Προς το περιεχόμενο

απολύτως δωρεάν επαγγελματικές κάρτες


tilegamos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια μπορεί κάποιος να δώσει οδηγίες σε GIMP? Φτιάχνω image σε διάσταση 95x65, κάνω την επεξεργασία που θέλω και μετά αν το κάνω export σε jpeg η ανάλυση είναι πολύ χαμηλή όπως και το dpi.. 

καμιά ιδέα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 271
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλό το πρόγραμμα που προτείνετε, αλλά όταν αποθηκεύεις την κάρτα ως εικόνα έχει και τα στοιχεία της εταιρείας του προγράμματος.

Εμένα μετά από 3 αποτυχημένες προσπάθειες με πήρανε και τηλέφωνο και μου έδωσαν οδηγίες για μέγεθος 89 * 59. Και στην τελική αφού μπαίνουν που μπαίνουν στη διαδικασία να ελέγξουν e-mail και να απαντήσουν περί λανθασμένου μεγέθους κ.λ.π. δεν τις κάνουν τις απαιτούμενες διορθώσεις από μόνοι τους...Λιγότερος κόπος μου φαντάζει από το να παίρνουν τηλέφωνο και να εξηγούν...

 

Η "αγορασμενη" εκδοση δεν εχει watermark.  ;)

Εμενα παντως μετα τη διορθωση της αναλογιας σε 85x55 οι καρτες εχουν ηδη σταλει.

 

Προσέξατε ότι οι κάρτες έρχονται από Γερμανία;

+1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Προσέξατε ότι οι κάρτες έρχονται από Γερμανία;

 

Εδω και 5 ημερες. :P ;)

 

http://www.insomnia.gr/topic/501434-απολύτως-δωρεάν-επαγγελματικές-κάρτες/page-2?p=52674750#entry52674750

http://en.wikipedia.org/wiki/Aschaffenburg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εμένα ξεκίνησαν από Kesselsdorf.

Τελικά που τις τυπώνουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποίησα το Businesscards MX και έστειλα με email την φωτογραφία σε jpg, με 300dpi κλπ που έχει επιλογή το πρόγραμμα στα export. Αλλά ξέχασα να ελέγξω ότι τα χρώματα ήταν CMYK και τώρα έκανα reply στο email που τους έστειλα με την διορθωμένη φωτογραφία. Χρειάζεται άραγε να κάνω κάτι άλλο;
Έχει και επιλογή στο πρόγραμμα export in 
CMYK, αλλά δεν το είχα δει.

 

 

 

85x55 γραφει παντου στο σαιτ.

 

Ναι το γνωρίζω απλώς σε καμιά 10ριά post αναφέρουν οι χρήστες του Forum ότι πρέπει να γίνει σε 95x65 για να αποφύγεις κοψήματα κλπ.

Anyway εγώ σε 85x55 το έστειλα και ο θεός βοηθός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κανονικό ειναι να το στείλεις μεγαλύτερη απ'οτι ειναι για να εισαι σιγουρος οτι θα βγει σωστά. Τώρα δεν ξέρω τι κάνουν οι συγκεκριμένοι, εμένα πάντως το δέχτηκαν 95χ65

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποίησα το Businesscards MX και έστειλα με email την φωτογραφία σε jpg, με 300dpi κλπ που έχει επιλογή το πρόγραμμα στα export. Αλλά ξέχασα να ελέγξω ότι τα χρώματα ήταν CMYK και τώρα έκανα reply στο email που τους έστειλα με την διορθωμένη φωτογραφία. Χρειάζεται άραγε να κάνω κάτι άλλο;

Έχει και επιλογή στο πρόγραμμα export in CMYK, αλλά δεν το είχα δει.

 

 

 
 

 

Ναι το γνωρίζω απλώς σε καμιά 10ριά post αναφέρουν οι χρήστες του Forum ότι πρέπει να γίνει σε 95x65 για να αποφύγεις κοψήματα κλπ.

Anyway εγώ σε 85x55 το έστειλα και ο θεός βοηθός.

Με το πρόγραμμα που χρησιμοποίησες δεν βγήκε στην κάρτα σου και το υδατογράφημα της εταιρείας που διαθέτει το πρόγραμμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@history σου εχουν ηδη απαντησει σε αυτο που ξαναρωτας, σε αυτη τη σελιδα λιγακι παραπανω!!

(ποστ #92)

Μια χαρά το είδα, αλλά αναρωτιέμαι το εξής: αγόρασε κανονικά κάποιος το πρόγραμμα που έχει κάποιο σημαντικό κόστος, για να ετοιμάσει τις κάρτες που είναι προσφορά δωρεάν, αλλά που σε αντίθετη περίπτωση θα κόστιζαν 10 ευρώ...; Εκτός αν τα εισαγωγικά και η φατσούλα παραπέμπουν σε "μούφα" αγορά...Αυτά πάντως όπως ξανατόνισα σε παραπάνω ποστ με ξένισε πολύ η τακτική τους...δεν ξέρω γω πόσα e-mail για διορθώσεις (όχι είναι μεγάλο, όχι είναι μικρό, όχι είναι μεγαλύτερο, όχι είναι μικρότερο), είδαν ακόμη και το σταθερό τηλ. και μου τηλεφώνησαν από Αγγλία δίνοντας οδηγίες στη σύζυγο...Ασχολήθηκαν πολύ παραπάνω απ΄ ό,τι αν τη διόρθωναν μόνοι τους (μιλάμε για απλή κάρτα χωρίς σχέδια χωρίς τίποτα με τα απολύτως κλασικά στοιχεία: ονοματεπώνυμο, ιδιότητα, στοιχεία διεύθυνσης και επικοινωνίας)...Θα μπορούσαν να έχουν ένα πρότυπο στη σελίδα τους για τους αμύητους να συμπληρώνουμε τα στοιχεία μας και όλα κομπλέ...Είμαι παράλογος;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε history δες τα pm σου και θα σου λυθούν οι απορίες...

 

Μόλις έλαβα μήνυμα ότι οι κάρτες μου θα παραδωθούν μέχρι 17/10/13.

Να υπνεθυμήσω πως τις έστειλα 85x55mm και τις έκανα CMYK export από το πρόγραμμα...

 

Ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα με τις άκρες και μου φαγωθούν τίποτα στοιχεία....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ,εμενα μου εστειλαν να το ξαναστειλω με διορθωμενες διαστασεις.περιεργο γιατι νομιζω το ειχα τσεκαρει πριν..μαλλον θα τη φτιαξω απο ττην αρχη με το προγραμμα που ποσταρε ο φιλος νωριτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...