Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Καλησπερα. Ποσο μπορω να πουλησω μια r9 290 trixx 1 version με πυρηνα 1000 και 8 pin 6pin. Εχω αλλαξει και παστα (ειχε ξεραθει) εβαλα mx4 και μιλάμε οι θερμοκρσιες ειναι φοβερες!!Κουτι παρελκομενα δεν εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.notebookcheck.net/Dell-XPS-12-9Q23-5550.85171.0.html

 

Πόσο λέτε;

 

XPS 12

 

Φωτιζόμενο πληκτρολόγιο

ProcessorIntel Core i5-3427U 1.8 GHz

Graphics adapterIntel HD Graphics 4000

Μνήμη RAM : 4GB DDR3L

Display12.5 inch 16:9, 1920x1080 pixel ( touchscreen 360μοίρες)

Weight1.5 kg

Με πάσα επιφύλαξη, περίπου 320-360. Έχει ειδικό κοινό ως ultralight, για τον "John Average" δεν λέει κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα ειμαι περιορισμενος στο budget εχω δωσει ειδη 60 γ ζ97 και θελω με αλλα 80 να βρω επεξεργαστη και μια 8αρα ραμ γ να τρεξει ο αδερφος μ κατι προγραμματα αυτοματισμου !

Βαλε αλλα 40-50 και στησε καρτερι στις αγγελιες να παρεις εναν i5 quad μεταχειρισμενο οτιδηποτε κατω απο τετραπυρηνο δεν αξιζει ουτε ευρω πλεον,κατα την γνωμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πάσα επιφύλαξη, περίπου 320-360. Έχει ειδικό κοινό ως ultralight, για τον "John Average" δεν λέει κάτι.

 

ταμάμ , θα το βάλω 400€ και βλέπουμε :) 

 

Σ'ευχαριστώ πολύ,γιατί το κοστολογούσα τόσο και εγώ.πάντως τουμπανάκι μικρό είναι με τον i5 και το Full HD με touch. Και από ότι βλέπω τα καινούργια πάνε στα 1300€+

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει να αγορασω μια Msi Gtx 970 4gb oc κοντα στα 200 ευρω?

Δεν εχει εγγυηση,χερι με χερι απο γνωστο.Το υπολοιπο πσ ειναι αυτο στην περιγραφη μου.

Σκεφτομουν ή να περιμενα να βρω καμια αλλη στις αγγελιες στο insomnia αλλα σε καλυτερο price/product δε πιστευω ή να επαιρνα καμια πιο καινουρια και low end (1050 ti OC,460 OC) απο skroutz.Τι λετε?

Τα παιχνιδια που παιζω και αν γινεται να μου πειτε αν θα παιζουν φουλ και στα ποσα FPS περιπου,ειναι

Arma 3,GTA V, DayZ,Dirt3 κα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε αλλα 40-50 και στησε καρτερι στις αγγελιες να παρεις εναν i5 quad μεταχειρισμενο οτιδηποτε κατω απο τετραπυρηνο δεν αξιζει ουτε ευρω πλεον,κατα την γνωμη μου.

Αυτό στο λέω και γω που πήρα τον g3258 και βλέπω οτι ο παλιός q9400 στα 3,6 παει πολύ καλύτερα. Αν τα προγραμματα αυτοματισμού τρέχουν single core τοτε παει καλά ο g3258 αλλά νομιζω οτι θες multicore , και εκεί έχει μεγάλη διαφορά
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι, η τεράστιες διαφορές στα fps( τα temps δέν μετράνε γιατί η κενούρια γενειά πάντα έχει καλύτερες επιδόσεις) παρατηρείται σε τίτλους που χρησιμοποιούν καλύτερα το πρωτόκολλο του DirectX 12. Οπότε, δε θα συνέφεραι για κάποιον σάν και εμένα να πάει κατευθείαν σε μία 1070 ή 1080; Επίσης έβαλα το παρόμοια σε " "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια καπου εκει σκεφτομουν και εγω. Τον ειχα για backup οποτε ανοιγε για λιγο, και πλεον εκανα μια εκκαθαριση και λεω να τον δωσω και οταν ξαναχρειαστω να παρω καναν πιο μεγαλο.

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα 

 

βρήκα στις αγγελίες έναν επεξεργαστή σε καλή τιμή το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει απόδειξη διότι έχει χαθεί χωρίς απόδειξη η intel καλύπτει την εγγύηση (δεν είχα πότε ανάλογη περίπτωση άλλος κατασκευαστής ας πούμε η corsair ζητούν απόδειξη )

 

ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...