Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τον ερχομο των Ryzen εχει γινει παταγος στην αγορα και η τιμη του καλου επεξεργαστη σου,εχει πεσει πολυ. Ειδικα αν καποιος ενδιαφερεται για οποιoυδηποτε ειδους multitasking,ενας Ryzen 1600 των 200 ευρω,ειναι αυτη τη στιγμη,γιατι στο μελλον αναμενεται να παει ακομη καλυτερα,πανω,κατω με τις ιδιες επιδοσεις σε gaming με τον δικο σου ενω στις περισσοτερες εφαρμογες καλυτερος ειδικα σε αυτες που χρησιμοποιουν ολους τους πυρηνες. Για αυτο αποφευγουν να σου πουν εκτιμηση ,γιατι υπαρχουν δυο κατηγοριες πιθανων αγοραστων. Αυτοι με γνωσεις και χωρις παρωπιδες,που προφανως θα θελησουν να αγορασουν τον Ryzen, οι ασχετοι και fanboys που μπορει να δωσουν κατι παραπανω. Επομενως πρεπει ασχετως τις τιμες που θα σου δωσω,να εχεις υποψη σου οτι καποιος μπορει θεωρητικα να σου προσφερει κατι παραπανω απο αυτα που θα σου πω. Ενω οι δικες μου προτασεις ειναι βασει των εξελιξεων και τιποτε αλλο. (Συγνωμη για αυτη την μακροσκελη εξηγηση,αλλα επειδη και αρκετοι αλλοι θα ρωτησουν για παρομοια συστηματα,να ξερουν πως εχουν τα πραγματα χωρις αντεκλησεις και διαμαρτυριες.)

Αρχικά ευχαριστώ πολύ για το response.

Το post το έκανα καθαρά απο περιέργεια γιατι ήξερα πάμω κάτω πόσο ποιάνουν και επίσης ότι δέν με συνέφεραι να τα πουλήσω. Ειδικά ξέρωντας ότι η GTX 780 είναι "παρόμοια" με την 1060, λέω παρόμοια γιατι η 1060 είναι αρκετά καλύτερη με περισσότερα fps στα ποιό πολλά games. Οπότε απλά κάποια στιγμή πρέπει "κάπως" να μαζέψω 1000-1500 ευρό για ένα ολοκληρωτικά καινούριο pc :P .

Ευχαριστώ και πάλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Αρχικά ευχαριστώ πολύ για το response.

Το post το έκανα καθαρά απο περιέργεια γιατι ήξερα πάμω κάτω πόσο ποιάνουν και επίσης ότι δέν με συνέφεραι να τα πουλήσω. Ειδικά ξέρωντας ότι η GTX 780 είναι "παρόμοια" με την 1060, λέω παρόμοια γιατι η 1060 είναι αρκετά καλύτερη με περισσότερα fps στα ποιό πολλά games. Οπότε απλά κάποια στιγμή πρέπει "κάπως" να μαζέψω 1000-1500 ευρό για ένα ολοκληρωτικά καινούριο pc :P .

Ευχαριστώ και πάλι.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Πουλάω μία Fury στα 300€ όπως είχαν προτείνει τα παιδιά εδώ μέσα, και έχω μόνο 2-3 σοβαρές προτάσεις για αγορά. Πάνε άλλοι και τις κοπανάνε 380€-390€. Εχω πολύ περιέργια να δω αν θα φύγουν σε τέτοια τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα τα δινεις μονο την μητρικη επειδη ειναι z97 tha thn edeina 60 

Aυτο σκεφτομουν και γω. Θα δω αν τελικα τα δωσω. Κατι αλλο τωρα, ipad 2 wifi 16GB πολυ καλη κατασταση σε ios 7.1.2 jailbreak με αλλαγμενο digitizer (δουλευει αψογα) κανα 100αρι καλα ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουλάω μία Fury στα 300€ όπως είχαν προτείνει τα παιδιά εδώ μέσα, και έχω μόνο 2-3 σοβαρές προτάσεις για αγορά. Πάνε άλλοι και τις κοπανάνε 380€-390€. Εχω πολύ περιέργια να δω αν θα φύγουν σε τέτοια τιμή.

 

Το ότι κάποιος βάζει αγγελία δεν συνεπάγεται και ότι θέλει ντε και καλά να πουλήσει, βάζει μια τιμή η οποία θα τον έκανε όντως να θέλει να την δώσει λόγω κέρδους καθαρά και όχι γιατί θέλει να κάνει πχ μια αναβάθμιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι κάποιος βάζει αγγελία δεν συνεπάγεται και ότι θέλει ντε και καλά να πουλήσει, βάζει μια τιμή η οποία θα τον έκανε όντως να θέλει να την δώσει λόγω κέρδους καθαρά και όχι γιατί θέλει να κάνει πχ μια αναβάθμιση

Αναφέρεσαι στην αγγελία σου;

Και εγώ μαζί σου αλλά δεν κοροϊδεύω ποτέ καμία αγγελία, άλλοι το κάνουν.

Εγώ αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί αρκετοί έκαναν νέους λογαριασμούς για να πουλάνε 480 στα 380€!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι κάποιος βάζει αγγελία δεν συνεπάγεται και ότι θέλει ντε και καλά να πουλήσει, βάζει μια τιμή η οποία θα τον έκανε όντως να θέλει να την δώσει λόγω κέρδους καθαρά και όχι γιατί θέλει να κάνει πχ μια αναβάθμιση

 

Κέρδος με προϊόντα τεχνολογίας που με το καλημέρα οι τιμές πέφτουν στα τάρταρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κέρδος με προϊόντα τεχνολογίας που με το καλημέρα οι τιμές πέφτουν στα τάρταρα;

Αναφερεται στις RX 4/5 που λογω mining αγοραζονται σε πολυ υψηλες τιμες.Ειναι ειδικη περιπτωση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρεσαι στην αγγελία σου;

Και εγώ μαζί σου αλλά δεν κοροϊδεύω ποτέ καμία αγγελία, άλλοι το κάνουν.

Εγώ αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί αρκετοί έκαναν νέους λογαριασμούς για να πουλάνε 480 στα 380€!!!

 

Στην αγγελία μου και γενικότερα στο Zeitgeist που επικρατεί και είναι προσωπική άποψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.notebookcheck.net/Dell-XPS-12-9Q23-5550.85171.0.html

 

Πόσο λέτε;

 

XPS 12

 

Φωτιζόμενο πληκτρολόγιο

ProcessorIntel Core i5-3427U 1.8 GHz

Graphics adapterIntel HD Graphics 4000

Μνήμη RAM : 4GB DDR3L

Display12.5 inch 16:9, 1920x1080 pixel ( touchscreen 360μοίρες)

Weight1.5 kg 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφερεται στις RX 4/5 που λογω mining αγοραζονται σε πολυ υψηλες τιμες.Ειναι ειδικη περιπτωση.

μια ερωτηση βρηκα στα 60 g3258 den ειναι πολλα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μια ερωτηση βρηκα στα 60 g3258 den ειναι πολλα ?

Εξαρταται. Ποσο παλιος ειναι,αν εχει εγγυηση,αν τον χρειαζεσαι για καποιο λογο,προσωπικα θα εδινα ενα 120αρι και θα επαιρνα εναν Haswell τετραπυρηνο. (Υπο την προυποθεση οτι ηδη ειχα haswell μητρικη.) Διπυρηνο ουτε καν θα ασχολουμουν

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρταται. Ποσο παλιος ειναι,αν εχει εγγυηση,αν τον χρειαζεσαι για καποιο λογο,προσωπικα θα εδινα ενα 120αρι και θα επαιρνα εναν Haswell ετραπυρηνο. (Υπο την προυποθεση οτι ηδη ειχα haswell μητρικη.) Διπυρηνο ουτε καν θα ασχολουμουν

βασικα ειμαι περιορισμενος στο budget εχω δωσει ειδη 60 γ ζ97 και θελω με αλλα 80 να βρω επεξεργαστη και μια 8αρα ραμ γ να τρεξει ο αδερφος μ κατι προγραμματα αυτοματισμου !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...