Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ ο άλλος έβαλε τίτλο στην αγγελία «Αν είσαι όρθιος κάτσε...», για να πατήσεις και τελικά να δεις ότι μοσχοπουλάει παιχνίδια PS1.

Με λίγο ψάξιμο βρίσκεις ασύλληπτα διαμαντάκια στις αγγελίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ ο άλλος έβαλε τίτλο στην αγγελία «Αν είσαι όρθιος κάτσε...», για να πατήσεις και τελικά να δεις ότι μοσχοπουλάει παιχνίδια PS1.

Οντως  υπαρχει τετοια αγγελια?

 

Αυτον να τον παρουμε στην λαικη να ξεπουλαει τους παγκους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα δωσω με 50 που μονο ο σκληρος πιανει τα 30 γιατι ειναι WD black 7200 στροφες οχι 5400 με 20-25 πουλανε τους 5400

Μνημες για laptop 2X2GB δεν εχω βρει ποτε κατω απο 20 ευρω και ο επεξεργαστης παιρνει ανετα τα 15 ευρω.

 

Δηλαδη μνημη επεξεργαστη και δισκο να δωσω παιρνω ανετα τα 60 ευρω και 20 το τροφοδοτικο παει 80

 

Ισχύει ότι είπα και για τις άλλες αγγελίες.

Δεν πα να του βάλεις τατιάνα β πάνω, c2d θα αγοράσω, και να πω την αλήθεια και τόσα μου φαίνονται πολλά.

Με αυτή τη λογική θα σε συνέφερε να τα δώσεις σε κομμάτια.

 

Από την άλλη εσύ είσαι τσακάλι, είμαι σίγουρος ότι έχεις καλύτερο ένστικτο από εμένα σε αυτό το κομμάτι, φαίνεται και από τις αξιολογήσεις σου στο κάτω κάτω. B)

 

 

Όσο για όλο το σπαμ για τα 80.

Ρε παιδιά, δηλαδή ώπα λιγάκι.

 

H 380 αντικατέστησε τις 280/280χ, που ήταν αντίστοιχα οι 7950 και 7970.

Tahiti οι μεν, tonga οι δε.

Από επιδόσεις πάνω κάτω τα ίδια, από τιμή αρκετά χαμηλότερα όμως, αφού λανσάρανε ως mid range κάρτες στα ~200 ευρώ.

 

Μια 7950 πόσο θα την ξεκινάγατε δηλαδή?

Ο κολλητός μου πήρε windforce 7950 στα 120 από εδώ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ.

 

Τώρα, ξεκολλήστε μερικοί.

(Τουλάχιστον στα μάτια μου) οι αγγελίες εδώ δεν είναι για να βγάλεις κέρδος.

Είναι για να πάρεις ένα μέρος των χρημάτων σου πίσω.

Με λίγα λόγια, στις τιμές που βάζω προφανώς δεν υπολογίζω τυχών εργατοώρες (ούτε δικές μου όταν πάω να πουλήσω κάτι) που μπορεί να επενδύθηκαν για να σενιαριστεί το pentium4 που βλέπεις 50€.

 

Τέσπα.

Καλές επενδύσεις.

 

/rant

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει ότι είπα και για τις άλλες αγγελίες.

Δεν πα να του βάλεις τατιάνα β πάνω, c2d θα αγοράσω, και να πω την αλήθεια και τόσα μου φαίνονται πολλά.

Με αυτή τη λογική θα σε συνέφερε να τα δώσεις σε κομμάτια.

 

Από την άλλη εσύ είσαι τσακάλι, είμαι σίγουρος ότι έχεις καλύτερο ένστικτο από εμένα σε αυτό το κομμάτι, φαίνεται και από τις αξιολογήσεις σου στο κάτω κάτω. B)

 

 

Όσο για όλο το σπαμ για τα 80.

Ρε παιδιά, δηλαδή ώπα λιγάκι.

 

H 380 αντικατέστησε τις 280/280χ, που ήταν αντίστοιχα οι 7950 και 7970.

Tahiti οι μεν, tonga οι δε.

Από επιδόσεις πάνω κάτω τα ίδια, από τιμή αρκετά χαμηλότερα όμως, αφού λανσάρανε ως mid range κάρτες στα ~200 ευρώ.

 

Μια 7950 πόσο θα την ξεκινάγατε δηλαδή?

Ο κολλητός μου πήρε windforce 7950 στα 120 από εδώ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ.

 

Τώρα, ξεκολλήστε μερικοί.

(Τουλάχιστον στα μάτια μου) οι αγγελίες εδώ δεν είναι για να βγάλεις κέρδος.

Είναι για να πάρεις ένα μέρος των χρημάτων σου πίσω.

Με λίγα λόγια, στις τιμές που βάζω προφανώς δεν υπολογίζω τυχών εργατοώρες (ούτε δικές μου όταν πάω να πουλήσω κάτι) που μπορεί να επενδύθηκαν για να σενιαριστεί το pentium4 που βλέπεις 50€.

 

Τέσπα.

Καλές επενδύσεις.

 

/rant

Ναι αλλα καπου τα εχεις μπερδεψει γιατι οταν λες 50 για κατι που μονο οι μνημες ο επεξεργαστης και ο δισκος αξιζουν περισσοτερα κατι δεν παει καλα.

 

Εγω αν βρω αγγελια wd black 2.5 500gb 7200 στροφες μαζι με μνημες 2Χ2gb και τον E8600 στα 50 ευρω θα παω να τα παρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνεις κάτι και το έχω. Ψάχνεις κάτι γιατί χαλασε και το θες, και είναι σπάνιο. Μέχρι πόσα είσαι κατά μέσο όρο διατεθημενος να δώσεις.

 

Δυστυχώς στις μικρές αγορές όπως εδώ αυτά είναι τα ερωτήματα.

 

Ετσι καθορίζονται οι τιμές. Γενικά το λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα.

Τόσο αξίζουν ή τόσο τις πουλάνε εδώ?

 

Έχει μια διαφορά.

 

Αν δεν αξιζαν δεν θα εφευγαν γιατι με 90 ευρω εδωσα χειροτερο μηχανημα και δεν ηταν σλιμ για καποιον που ψαχνει κατι μικρο.

 

Παραδειγμα για ενα NUC7i3 εχω δωσει πανω απο 400 ευρω που με αυτα εστηνα κανονικο υπολογιστη 3 φορες καλυτερο αλλα οχι οσο μια παλαμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σποίλερ γιατί το τραβήξαμε το θέμα.

 

Φμλ, 2 φορές έγραψα σεντόνι, έπεσεν το σάιτ, πάει το σεντόνι.

 

Βαριέμαι να ξαναγράφω, πάρτε tl;drw:

Ψάχνεις κάτι και το έχω. Ψάχνεις κάτι γιατί χαλασε και το θες, και είναι σπάνιο. Μέχρι πόσα είσαι κατά μέσο όρο διατεθημενος να δώσεις.

Δυστυχώς στις μικρές αγορές όπως εδώ αυτά είναι τα ερωτήματα.

Ετσι καθορίζονται οι τιμές. Γενικά το λέω.

Προφανώς, έχεις απόλυτο δίκιο.

Όταν λέω μια τιμή λέω την τιμή που εγώ είμαι διατεθειμένος να δώσω. Συνήθως πέφτω μέσα, ολίγον προς τα κάτω.

 

 

Αν δεν αξιζαν δεν θα εφευγαν γιατι με 90 ευρω εδωσα χειροτερο μηχανημα και δεν ηταν σλιμ για καποιον που ψαχνει κατι μικρο.

 

Παραδειγμα για ενα NUC7i3 εχω δωσει πανω απο 400 ευρω που με αυτα εστηνα κανονικο υπολογιστη 3 φορες καλυτερο αλλα οχι οσο μια παλαμη.

Καλά, αυτό ξεφεύγει γιατί είναι εξειδικευμένη συσκευή πια, δεν παίρνει οποιοσδήποτε, άρα δεν μπορεί και να συγκριθεί αυστηρά με την απόδοσή του όπως τα πισιά και οι κάρτες που είναι προφανής ο λόγος απόδοσης/τιμής.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνεις κάτι και το έχω. Ψάχνεις κάτι γιατί χαλασε και το θες, και είναι σπάνιο. Μέχρι πόσα είσαι κατά μέσο όρο διατεθημενος να δώσεις.

 

Δυστυχώς στις μικρές αγορές όπως εδώ αυτά είναι τα ερωτήματα.

 

Ετσι καθορίζονται οι τιμές. Γενικά το λέω.

sheo σκεφτομαι να βαλω αγγελια γ αγορα μιας 750τι ποσο μπορω να την βρω? .....και ποια ειναι η καλυτερη υλοποίηση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα εχω ενα laptop και θελω να το δωσω, ποσο λετε να πιανει;

το μηχανημα ειναι το Sony Vaio SVE-1511D1E/W

το ειχα παρει 700 πριν 5 χρονια

S SSony 

Vaio SVE-1511D1E/W

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα εχω ενα laptop και θελω να το δωσω, ποσο λετε να πιανει;

το μηχανημα ειναι το Sony Vaio SVE-1511D1E/W

το ειχα παρει 700 πριν 5 χρονια

S SSony 

Vaio SVE-1511D1E/W

Να πω 150 ισως να λεω και πολλα γιατι εχει γραφικα intel 3000 δηλαδη τιποτα εγω 200 η 190 δεν θυμαμαι ακριβως εδωσα ενα lenovo G580 με i5 2.5Ghz 8GB ram 1TB δισκο και ειχε δυο καρτες γραφικων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...