Προς το περιεχόμενο
Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;

Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο συγκεκριμένος θα γίνει ανάρπαστος πιστεύω και στα 70.

ετσι ειναι ο συγκεκριμενος ειναι σουπερ καλα ειναι τα 70 ολο και ποιος θα τον παρει τον Phenom 1100 an του βαλεις και εναν τιτλο κραχτη και γραψεις και κατι γ να τον προσελκυσεις τον εχει παρει 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 25,4k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

• Sheogorath

1653

• benign

1235

• LLLEFTERIS

1217

• spy94

792

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Γεια χαρά fellow insomniacs   Μιας και βλέπω συχνά, αρκετά άτομα να προσπαθούν να πουλήσουν μεταχειρισμένο hardware σε πολύ λάθος τιμές, και αναφέρομαι σε αυτούς που το κάνουν από άγνοια - όπως δια

Γουστάρω, σαν σαπουνόπερα είναι.^^

Κατα την ταπεινή μου γνώμη, hardware πουλάμε, όχι καρπούζια στην λαική.

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μα ο thuban x1100 είναι καλύτερος από τον fx 6300.

Δεν νομιζεις οτι απλα ξερη επεξεργαστικη ισχυς δεν ειναι το παν?Τεσπα αποψη μου.Επισης μιλαμε για την ιδια τιμη με επεξεργαση καινουργιο ετσι?Γιατι μεταχειρισμενος ισως παιξει φθηνοτερα.Και η διαφορα δεν νομιζω οτι ειναι χαοτικη..Επισης απο το πρωτο ποστ εχω θεσει 3 επιχειρηματα να στηριξω την αποψη μου..

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Κατα την ταπεινή μου γνώμη, hardware πουλάμε, όχι καρπούζια στην λαική.

Sory για το Offtopic

Πωλουνται τα καταπληκτικά καρπουζια ,Αμαλιαδας .Με λιγα κουκουτσια .

Μονο σοβαρες προτασεις!!!

• Like 5
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δεν νομιζεις οτι απλα ξερη επεξεργαστικη ισχυς δεν ειναι το παν?Τεσπα αποψη μου.Επισης μιλαμε για την ιδια τιμη με επεξεργαση καινουργιο ετσι?Γιατι μεταχειρισμενος ισως παιξει φθηνοτερα.Και η διαφορα δεν νομιζω οτι ειναι χαοτικη..Επισης απο το πρωτο ποστ εχω θεσει 3 επιχειρηματα να στηριξω την αποψη μου..

μην ξεχνάς όμως και το msrp.
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

μην ξεχνάς όμως και το msrp.

Σου εχω απαντησει εμμεσα απο το πρωτο μου post.Οκ ας τον βαλει 70 να γινει αναρπαστος.

• Like 3
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Έπεσε το μάτι μου σε μερικά PSU στις αγγελίες τα οποία είναι από reviews.

Προσοχή παρακαλώ με αυτά.

Δεν θα είχα ίσως θέμα ΕΑΝ έγραφε ότι είναι από review και είχε το link του review για να καταλάβει ο άλλος τι αγοράζει.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Έπεσε το μάτι μου σε μερικά PSU στις αγγελίες τα οποία είναι από reviews.

Προσοχή παρακαλώ με αυτά.

Δεν θα είχα ίσως θέμα ΕΑΝ έγραφε ότι είναι από review και είχε το link του review για να καταλάβει ο άλλος τι αγοράζει.

Είναι μάπες και το λες ή απλά επειδή αν και καινουρια δεν έχουν εγγύηση?

Στα γρήγορα που κοίταξα δεν βρήκα κάποιο.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πόσο να πουλήσω τα παρακάτω? : Intel Core i5 3470, Asus p8h77-v, 2x4 gb Ram Kingston HyperX Blue 1600 DDR3

Λέω να αναβαθμίσω σε Ryzen 1600.

Επεξ/σία από akiz90
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ένα prebuilt συστηματάκι HP, με έναν i3 3240, 4gb ram, μητρική Foxconn 2ABF, dvd-rom, και φυσικά το τροφοδοτικό και κουτί μαζί πόσο πιάνει; Εγώ το έχω με 8gb ram, θα ήταν πιο συμφέρον να το δώσω με αυτή, ή με την τεσσάρα, και να πουλήσω την 8άρα ξεχωριστά;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Είναι μάπες και το λες ή απλά επειδή αν και καινουρια δεν έχουν εγγύηση?

Στα γρήγορα που κοίταξα δεν βρήκα κάποιο.

Ειναι ξεβρακωμενα και σε αρκετες περιπτωσεις γινεται αποκολληση εξαρτηματων.

Δυστηχως δεν μπορω να γινω ποιο συγκεκριμενος γιατι με βλεπω να κανω banακια  :-)

• Like 4
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και από εμένα,

έχω μια 40άρα τηλεόραση SONY kdl-40u2000 η οποία δουλεύει κανονικά με αποκωδικοποιητή αλλά έχει αναπτύξει αριστερά στο πάνελ της μια κάθετη μπλε γραμμή η οποία ήταν αρχικά πολύ λεπτή και τώρα έπειτα από περίπου έναν χρόνο εκτείνεται σε όλο το μήκος της οθόνης και είναι σαφώς πιο παχιά (όπως περίπου σε αυτή την φώτο μόνο που είναι μπλέ απόχρωση μόνο: http://removeandreplace.com/wp-content/uploads/2015/06/tv-repair-vertical-lines-on-flat-panel-TV.jpg ).

Το ερώτημα είναι δεδομένου ότι το κόστος επισκεύης είναι πολύ υψηλό και ότι το τηλέ-κοντρόλ της υπάρχει αλλά δεν λειτουργεί, πόσο θα μπορούσα να την πουλήσω; Φαντάζομαι για ανταλλακτικά και μόνο...

Επεξ/σία από eikosi
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Επισκέπτης

καλησπερα,πειτε μου σας παρακαλω αυτη 80 ευρω σφραγκισμενη στο κουτι της αξιζει τα 14 ms φοβαμαι επειδη δεν ξερω την διαφορα με καποια των 5 ms ας πουμε http://www.lg.com/hk_en/monitor/lg-22MP48D-P

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • κλειδώθηκε και ακύρωση υπομνήματος αυτό το θέμα
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.