προσφορα τους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ τις παρέλαβα προχτές, καλή ποιότητα, όχι τίποτα το τρομερό αλλά είπαμε μην τα θέλουμε όλα δικά μας, 'χάλασαν' και κάποιες λόγο της συσκευασίας (δεσίματος). Η εξυπηρέτηση βέβαια άριστη, η κοπέλα (κατερίνα νομίζω) με ενημέρωσε για την ορθή παραλαβή των αρχείων μου και μάλιστα το δέμα ήρθε και νωρίτερα απο ότι έπρεπε (!). Το μόνο που έχω να παρατηρήσω είναι ότι με έκπληξη έμαθα ότι υπάρχει έδρα στην Ελλάδα (μαρούσι σύμφωνα με την ιστοσελίδα), οι επικοινωνίες όμως γίνονται απο Αγγλία ενώ τέλος οι εκτυπώσεις απο Γερμανία (για τις κάρτες τουλάχιστον) Ήδη τους έχω συστήσει σε 2-3 φίλους μου και σίγουρα και εγώ θα ξαναπαραγγείλω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

 

"οτι κοσμος εδω μεσα λεει αναληθειες οπως οτι δεν στελνουν κρητη ενω ενημερωσανε οτι στελνουν αλλα οχι δωρεαν" οπου τελικα μαλλον αυτο εννοει ο louben πιο πανω 

 

Λοιπον τωρα ειδα το μηνυμα.

Αυτο ακριβως και εννουσα και συγγνωμη αν δεν ημουν σαφης.Δεν στελνουν Κρητη ΔΩΡΕΑΝ αλλα στελνουν με χρεωση(γυρω στα 9 ευρω νομιζω).Τωρα γιατι Αθηνα(και αλλου στην ελλαδα) δωρεαν αλλα Κρητη οχι μονο η ACS το ξερει.

Η κοπελα στο τηλεφωνικο κεντρο (Κατερινα μια ειναι νομιζω) απαντα απο Αγγλια.Πολυ εξυπηρετικη και επικοινωνιακη.

Τελος παντων  η διαδικασια για τα φυλλαδια ειναι η ιδια με αυτη των καρτων.Αν οχι (που το υποψιαζομαι )πως κανουμε προτυπο για τα φυλλαδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gia τις καρτες φιλος συμφορουμιτης προτεινε πριν και διαστασεις και προγραμμα(businesscard mx).Fyλλαδια το συγκεκριμενο προγραμμα δεν τυπωνει λογω διαστασης.Ποιο προγραμμα να χρησιμοποιησω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το photoshop μου φανηκε δυσχρηστο το corel epiσης.

Ειδα το slim publisher αλλα στο trial βγαζει την μικρη αναλυση (κατω απο 300 dpi και δεν μου ανει.

Καποιος εχει φτιαξει flyers?Αν ναι με ποιο προγραμμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

photoshop.. αν και flyers κανονικα με indesign... αλλα μπλεκεις μετα .. ποιο ευκολο ειναι το Photoshop... μη περιμενεις να φτιαξεις κατι αξιολογο απο τη μια μερα στην αλλη .. καλυτερα ψαξε στα ετοιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εναλλακτικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις Gimp.
Αλλά νομίζω ότι ακόμα και το photoshop βήμα βήμα εάν ψάχνεις σιγά σιγά ότι χρειάζεσαι επί τόπου στο net, θα βρεις άκρη.

1ο βήμα: Αλλάζω μέγεθος τον camva μου.

2ο βήμα: Πώς να εισάγω εικόνες/art/χρώματα
3ο βήμα: Πως τα επεξεργάζομαι όλα αυτά.

4ο βήμα: Πως βάζω φίλτρα και χρώματα και πως συνδυάζω τα layers με τα φίλτρα για να βγει κάτι ωραίο και όχι ένα κολάζ.

 

5ο βήμα: Βρίσκω έναν γραφίστα να κάνει την δουλειά για μένα :D

πλάκα πλάκα έχω να σου προτείνω έναν καλό που γνώρισα στο στρατό
κάνει από design ιστοσελίδων μέχρι παιδικά βιβλία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εναλλακτικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις Gimp.

Αλλά νομίζω ότι ακόμα και το photoshop βήμα βήμα εάν ψάχνεις σιγά σιγά ότι χρειάζεσαι επί τόπου στο net, θα βρεις άκρη.

 

1ο βήμα: Αλλάζω μέγεθος τον camva μου.

2ο βήμα: Πώς να εισάγω εικόνες/art/χρώματα

3ο βήμα: Πως τα επεξεργάζομαι όλα αυτά.

4ο βήμα: Πως βάζω φίλτρα και χρώματα και πως συνδυάζω τα layers με τα φίλτρα για να βγει κάτι ωραίο και όχι ένα κολάζ.

 

5ο βήμα: Βρίσκω έναν γραφίστα να κάνει την δουλειά για μένα :D

 

πλάκα πλάκα έχω να σου προτείνω έναν καλό που γνώρισα στο στρατό

κάνει από design ιστοσελίδων μέχρι παιδικά βιβλία

Baσικα ενδιαφερομουν για προγραμμα οπως το business cardmx που προαναφερθηκε οσο πιο απλο γινεται.Θα ηθελα να το κανω μονος μου και δωρεαν ετσι και αλλιως θ α το κανω δοκιμαστικα και δεν εχω μεγαλες απαιτησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...