Προς το περιεχόμενο

Samsung: Το Galaxy S4 και το Note 3 δε θα αποκτήσουν τελικά πραγματική οκταπύρηνη δύναμη


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Dayuum! Δεν με νοιαζει γιατι το Note III μου εχει Snapdragon 800,4K video και LTE; :P

 

Θα το επερνα anyday σε σχεση με το N9000 exynos based octa core.. :P

 

Η αληθεια ειναι οτι δεν νομιζω οτι οι ισχυρισμοι της Samsung ειναι ανααληθεις στην προκειμενη.

Απλα κουκλιτσα μου, αν δεν εισαι ετοιμη να βαλεις σε soc octa core ειτε για λογους LTE συμβατοτητας ειτε για ενεργειακους λογους, καλυτερα πετα σε ολους snapdragon και καθαρισε. Αλλα απο την μυγα ξυγκι θελουν να βγαζουν οποτε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε παράλληλη ανακοίνωση, η Samsung ανακοίνωσε ότι μέχρι το τέλος του έτους, θα προχωρήσει στην αναβάθμιση παλαιότερων μοντέλων της εταιρείας, στην έκδοση 4.3 Jelly Bean του Android χωρίς να δώσει όμως περισσότερες πληροφορίες.

 

 

Μετά απο το μπλα μπλα μπλα της είδησης ακολουθεί η πραγματική είδηση. Ποιές συσκευές εννοεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχη ! μακρια απο HTC ! Η χειροτερη αντιπροσωπεια εβερ !!! δεν ειναι αστείο! ειχα το diamond kai to oneέλλειψη lagουάν ήτανε καλό δε λέω αλλά το λειτουργικό τρωει τισ φρικούλες του και η αντιπροσωπια απλά δεν υπάρχει.. εμπειρία απίστευτη

 

Συγνωμη αλλά επειδή το έχω δουλέψει το κινητο για ποιες φρικουλες μιλάς? Όλοι μέσα στα φορα μιλάνε για υποδειγματική λειτουργία του κινητού και την ελλειψη lag.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχη ! μακρια απο HTC ! Η χειροτερη αντιπροσωπεια εβερ !!! δεν ειναι αστείο! ειχα το diamond kai to one .. το ουάν ήτανε καλό δε λέω αλλά το λειτουργικό τρωει τισ φρικούλες του και η αντιπροσωπια απλά δεν υπάρχει.. εμπειρία απίστευτη

 

μπαινεις σε ενα θεμα που μιλαει για samsung, και προειδοποιεις τον κοσμο να μεινει μακρια απο την HTC που εχει αυτη τη στιγμη το καλυτερο κινητο της χρονιας επειδη εσυ ετυχε να εχεις προβληματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ τη στιγμη που αγοραζουμε τετοια κινητα γιατι τα χαραμιζουμε με την μαμα ROM ?? πολυ πιο γρηγορα-αποτελεσματικα χωρις lags τρεχουν με μια Custom ROM..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαινετε οτι ΠΑΙΖΕΙ  μαζι μας η samsung μια ανακοινωνει οτι θα ενεργοποιηθουν μετα το αναιρει.

Ε δε γ.... στο τελος η samsung μια το ενα, μια το αλλο......

 

Ας αποφασισει τι θα κανει και ας μας ενημερωσει τελεσιδικα οχι να μας κανει μπαλακι ποια με τις μλκιες της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και πρωην κατοχος android, αυτο που βλεπω οσο περναει ο καιρος ειναι οτι για να λυθουν τα θεματα, περα απ τους πυρηνες, ραμ κτλ που υπερορτωνουν το καθε κινητο για εντυπωσιασμο, χωρις τελικα να προσφερουν κατι, πρεπει η ιδια η google να τους αναγκασει να βαλουν ολοι την αυθεντικη της ρομ. Ουτε κολληματα ουτε αηδιες ουτε καθυστερησεις 1 χρονου στις αναβαθμισεις. 

Καλη η ελευθερια επιλογης, αλλα οταν το 80% των android κινητων εκει εξω τρωει κολληματα με το καλημερα, καλυτερα δεν θα ηταν απλα να καθορισει η ιδια η google τα χαρακτηριστικα των συσκευων και ισως να βγαλει ενα πιο αδειο android για τα μικροτερα μοντελα?? Nαι ετσι περναει σε λογικη ios και windows, αλλα επειδη κι απ τα τρια ειχα κι εχω την ευκαιρια να τα βλεπω και καθε μερα στα ανωτερα μοντελα λογο δουλειας, το android τουλαχιστον στο S4, καταστρεφει το ιδιο το κινητο. Καθαρες ρομ, υποχρεωση των κατασκευαστων για στανταρ hardware κι ετσι ναι για μια ακομα φορα θα ναι το καλυτερο συστημα.

 

Καπως offtopic αλλα επειδη κι εγω ειμαι σε περιοδο ανανεωσης κινητου και τα χω δοκιμασει πραγματικα ολα τα "μεγαλα" , ακομα και 16πυρηνο galaxy να εβγαζαν, προσωπικα θα προτιμουσα καποιους απ τους ανταγωνιστες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα λέει πως θα κυκλοφορήσει σύντομα μια αναθεωρημένη έκδοση του chipset..

 

δεν νομίζω να έρθει σύντομα το S5 και θα ήθελα να ελπίζω ότι θα είναι ένα βήμα παραπάνω από το s4 και όχι απλά ένα s4 με μονταρισμένο chipset...

 

 

Αφού αργεί το 5, μήπως βγάλει s4.5?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ τη στιγμη που αγοραζουμε τετοια κινητα γιατι τα χαραμιζουμε με την μαμα ROM ?? πολυ πιο γρηγορα-αποτελεσματικα χωρις lags τρεχουν με μια Custom ROM..

Μα γιαυτο αγοράζουμε τέτοια κινητά,για να μην χρειάζεται μια custom Rom.Τουλάχιστον το S4 (9505) απο θέμα επιδόσεων,με την μαμα Rom είναι πολύ καλό.Μόνο το battery consumption είναι λίγο πολύ με τόσες ηλιθιότητες που τρέχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαθος!Αγοραζουμε τετοια κινητα για να εχουμε μια καλη καμερα,μια καλη οθονη και καλες επιδοσεις.

Επισης για να εχουμε την ελευθερια να του βγαλουμε τα ματια,να το κανουμε καλυτερο ή και χειροτερο.

Αν και τωρα με το knox αν δεν κανουν κατι τα μαστορια στους xda βλεπω να τα εχουμε ολοι αrootαριστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαθος!Αγοραζουμε τετοια κινητα για να εχουμε μια καλη καμερα,μια καλη οθονη και καλες επιδοσεις.

Επισης για να εχουμε την ελευθερια να του βγαλουμε τα ματια,να το κανουμε καλυτερο ή και χειροτερο.

Αν και τωρα με το knox αν δεν κανουν κατι τα μαστορια στους xda βλεπω να τα εχουμε ολοι αrootαριστα.

custom rom και κάμερα,μαζί δεν πάει.Μετά απο αρκετό custom rom testing σε αυτο εχω καταλήξει και γιαυτό εχω μείνει με το touchwiz του ιουλίου, και δε το μετανιώνω. Πολύ καλό που όλα τα βασικά κινητά της σειρά s και note έχουν απίστευτο community support,επιδόσεις και ελευθερία αλλά προσωπικά δεν εχω την διάθεση να ασχοληθώ με custom rom.Αν θελήσω βεβαια, εχω τις επιλογές και με το παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βαλεις Samsung based custom rom τοτε η καμερα δεν αλλαζει οποτε δεν εχεις θεμα.

Μονο με τις pure Android roms δεν εχεις τοσο καλη καμερα.

Φυσικα δεν προτρεπω κανεναν να ασχοληθει,απλα εχεις την ελευθερια να κανεις και αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...