Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να διώξω από το pc1 της υπογραφής, μητρική, επεξεργαστή και μία hyper 212 evo για να πάω σε x79 με Xeon. Ποσο πιάνουν τα δικά μου και πόσο να δώσω για

Χ79 μητρική; Oc θα γίνει φυσικά! Γλυκοκοιταω την Asus p9x79 κάπου στα 240€ + 100 ο Xeon.

Πείτε απόψεις και προτάσεις. Γενικά αξίζει να το κανω την αναβάθμιση και να το κρατήσω μερικά χρόνια ακόμα;

Θέλω να ακούσω γνώμες.

Τι χρήση κάνεις ; Εγώ vga θα άλλαζα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Le bump

350 ευρω

Κουτί NZXT Tempest

Tempest_Cover2.jpg

,στο οποίο έχουν χαλάσει οι πάνω ανεμιστήρες και ο πλαϊνός , αλλά δουλεύουν

οι 2 μπροστά και ο πίσω (επίσης τα led φωτάκια είναι εκτός, δεν θυμάμαι αν δεν τα είχα συνδέσει ή έχουν χαλάσει). Σε αυτή την κατάσταση ο i3 6100 δουλεύει στους 22 C

Από κάρτες γραφικών παίρνει ... τα πάντα, δεν έχει cable managment να περνάνε καλώδια πίσω από mobo .

Ο διακόπτης on-off ο δικός του που ήταν της πλάκας, αλλάχτηκε με βιομηχανικού τύπου (αθάνατο)

R13502.jpg

Πουλιέται 15 ευρώ ή όχι ;

15 ευρω το σκοτωνεις νομιζω ,γιατι τοσο χαμηλα? Μπορει να ειναι παλιας σχολης αισθητικα,αλλα εργονομικα εσωτερικα μπορει να καλυψει ατομα με πολλους δισκους,να παρει μεγαλες καρτες γραφικων,τροφοδοτικο κατω,δεν βλεπω σε τιποτε να υστερει απο αποψη χωρητικοτητας απο κατι καινουργια των 100 ευρω εκτος απο το οτι δεν εχει ειδικη θεση για ssd αλλα who cares? Μπορεις να τον τοποθετησεις καπου ανετα στο μερος που βαζουν το floppy,ας πουμε. Αυτο το case εκανε το 2009 100-120 ευρω και υπο την προυποθεση οτι ειναι σε καλη κατασταση,χωρις γρατζουνιες και σπασιματα,προσωπικα δεν θα το εβαζα κατω απο 50 ευρω ποτε,ουτε με σφαιρες απο το Wild West. (αστειακι λογω του avatar που εχεις) :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο φευγουν οι μνημες της υπογραφης μου με αποδειξη απο το κιτρινιαρικο;

 

Μου βγηκε off μητρικη μαλλον και επεξεργαστης και αναγκαστικα θα παω σε DDR4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ευρω το σκοτωνεις νομιζω ,γιατι τοσο χαμηλα? Μπορει να ειναι παλιας σχολης αισθητικα,αλλα εργονομικα εσωτερικα μπορει να καλυψει ατομα με πολλους δισκους,να παρει μεγαλες καρτες γραφικων,τροφοδοτικο κατω,δεν βλεπω σε τιποτε να υστερει απο αποψη χωρητικοτητας απο κατι καινουργια των 100 ευρω εκτος απο το οτι δεν εχει ειδικη θεση για ssd αλλα who cares? Μπορεις να τον τοποθετησεις καπου ανετα στο μερος που βαζουν το floppy,ας πουμε. Αυτο το case εκανε το 2009 100-120 ευρω και υπο την προυποθεση οτι ειναι σε καλη κατασταση,χωρις γρατζουνιες και σπασιματα,προσωπικα δεν θα το εβαζα κατω απο 50 ευρω ποτε,ουτε με σφαιρες απο το Wild West. (αστειακι λογω του avatar που εχεις)

Όπως είπα έχει χαλασμένους ανεμιστήρες. Το 2009 όντως, έκανε κάπου 110 ευρώ , αν και πρέπει να τσεκάρω την απόδειξη (που την έχω για να είμαι 100% σίγουρος. Θα το βάλω λοιπόν 25 ευρώ την άλλη βδομάδα που θα μετακομίσει το περιεχόμενο και πιστεύω να φύγει σβέλτα.

Όπως είπα έχει χαλασμένους ανεμιστήρες. Το 2009 όντως, έκανε κάπου 110 ευρώ , αν και πρέπει να τσεκάρω την απόδειξη (που την έχω για να είμαι 100% σίγουρος). Θα το βάλω λοιπόν 25 ευρώ την άλλη βδομάδα που θα μετακομίσει το περιεχόμενο και πιστεύω να φύγει σβέλτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο φευγουν οι μνημες της υπογραφης μου με αποδειξη απο το κιτρινιαρικο;

 

Μου βγηκε off μητρικη μαλλον και επεξεργαστης και αναγκαστικα θα παω σε DDR4

 

Αυτες εδω http://www.skroutz.gr/s/4017245/Corsair-Vengeance-Pro-16GB-DDR3-2400MHz-CMY16GX3M2A2400C11R.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλτες 80 και βλεπεις 

 

 

80 και βλεπω; δηλαδη να πεσω και κατω απο τα 80 ε;

 

Εχεις δει πολλους να πουλανε DDR3 16GB στα 2400 με 80 ευρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

80 και βλεπω; δηλαδη να πεσω και κατω απο τα 80 ε;

 

Εχεις δει πολλους να πουλανε DDR3 16GB στα 2400 με 80 ευρω;

εγω 80 θα της πουλαγα και αν της ηθελε καποιος και σ ζηταγε καλυτερη τιμη θα τους της έδινα 75 γτ εχω δει με 60 ευρω επισεις 16 gb 1600 corsair vengiance sta 60 eyrw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...