Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30, τι σημασία έχει αυτό όμως; Είναι εξαπάτηση πραγματικά γιατί είναι πολύ απλή δουλειά σε κάποιον που ξέρει. Τέλος πάντων

 

Ωραίος καλά κάνεις, πάνω κάτω το ίδο έγραψε κι ο sheo πριν

 

 

Τώρα κόλλημα οθόνης και αλλαγή μπαταρίας κανα 50άρι μαξ φαντάζομαι αλλά θα ρωτήσω αν σε ενδιαφέρει.

 

 Τέλος πάντων επειδή και τα 20€ μετράνε πλέον στις μέρες μας λέω να ψάχνει προτού κάνει κίνηση σε κάποιο μαγαζι

 

Φυσικά και μετράνε τα 20 όπως μετράει κάποιος να έχει μαγαζί (και να κόβει απόδειξη) ή να είναι 

πλανόδιος (τρέχα βρέστον αν στραβώσει κάτι) και όλα μαύρα (αυτό είναι περισσότερο ζήτημα κοινωνικής ευαισθησίας)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,ποσο περίπου να δώσω μια 40 ιντσών Sony bravia δεκαετίας; HD αυτές που έχουν ενσωματωμένο τον παλιό αποκωδικοποιητή

Μοντέλο; Αν είναι hd (720p) δεν θα έδινα πάνω από 180€
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοντέλο; Αν είναι hd (720p) δεν θα έδινα πάνω από 180€

δεκαετίας λέει, 768p,. Πλέον με 200-220 παίρνεις νέα 40άρα 1080ρ (οτι να 'ναι μάρκα αλλά απο 10 χρονών Sony...).

 

Θα έλεγα 120 ευρώ. Ίσως και 100 να φύγει πιο εύκολα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεκαετίας λέει, 768p,. Πλέον με 200-220 παίρνεις νέα 40άρα 1080ρ (οτι να 'ναι μάρκα αλλά απο 10 χρονών Sony...).

 

Θα έλεγα 120 ευρώ. Ίσως και 100 να φύγει πιο εύκολα.

Νομίζω 768 είναι. Στο 120ρι έλεγα και εγώ,θα δω και το μοντέλο να σας γράψω πριν τη βάλω. Thanks
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεκαετίας λέει, 768p,. Πλέον με 200-220 παίρνεις νέα 40άρα 1080ρ (οτι να 'ναι μάρκα αλλά απο 10 χρονών Sony...). Όντως 120 φαίνονται καλύτερα. Πολλά είπα :P

 

Θα έλεγα 120 ευρώ. Ίσως και 100 να φύγει πιο εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεκαετίας λέει, 768p,. Πλέον με 200-220 παίρνεις νέα 40άρα 1080ρ (οτι να 'ναι μάρκα αλλά απο 10 χρονών Sony...).

 

Θα έλεγα 120 ευρώ. Ίσως και 100 να φύγει πιο εύκολα.

Συμφωνω

Πλεον εχουν πεσει πολυ οι τιμες

 

Γ αυτες τις παλιες ενα 100αρικο ειναι οκ τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 5s είναι πανευκολο και αν σου πάρουν 50€ για κολλήμα οθόνης πρέπει να είναι κλέφτες. Η ταινία διπλής όψης που βάζουν είναι του κόστος των 2€. Μέσα σε μισή ώρα είναι έτοιμο το τηλέφωνο. (Το λέω εκπειρας καθώς έχω φτιάξει πάμπολα 5s)

Κάτσε επειδή τώρα το ειδα. Ρε 'συ, έπαθες τίποτα σήμερα;

 

Ποιο κόλλημα με 50 ευρώ.

 

Μαζί με την νέα οθονη είπα τιμές, οθονη που δίπλα στο SE δεν είχε διάφορες. Μαζί με τα ανταλλακτικά.

 

Μλκας είμαι να προτεινω 50 ευρώ εργατικά για δυο βίδες; Απλα επειδή παίζει πολύ απάτη με οθόνες του 20ευρου που τις αλλάζουν με κανα 60αρι σύνολο, βρήκα επιτέλους έναν σωστό επαγγελματία. Για αυτό σας λέω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε επειδή τώρα το ειδα. Ρε 'συ, έπαθες τίποτα σήμερα;

 

Ποιο κόλλημα με 50 ευρώ.

 

Μαζί με την νέα οθονη είπα τιμές, οθονη που δίπλα στο SE δεν είχε διάφορες. Μαζί με τα ανταλλακτικά.

 

Μλκας είμαι να προτεινω 50 ευρώ εργατικά για δυο βίδες; Απλα επειδή παίζει πολύ απάτη με οθόνες του 20ευρου που τις αλλάζουν με κανα 60αρι σύνολο, βρήκα επιτέλους έναν σωστό επαγγελματία. Για αυτό σας λέω.

Χαχα, τι να έπαθα βρε :P ?? Σιγα, αυτό με τις οθόνες ισχύει καθώς μου έχουν τύχει περιπτώσεις που με λένε βάλε μου κινεζική για να μειωθεί το κόστος.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδιά,

 

πόσο μπορώ να πουλήσω τα εξής πράγματα:

 

1) iMac 27-inch(2560x1440), Mid 2010, 2,93 GHz i7, 8 GB 1333 ram, ATI Radeon HD 5750 1024 MB, με εγκαταστημένο Maverics OS, εμφανισιακά πολύ καλό, οθόνη χωρίς προβλήματα κτλ. έχω βάλει SSD 240 GB και υπάρχει κανονικό Superdrive 1TB. Δεν υπάρχει κουτί. Υπάρχει απόδειξη αγοράς. Υπάρχει δικό του Magic mouse 1, δουλέυει κανονικά αλλά έχω βάλει κάτι χαρτάκι για να μη αποσυνδέονται οι μπαταρείες.  Το πληκτρολίγιο καινούριο wireless της Apple. αγορασμένο από το πλαίσιο φέτος. Υπάρχουν και ηχεία Harman/Kardon Soundsticks IIΙ(όχι wireless). Τα ηχεία δουλέυον κανονικά αλλά δεν είναι σε άψογη κατάσταση  εμφανισιακά. Θέλω να τα πουλήσω όλα μαζί

 

2) S27E390 Samsung Monitor 27-inch (1920x1080). Αγορασμένη από το πλαίσιο περίπου 1,5 χρόνο πρίν, την απόδειξη ίσως να τη βρώ. χωρίς κανένα πρόβλημα η οθόνη. Υπάρχει και καλώδιο HDMI - miniDisplay Port male-to-male για να χρησιμοποιηθεί η οθόνη με το iMac.

 

3) Maxtor M3 2 TB portable hard drive. Δουλεύει κανονικά, τον έχω 1 χρόνο, έχω κάνει ελάχιστη χρήση. Τον πήρα από το πλάσιο περυσι.

 

4) Portable Hard Drive Seagate Expansion SRS 4TB. Δουλεύει κανονικά, έχω απόδειξη, τον πήρα φέτος από το πλάσιο. Ελάχιστη χρήση, τον έιχα στην απόθήκη μη ενεργό για πολύ καιρό.

 

Πουλάω τα πράγματα επειδή ύπαρχει περίπτωση να φύγω στο εξωτερικό σε λίγο, όλα δουλεύουν χωρίς πρόβληματα. Τα portable hard drives τα πουλάω επειδή δεν τα βρίσκω χρήσιμα πλέον.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω στην κατοχη μου τα εξης:


 


Msi Gtx 950 αγορασμενη περσι και χωρις overclock


Fx 6350 αγορασμενος πριν ενα μιση χρονο επισης χωρις να τον εχω κανει overclock 


Msi 970A-G43 Αγορασμενη επισης πριν ενα μιση χρονο


 


Θα ηθελα να τα πουλησω αλλα δεν ξερω την τιμη που θα μπορουσα να τα δωσω χωρις να κλεβω τον αγοραστη αλλα και να μπορω και εγω να βγαλω ενα μικρο ποσο 


 


για την καρτα σκεφτομαι γυρω στα 135 ευρω 


για τον επεξεργαστη γυρω στα 65-70 


και για την μητρικη 50-60 


 


Θα το εκτιμουσα εαν καποιος με γνωση επι του θεματος μου ελεγε την αποψη του!!


Ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές τον τελευταίο καιρό έχουν έρθει τούμπα, οπότε δεν μπορώ να σου πω τι ακριβώς θα πιάσεις.

 

Αν ήμουν εγώ θα τα πουλούσα (και αγόραζα) κάπως έτσι: Graphics = 100, CPU = 60-70, Mobo = 40. Σύνολο 200-210. Αυτά θα θεωρούσα εγώ ότι είναι ΟΚ.

 

Τώρα, στις εποχές που ζούμε που μια GTX 970 από 170 με τάση προς 160 έφτασαν να την βάζουν 270 χωρίς παζάρια, κάνε ότι θες. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εχω στην κατοχη μου τα εξης:

 

Msi Gtx 950 αγορασμενη περσι και χωρις overclock

Fx 6350 αγορασμενος πριν ενα μιση χρονο επισης χωρις να τον εχω κανει overclock 

Msi 970A-G43 Αγορασμενη επισης πριν ενα μιση χρονο

 

Θα ηθελα να τα πουλησω αλλα δεν ξερω την τιμη που θα μπορουσα να τα δωσω χωρις να κλεβω τον αγοραστη αλλα και να μπορω και εγω να βγαλω ενα μικρο ποσο 

 

για την καρτα σκεφτομαι γυρω στα 135 ευρω 

για τον επεξεργαστη γυρω στα 65-70 

και για την μητρικη 50-60 

 

Θα το εκτιμουσα εαν καποιος με γνωση επι του θεματος μου ελεγε την αποψη του!!

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

 

Πολλα λες φιλτατε...

 

Καρτα κανα 100ρικο

 

επεξεργαστης 60

 

μητρικη 40

 

Συνολο 200

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...