Προς το περιεχόμενο

Νέες εικόνες από το Android 4.4 KitKat


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Flat is the new black, ολες αυτες οι επιρροες απο που αρχισαν δηλαδη? Αμεσως μερικοι νομιζουν οτι τους θιξαμε το λειτουργικο, απλα πλεον οτι αφορα ιντερνετ κινητα ιστοσελιδες και οτιδηποτε εχει σχεση με τον ψηφιακο κοσμο απο αποψη design, ολα τεινουν προς αυτο το μινιμαλιστικο, επιπεδο, σχεδιασμο προιοντων. Μεχρι και ολοκληρη apple το καταλαβε, ετσι απλα θα εφευγε απ'το σκευομορφικο UI της για κατι σαν και αυτο που βλεπουμε τωρα, δεν ηξερε τη να κανει και πηρε ρισκο να το ριξει στο flat? Παντα με καλη προθεση τα λεω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Όταν πας να κανεις κληση, είναι ολοιδιο με τα wp, μονο που ειναι ολο μαυρο στα αντροιντ από ότι φαινεται, οι ρυθμισεις, εγιναν ολες μαυρες με λευκη γραμματοσειρά όπως ειναι στα wp.
Μικρες διαφορες, μοιαζουν αρκετα με τα wp. Εσεις που εχετε android δεν τις βλέπετε, εμεις που εχουμε περασει και από τα 2 λογισμικα τις βλέπουμε.
Δεν κραζω, απλα λεω τι βλεπω. Και αυτό το "ολο-μαυρο-στυλ"¨ειναι πολύ ασχημο για εμενα ρε παιδακι μου. Αυτή την ζωντανια δινουν τα χρωματιστα Tiles στα wp, εδώ ειναι πολύ "βαρετο"\κουραστικο το menu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα τα αλλα τo windows phone ειναι το πιο υποδιεστερο λειτουργικο που εχει μονο το 10% της αγορας και παρολα αυτα τα δυο αντιπαλα στρατευματα εχουν αρχησει να υοθετουν τη φιλοσοφια του σχεδιασμου του. Τελικα στη microsoft ειναι πολυ πισω ε....

Μπορεί να έχει φτάσει και 3,5 τοις εκατό. Ποιό 10;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεουλης συγκρινει το app drawer του android με τα Live tiles...εχει και desktop το android με πολλα χρωματααααα....

um δεν καταλαβαινω τι λες.

Απλα τα αντοριντ, είναι ωραια με μια εικονουλα πισω από το μενου, γιατι ετσι είναι ακομα πιο βαρετο, αυτό λεω. Και ότι τα WP που από πισω εχουν ειτε μαυρο ειτε λευκο, δινουν χωρμα και ζωντανια τα Live tiles, τι δεν καταλαβαίνεις από αυτό;

Just stick to your android kid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιο site να αναφερει με ποιες συσκευες θα ειναι συμβατο? δεν λεω για ρουτ και τετοια. Για original καταστασεις. Εγω που εχω note 2 ?

 

ps  Φοβερο αισθητικα φενεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

um δεν καταλαβαινω τι λες.

Απλα τα αντοριντ, είναι ωραια με μια εικονουλα πισω από το μενου, γιατι ετσι είναι ακομα πιο βαρετο, αυτό λεω. Και ότι τα WP που από πισω εχουν ειτε μαυρο ειτε λευκο, δινουν χωρμα και ζωντανια τα Live tiles, τι δεν καταλαβαίνεις από αυτό;

Just stick to your android kid.

 

προφανως δεν εχεις πιασεις στα χερια android συσκευη για αυτο γραφεις αυτα που γραφεις. τα wp ειναι για γελια απο πλευρας παραμετροποιησης. οπως λες και μονος σου ενα ασπο-μαυρο φοντο και τπτ αλλο. οι φωτογραφιες που εχει στο αρθρο ειναι απο το appdrawer του android. στο desktop oxi μονο φοντο αλλαζεις αλλα βαζεις widgets κτλ. μην μιλησουμε για launchers γιατι θα φαμε καμια εβδομαδα. μαθε λοιπον το android πρωτα αφου αυτο θες να συγκρινεις και μετα γραψε τις παπατζες σου. οσο για το τελευταιο τσιτατο που εγραψες εισαι απλα γελοιος εκτος εαν εισαι υπαλληλος της microsoft-hellas οποτε τσαμπα ασχολουμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως τώρα που το θυμήθηκα και το πρόσεξα εγώ έχω ήδη περάσει black theme γιατί με χάλαγε το γκριζωπό του στοκ 4.3

 

και τώρα που το παρατηρώ καλύτερα είναι ακόμα πιο μαύρο από τις φερόμενες φωτό του kit kat 

 

 

 

 

Screenshot_2013-10-03-19-20-44_zps8bbf41

 

 

Screenshot_2013-10-03-19-21-40_zps45789f

 

Screenshot_2013-10-03-19-21-29_zpsbac720

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τα παλιά μοντέλα δεν έχουν καμια τύχη για το λειτουργικό που απλά θα φορεθεί μόνο σε πανάκριβα μοντέλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιο site να αναφερει με ποιες συσκευες θα ειναι συμβατο? δεν λεω για ρουτ και τετοια. Για original καταστασεις. Εγω που εχω note 2 ?

 

ps  Φοβερο αισθητικα φενεται

Για αρχή : Galaxy Nexus / Nexus 4 / Nexus 5

Για τις άλλες συσκευες ευθύνη έχουν οι κατασκευαστές και πάει ανάλογα τα κέφια τους.Σαν απαιτήσεις hardware δεν υπάρχει κάποια διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τα παλιά μοντέλα δεν έχουν καμια τύχη για το λειτουργικό που απλά θα φορεθεί μόνο σε πανάκριβα μοντέλα...

Δεν είναι ετσι.

Ενα κινητό που εχει βγει με android 4.0 μπορεί κάλιστα να φορέσει και την 4.4 το θέμα είναι πόσο ασχολούνται οι κατασκευαστές. Το Nexus 4 που θα την πάρει επίσημα δεν νομίζω οτι είναι στην κατηγορία πανάκριβων κινητών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 παρατηρησεις...

 

1) Ευτυχως που ο τιτλος λεει αντροιντ γιατι οντως ειναι ολοιδια και τα μπερδεψα.... Ποια windows phone ρε παιδια? Δηλαδη επειδη ειναι μαυρο και λιτο θυμιζει WP??? Τι σχεση εχουν τα tiles και το ατερμονο scrollining  των WP μεαυτο που βλεπετε... Και η τσαντα μου στην εκτη δημοτικου που εγραφε paxos  WP flat design  θεωρειται??

 

 

2) Το μαυρο παιζει να ειναι για εξοικονομηση ενεργειας...


Η βασικα διαφορα στα android ειναι οτι εαν δε σου αρεσει ο ταδε launcher επειδη, πες, θυμιζει iOS απλα βαζεις οποιον αλλο θες. ΑΠΛΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα τι βλέπω , επίπεδα εικονίδια , που κάποιοι τα λένε tiles ή live tiles . Αυτά όμως είναι μικρά  ακόμη στην άλλη γύρα θα γίνουν κι αυτά ζωντανά...ή κάνω λάθος . Τελικά ο κλέψας του κλέψαντος . Τελικά το "ζαχαροπλαστείο" Android τελείωσε σχεδιαστικά .

Να προτείνω το επόμενο Android ; 

- Curabie.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...