Προς το περιεχόμενο

Νέες εικόνες από το Android 4.4 KitKat


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι το miracast αναφερεται σαν νεο χαρακτηριστικο?

 

εγω το εχω στο κινεζικο μου που φοραει 4.2 εδω και παρα πολυ καιρο , και δοκιμασμενα λειτουργει μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dialer 

304028-windows-phone-8-dialer.jpg

 

Settings

ScreenshotsE.jpg

 

 

Δεν συνεχίζω γιατί

 

1. Θα κάνω spam

2. Όποιος βλέπει ομοιότητες με τις εικονες του άρθρου είναι ή troll ή τυφλός.

 

Ομοιοτητα δεν ειπαμε να ειναι ακριβος το ιδιο μη το φερνουμε στα ακρα, απλα σαν ιδεα βασιζεται στα προτυπα του WP design. Μινιμαλ, επιπεδο, απλο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχή : Galaxy Nexus / Nexus 4 / Nexus 5

Για τις άλλες συσκευες ευθύνη έχουν οι κατασκευαστές και πάει ανάλογα τα κέφια τους.Σαν απαιτήσεις hardware δεν υπάρχει κάποια διαφορά.

κάτσε όντως να την πάρει το gnex , γιατί έως τώρα η google δεν έχει υποστηρίξει ποτέ συσκευή για πάνω από 2 χρόνια

 

δε θα μου έκανε εντύπωση αν το παράταγε με την έλευση του "nexus 5" (αν θα το λένε τελικά έτσι) 

 

μακάρι να την πάρει δηλαδή, αλλά με τα μέχρι τώρα δεδομένα παίζεται imho

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ το ίδιο έχω με 4.3 έχω, αλλά για kit kat στην οποία αναφέρομαι στο παραπάνω post είμαι επιφυλακτικός 

 

παίζει να φάμε άκυρο όπως έφαγε πέρισυ το nexus s ακριβώς στη 2ετια πάνω , βέβαια να'ναι καλά οι custom.. αλλά υπάρχουν και αυτοί που ενδιαφέρονται για επίσημη υποστήριξη και όπως και να το κάνουμε άλλο να έχεις rom που βασίζεται σε στοκ της συσκευής σου και άλλο rom που δουλεύει με 500 πατέντες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια απορία μονο.... την ομοιότητα με wp που την είδατε? από ics μέχρι τώρα πάνω κάτω όλα ίδια είναι.... (holo theme)

 

ουσιαστικά σαν gui δεν άλλαξε από κάτω άλλαξαν άπειρα πράγματα αλλά gui σχεδόν ιώδιο είναι....

τώρα αν βλέπουν μερικοί wp ούτε καν σχόλιό σηκώνει κάτι τέτοιο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως δεν εχεις πιασεις στα χερια android συσκευη για αυτο γραφεις αυτα που γραφεις. τα wp ειναι για γελια απο πλευρας παραμετροποιησης. οπως λες και μονος σου ενα ασπο-μαυρο φοντο και τπτ αλλο. οι φωτογραφιες που εχει στο αρθρο ειναι απο το appdrawer του android. στο desktop oxi μονο φοντο αλλαζεις αλλα βαζεις widgets κτλ. μην μιλησουμε για launchers γιατι θα φαμε καμια εβδομαδα. μαθε λοιπον το android πρωτα αφου αυτο θες να συγκρινεις και μετα γραψε τις παπατζες σου. οσο για το τελευταιο τσιτατο που εγραψες εισαι απλα γελοιος εκτος εαν εισαι υπαλληλος της microsoft-hellas οποτε τσαμπα ασχολουμαι.

θελω με έναν βαθμο από το 1 εως το 10 να μου πεις ποσο ανοητος εισαι.

Εχω πει 100000 φορες πως ειχα 3 συσκευες αντροιντ (δυστυχως) πριν παω σε wp.

Φυσικα και αλλαζεις εικονες και το android είναι πιο παρεμετροποιησιμο, απλα σου ειπα πως είναι χαλια στην συγκεκριμενη εικονα.

Ο ερωτας σου για τα αντροιντ σε εχει τυφλωσει τοσο πολύ πιστευω που βγαζεις hate από μεσα σου λες και θθιξαμε κατι προσωπικο.

Επισης, υπαρχουν και τριξ για τα wp (Που προφανως δεν γνωριζεις ) για να αλλαξεις το start menu, βεβαια δεν φτανουν το αντροιντ και μακαρι να μην συμβει ποτε αυτό, αλλα κατι είναι για οσους το γουστάρουνε. καλη σου μερα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είχα μαύρο φόντο με λευκή γραμματοσειρά σε κινητό μου, τα WP δεν υπήρχαν. Και από τότε δεν έχω αλλάξει στυλ θέματος σε ό,τι κινητό και να είχα, πάντα επεδίωκα το μαύρο φόντο/λευκή γραμματοσειρά με οποιοδήποτε κόστος σε κόπο/χρόνο. Επειδή υιοθέτησαν το προφανώς εργονομικό, αντέγραψαν τα windows;

Όσον αφορά το flat design, επίσης δεν μου αρέσει καθόλου. Αλλά δόξα τω Θεώ, να'ναι καλά οι Άγιοι Modders.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είχα μαύρο φόντο με λευκή γραμματοσειρά σε κινητό μου, τα WP δεν υπήρχαν. Και από τότε δεν έχω αλλάξει στυλ θέματος σε ό,τι κινητό και να είχα, πάντα επεδίωκα το μαύρο φόντο/λευκή γραμματοσειρά με οποιοδήποτε κόστος σε κόπο/χρόνο. Επειδή υιοθέτησαν το προφανώς εργονομικό, αντέγραψαν τα windows;

Όσον αφορά το flat design, επίσης δεν μου αρέσει καθόλου. Αλλά δόξα τω Θεώ, να'ναι καλά οι Άγιοι Modders.

μόνο που δεν ήταν έτσι ακριβως τότε. Τωρα είναι σκέτο "bite" όπως λενε και οι γκραφιταδες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Μέσω φωτογραφιών που διέρρευσαν πριν λίγες ημέρες, η Google φαίνεται να προορίζεται σε λίγες αλλά σημαντικές αλλαγές στο γραφικό περιβάλλον και στην υποστήριξη νέων χαρακτηριστικών"

 

Εγώ στις φώτο βλέπω το Jelly Bean με Customies, εκτός κι αν είμαι τόσο πίσω που δε μπορώ να ξεχωρίσω αυτό το "Σημαντικές αλλαγές".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα σαν ιδεα βασιζεται στα προτυπα του WP design. Μινιμαλ, επιπεδο, απλο

Αυτό είναι πολύ ευρύ και ονομάζεται στυλ. Πατεντάρεται το στυλ; Ή μήπως η Microsoft εφηύρε το μινιμαλισμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...