Προς το περιεχόμενο

Browsers: Αύξηση μεριδίου αγοράς του IE έναντι του Firefox και Chrome


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ολοι καλοι και γρηγοροι ειναι πλεον. Μην ακουω βλακειες περι σταθεροτητας και ταχυτητας. Εγω δουλευω με Chrome λογω οικοσυστηματος διαφορετικα δεν εχω προβλημα να δουλευω με IE, Firefox η Opera.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε πλάκα κάνετε; Και για τους εξπλορερ;;;;;;; Οτι γουστάρει ο καθένας χρησιμοποιεί! Εγώ έχω chrome αλλά ας παραδέχομαι ότι ο ie είναι πολύ πιο σταθερός από όλους!

ακριβώς όπως τα λέει ο φίλος είναι από IE 9 είναι ο ποιο σταθερός browser έως και σήμερα και με τον ΙΕ 10 και ο ποιο σταθερός αλλά και γρήγορος. δύσκολα φεύγει η ρετσινιά αλλά ποια πλεονεκτεί έναντι των άλλων. προσωπικά χρησιμοποιώ chrome για σερφάρισμα και μόνο αλλά για σοβαρή δουλειά που θέλω σταθερότητα ΜΌΝΟ ΙΕ 10 και φυσικά σε WIN 8. O IE 10 δεν λειτουργεί το ίδιο σε win 7.

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έβαλα την beta του IE 11 στα 7 στο laptop (γιατί desktop έχω 8) και ομολογώ πως είναι εκπληκτικος. Απίστευτα γρήγορος. Αν υπολογίσουμε οτι η έκδοση για 8 θα είναι χτισμένη με την ταχύτητα των 8 είναι η πρώτη φορά που περιμένω IE γιατί τελευταία ο Chrome κάνει κάτι βλακείες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι με τα χαλια που ειχε τοσα χρονια ο IE ολος ο κοσμος ειχε παει σε αλλο προγραμμα οπως εγω στο firefox και επειδη μετα απο τοσα χρονια εχω βολευτει και εχω μαθει το συγκεκριμενο προγραμμα οσο και καλος να εχει γινει ο IE μου ειναι δυσκολο να αλλαξω στρατοπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντα χρησιμοποιούσα και χρησιμοποιώ firefox, μόνο και μόνο επειδή μπορώ να έχω όσα πρόσθετα apps θέλω, μπορώ να αποθηκεύσω τα πάντα σε backup ως έχουν, και επειδή μπορώ έυκολα να το ρυθμίσω να διαγραφει ολα τα προσωρινά αρχεία κατά το κλείσιμο για να μη μπουκώνει το σύστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O IE είναι αξιοπρεπής επιλογή πλέον αν και όχι η καλύτερη. Chrome και Internet Explorer χρησιμοποιώ.

 

Στον chrome είναι ανοιχτά πολλά tabs και εγκατεστημένα πολλά extensions. Όταν θέλω να δω κάτι στα γρήγορα χρησιμοποιώ ΙΕ. Πλέον διαθέτει και τα δύο extensions που θεωρώ απαραίτητα: ad blocker και spell checker.

 

Τον απόλυτο σεβασμό μου στον Firefox γιατί παραμένει ζωντανός αν και ανταγωνίζεται τα θηρία. Στον Firefox μου αρέσουν δύο χαρακτηριστικά, το full screen mode που μπορείς να δεις και τα ανοιχτά tabs (στον Chrome δε μπορείς) και κάτι ιδιαίτερα χρήσιμο σε όσους μαθαίνουν μία γλώσσα: αν διαβάζεις ένα κείμενο στον Firefox, μπορείς να επιλέξεις μη συνεχόμενες λέξεις, κρατώντας πατημένο το πλήκτρο Ctrl και κάνοντας click σε αυτές. Σε άλλο browser αυτό δε το έχω πετύχει να δουλεύει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

firefox δύσκολα αλλάζω για πολλούς λογους

1, εξερετικη παραμετροποίηση σε βαθμό αηδίας (ακομι και από about:config:)

2. πάρα πολλά χρήσιμα addon και λειτουργικά (chrome μέχρι τώρα δεν κατάφερε να κάνει σωστό embeding τα addons)

2. δεν ειναι spyware....(λεγε με chrome dld)

το ie έχει γίνει πολύ γρήγορο και σωστό... του λείπουν σοστα addons και κάποιες ευκολίες του firefox....

το chrome παλιότερα ήταν γρήγορο και απορβλιματιστο τώρα έχει γίνει μπάχαλο + ειναι και spyware....

 

το opera το κατέστρεψαν από θέμα παραμετροποιήσεων ένα τπτ είναι τώρα... κρατάω το παλιότερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

firefox δύσκολα αλλάζω για πολλούς λογους

1, εξερετικη παραμετροποίηση σε βαθμό αηδίας (ακομι και από about:config:)

2. πάρα πολλά χρήσιμα addon και λειτουργικά (chrome μέχρι τώρα δεν κατάφερε να κάνει σωστό embeding τα addons)

2. δεν ειναι spyware....(λεγε με chrome dld)

 

το ie έχει γίνει πολύ γρήγορο και σωστό... του λείπουν σοστα addons και κάποιες ευκολίες του firefox....

το chrome παλιότερα ήταν γρήγορο και απορβλιματιστο τώρα έχει γίνει μπάχαλο + ειναι και spyware....

 

το opera το κατέστρεψαν από θέμα παραμετροποιήσεων ένα τπτ είναι τώρα... κρατάω το παλιότερο

Υπόψην, υπαρχει και ο chromium 100% ανοιχτος κώδικας και ακριβώς ίδιες επιδώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα μας κάνουν????

Προσπαθώ να θυμηθώ ΕΝΑΝ φιλο-γνωστο που χρησιμοποιει ΙΕ και δε μπορω..ειλικρινα

 

Ισως ζω σε παραλληλο συμπαν

εγω.

καθε φορα που κανω φορματ,τον χρησιμοποιω για να κατεβασω τον chrome.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...