Προς το περιεχόμενο

απολύτως δωρεάν επαγγελματικές κάρτες


tilegamos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοίτα, αρχικά δεν απάντησα αναλυτικά μετά την απάντηση σου και περιορίστηκα στο "οκ, απλά αυτό αγνοήστε το" ακριβώς γιατί φοβόμουν το εκτεταμένο offtopic αλλά το θέμα ήταν ότι ενω οι περισσότεροι τυραννιόντουσαν ήδη με τα βασικά περί διαστάσεων κλπ, μπήκε εντελώς αχρείαστα στο παιχνίδι και η έγνοια των δεκαδικών σε σχέση με σωστή απόδοση του χρώματος. Δέντρο (τι δέντρο, χορταράκι) vs δάσος=το δεδομένο ότι οι ρυθμίσεις τους δεν θα είναι σωστές και εξ αρχής δεν ξέρουν αν τα χρώματα που βλέπουν στην οθόνη είναι -λιγότερο ή περισσότερο- σωστα, όπως συμφωνείς οπότε προς τι ο επιπλέον άκυρος* πονοκέφαλος...IMHO.

 

Απο 'κει και πέρα το Ot μου ίσως δεν είναι και τόσο offtopic (ας κρίνει o M. + αν δεν ενδιαφέρει επίσης, επιπλέον λόγος που δεν θα έπρεπε να θιχτεί η σωστή χρωματική απόδοση, πόσο μάλλον στο άκυρο επίπεδο που θιχτηκε) γιατί όσοι δεν ξέρουν, το λιγότερο πήραν μια ιδέα για ποιο λόγο δεν θα πρέπει να γκρινιάξουν όταν αρχίσουν οι παραλαβές, ΑΝ τους έρθουν τα χρώματα ότι να 'ναι ή λίγο διαφορετικά ή το περισσότερο όσοι έχουν όρεξη, να ψαχτούν λίγο με τα settings τους για σωστότερη δουλειά (αυτήν ή μελλοντικά).

 

ΥΓ. *μιας και η κάρτα σου δηλώνει γραφίστας, ελπίζω ν' αντιλαμβάνεσαι ότι μιλούσες για απόδοση χρώματος με βάση τα δεκαδικά, το οποίο τώρα αλλαξε σε "αντί για 87% sto K βάλε 90 ή 85", που καμία σχέση με δεκαδικά δεν έχει και περνάει άρδην σε άλλα δεδομένα με σημαντικότερες χρωματικές αποκλίσεις ανάλογα τις +- στρογγυλοποιήσεις. Που και πάλι η απάντηση θα ήταν...σωστοτερα χρώματα στο χαρτί σε σχέση/σύγκριση με τι? Αφου δεν υπάρχει καλιμπράρισμα/παντονιέρα κλπ..και "μπλα μπλα" περί άκυρων πονοκεφάλων...

 

Δεν θα ζαλίσω παραπάνω και σόρρυ αν θεωρείται ότι το κούρασα ανούσια, peace και καλές παραλαβές.

Επεξ/σία από matrixxx
αφαιρεση spoiler ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 271
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τώρα είδα τι εννοείς , είχα γράψει στην βιασύνη μου "Αποφυγή δεκαδικών για να βγουν τα χρώματα οσο πιο πιστά γίνεται στο χαρτί.

Με αυτο εννοούσα αυτο που έγραψα πρίν, και αυτο που είχα γράψει και στο πρώτο post μου. Δέν άλλαξε τώρα, αυτο είχα γράψει απο την αρχή , το προηγούμενο είναι απροσεξία μου.

 

Τέλος πάντων end of story

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ερωτηση χαζη..απο που ειναι το σαιτ?σε τι γλωσσα να γραψω τις παρατηρησεις?

 

θελω να τους ανεβασω την καρτα οπως την εχω,αλλα με διαφορετικα στοιχεια,mail,τηλεφωνο

 

θα το πιασουν?

 

edit,τελικα τη σουλουπωσα τη καρτα

 

για να δουμε..

 

thanks topic starter!

Επεξ/σία από barman_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σορρυ για το offtopic αλλα επειδη εκανα πατατια με την μακετα και θα μου ερθουν λάθος οι καρτες, μπορειτε να μου πειτε αν υπαρχουν και αλλα site που εχουν αντίστοιχες προσφορες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σορρυ για το offtopic αλλα επειδη εκανα πατατια με την μακετα και θα μου ερθουν λάθος οι καρτες, μπορειτε να μου πειτε αν υπαρχουν και αλλα site που εχουν αντίστοιχες προσφορες?

Γιατί δεν τους πέρνεις τηλ να τις ακυρώσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε καινούριο λογαριασμό με άλλα στοιχεία, email

 

Τσέκαρε και αυτό που αναφέρθηκε πιο πριν:

 

Κάτι αντίστοιχο, κάνοντας λογαριασμό στο about.me έχετε δωρεάν business cards από το moo.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου τις επιστρέφουν εδω και 3 μέρες κάθε φορά για διαφορετικό λόγο... άλλη μία ευκαιρία θα τους δωσω και μετα ακυρο, δε μπορώ να τρογωμαι για 10€ "τσαμπα"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβάστε αυτό για να φτιάζεται κάρτες

http://www.businesscards-mx.com/

+1 και εγω με αυτο την εφτιαξα (εξαγωγη σαν εικονα jpg )

προσοχη οι διαστασεις πρεπει να ειναι 85 x 55 mm και μονο αυτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 και εγω με αυτο την εφτιαξα (εξαγωγη σαν εικονα jpg )

προσοχη οι διαστασεις πρεπει να ειναι 85 x 55 mm και μονο αυτες.

Καλό το πρόγραμμα που προτείνετε, αλλά όταν αποθηκεύεις την κάρτα ως εικόνα έχει και τα στοιχεία της εταιρείας του προγράμματος.

Εμένα μετά από 3 αποτυχημένες προσπάθειες με πήρανε και τηλέφωνο και μου έδωσαν οδηγίες για μέγεθος 89 * 59. Και στην τελική αφού μπαίνουν που μπαίνουν στη διαδικασία να ελέγξουν e-mail και να απαντήσουν περί λανθασμένου μεγέθους κ.λ.π. δεν τις κάνουν τις απαιτούμενες διορθώσεις από μόνοι τους...Λιγότερος κόπος μου φαντάζει από το να παίρνουν τηλέφωνο και να εξηγούν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με πήρανε και τηλέφωνο και μου έδωσαν οδηγίες για μέγεθος 89 * 59

Xα! Κι εγω που νομιζα οτι σε ολη αυτη τη διαδικασια (απο την παραγγελία μεχρι και... την παραδοση!) δεν επεμβαινει κανενας 'ανθρωπος' και ολα (δια)χειριζονται αυτοματα... Εκτος αν ειναι οντως ετσι και απλα στα 3 λαθη χτυπαει καποιο καμπανακι... :)

Παντως κι εγω 2 φορες που εστειλα συμφωνα με συσταση συμφορουμιτη μεγεθος μεγαλυτερο απο 85Χ55 δεν εγινε δεκτο (με αιτιολογια οτι ηταν πολυ μεγαλο), την 3η το εστειλα κανονικα 85*55...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...