Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μωρέ μακάρι να έχετε δίκιο, και να το πουλήσει και 90€ το παλικάρι. Αλλά, απ'όσα S4 έχω δει αυτή τη περίοδο, πάνω από 80€ - 90€ δεν θυμάμαι να έχει πουληθεί κάποιο τώρα τελευταία, ακόμα και αυτά που είναι προσεγμένα.

 

Παρεμπιπτόντως, το δικό Galaxy S5 μαύρο, κουτάτο, σε άριστη εξωτερική και λειτουργική πόσο πιάνει; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβώς + τα έξοδά αποστολής-αντικαταβολής κτλ ... υστέρα αν ο άλλος στέλνει με ΕΛΤΑ πρέπει να ναι free τα πρωινά και οι δύο ή να πληρώσει 10€ κούριερ ο αγοραστής ... αποπάνω θα πρέπει να περιμένει 3-4 μέρες μέχρι να παραλάβει ... όταν είσαι επαρχία μόνο σκοτώνοντας πουλάς αλλιώς δύσκολα

 

Ο κανόνας είναι το ακριβώς αντίθετο από αυτό που έγραψες, στην επαρχία λόγω περιορισμένης προσφοράς οι τιμές σχεδόν στα πάντα είναι υψηλότερες από ότι στην πρωτεύουσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρεται και από μένα. Έχω το εξής σύστημα και θέλω να το πουλήσω αν μπορείτε να με βοηθήσετε σε θέμα τιμής:

-FX-8320E(ποτέ oc, η μαμά ψύχτρα δεν έχει δουλέψει ποτέ)

-HyperX Fury White 16GB DDR3-1866MHz(2400 oc) 4x4gb

-ASROCK 970 PRO3 R2.0 RETAIL

-MS-TECH CA-0280 FROZEN LONGHORN BLACK WITH BLUE LED FANS(+1 έξτρα blue led ανεμιστήρα)

-RAIJINTEK THEMIS

-LG GH24NSC0 SUPER MULTI DVD-REWRITER SATA BLACK

-Gigabyte HD7970 oc WindForce 3gb

-LG 20" vga-dvi 1366x768

-ELEMENT HD-1100G-HOJO GAMING HEADSET

-EVGA 600WATT 80+ (κανούργιο της κούτας)

-Shark Zone K30 + gaming mouse

 

Ο επεξεργαστής και η μητρική έχουν ακόμα 1 χρόνο εγγύηση..κουτιά και αποδείξεις υπάρχουν.

Γυρω στα 450 ευρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους. Πόσο θα πιάσει αυτό το λάπτοπ σε πολύ καλή κατάσταση? : Toshiba Satellite S50-B-12Z (i7-4510U/8GB/1TB) https://www.notebookcheck.net/Toshiba-Satellite-S50-B-12Z.135921.0.html

Κάποιος μια άποψη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κανόνας είναι το ακριβώς αντίθετο από αυτό που έγραψες, στην επαρχία λόγω περιορισμένης προσφοράς οι τιμές σχεδόν στα πάντα είναι υψηλότερες από ότι στην πρωτεύουσα.

Γενικά πάντως, εγώ σε ίδια τιμή θα προτιμούσα το χέρι-χέρι. Πόσο μάλλον αν έβρισκα υψηλότερα επαρχία, θα περίμενα να βγει κάτι από Αθήνα, εκτός αν καιγόμουν.

Υψηλότερη τιμή+συναλλαγή από απόσταση+μεταφορικά είναι κακό deal για μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N1080XTREME-8GD-PP-rev-20#kf

    αγορασμένη 10/2016

 

2) https://www.viewsoniceurope.com/uk/products/lcd/XG2703-GS.php

        αγορασμένη 10/2016

 

3) Intel 6800K  αγορασμένος πριν 1 χρόνο περίπου

 

4) https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-X99-SLI-rev-10#ov

    αγορασμένη  πριν 1 χρόνο περίπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά πάντως, εγώ σε ίδια τιμή θα προτιμούσα το χέρι-χέρι. Πόσο μάλλον αν έβρισκα υψηλότερα επαρχία, θα περίμενα να βγει κάτι από Αθήνα, εκτός αν καιγόμουν.

Υψηλότερη τιμή+συναλλαγή από απόσταση+μεταφορικά είναι κακό deal για μένα.

 

Συμφωνώ και επαυξάνω, οι περισσότεροι αγοραστές(όπως και εγώ) όχι μόνο προτιμούν το χέρι-χέρι στην ίδια, αλλά ακόμα και σε ελαφρώς υψηλότερη τιμή.

 

Έλα όμως δεν βρίσκονται όλοι οι υποψήφιοι αγοραστές στην Αθήνα... εγώ πχ που είμαι Πάτρα, εφόσον βρω εδώ κοντά αυτό που ψάχνω και μπορώ να το πάρω χέρι-χέρι θα το πληρώσω κάτι παραπάνω ώστε και να το ελέγξω και να γλιτώσω μεταφορικά. Αυτό ακριβώς εννοούσα όταν είπα πως στην επαρχία οι τιμές στα πάντα είναι ελαφρώς υψηλότερες.

 

Εκτός αν ως "επαρχία" αντιλαμβάνεσαι μικρά νησιά ή απομακρυσμένα χωριά, εκεί σαφώς και είναι απίθανο να βρεθεί αγοραστής, οπότε μόνο η καλή τιμή μπορεί να δελεάσει αγοραστή από απόσταση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθηνα,πατρα,θεσ/νικη,κρητη, και λοιπα μερη δεν θεωρουμε επαρχια (τουλαχιστον εγω)

 

Επαρχια θεωρω απομακρυσμενα χωρια και μικρα νησια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθηνα,πατρα,θεσ/νικη,κρητη, και λοιπα μερη δεν θεωρουμε επαρχια (τουλαχιστον εγω)

 

Επαρχια θεωρω απομακρυσμενα χωρια και μικρα νησια.

 

Αν δεις δλδ σε μια αγγελία Αθηναίου τη σημείωση "δε στέλνω επαρχία", θα καταλάβεις ότι στέλνει Πάτρα, Θεσ/νίκη, Κρήτη, και λοιπά μέρη αλλά δεν στέλνει σε απομακρυσμένα χωριά και μικρά νησιά? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...