Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπερα εχω ενα laptop και θελω να το δωσω, ποσο λετε να πιανει;

το μηχανημα ειναι το Sony Vaio SVE-1511D1E/W

το ειχα παρει 700 πριν 5 χρονια

S SSony

Vaio SVE-1511D1E/W

140-150 ισως τα πιανει αν ειναι σε αριστη κατασταση.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα λάπτοπ Toshiba Satellite L50-B-1C9 αγορασμένο πριν 3 χρόνια στα 500ε με σπασμένο σασί και προβληματικούς μεντεσέδες οθόνης. Επίσης η μοντούλα WiFi και το πληκτρολόγιο δεν λειτουργούν. Κατά τα άλλα ανοίγει με την μητρική, οθόνη, touchpad, μπαταρία, dvd driver να λειτουργούν κανονικά. Σκέφτομαι να το δώσω για κάποιον που διαθέτει housing να το αξιοποιήσει.  Πόσο μπορεί να πιάσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνεις κάτι και το έχω. Ψάχνεις κάτι γιατί χαλασε και το θες, και είναι σπάνιο. Μέχρι πόσα είσαι κατά μέσο όρο διατεθημενος να δώσεις.

 

Δυστυχώς στις μικρές αγορές όπως εδώ αυτά είναι τα ερωτήματα.

 

Ετσι καθορίζονται οι τιμές. Γενικά το λέω.

 

Με τους ολοκληρομενους υπολογιστες υπαρχει ενα θεμα.

Εμεις ξερουμε να τους καθαρισουμε να αλλαξουμε παστουλα να να κανουμε format drivers κλπ.

Υπαρχουν ανθρωποι που τους λεω ανοιξε το καπακι να μου πεις τι γραφει η μητρικη να δω πχ αν παιρνει αναβαθμιση που θελεις και με κοιτανε λες και λεω Κινεζικα.

 

Εμεις εδω μετραμε εναν υπολογιστη σαν συνολο hardware και λεμε κοψε και κατι για ολα μαζι ελα ομως που για καποιον που δεν ξερει το συνολο ενος ολοκληρωμενου υπολογιστη αξιζει κατι παραπανω.

 

Θυμαμαι μου ειχε πει ενας πονηρος φιλος θα μου βρεις εναν υπολογιστη οσο τον παιρνεις μην βγαλεις απο μενα. Ξερει οτι πολλες φορες αντι για χρηματα μου πλασαρουν το παλιο μηχανημα και πολλες φορες δινω και λεφτα στο τελος.

Του λεω μια μερα ειναι να παρω εναν για 60 ευρω ελα να τον παρεις εσυ αλλα αν μου τον αφησεις θα σου βαλω 10αρια θα τον καθαρισω θα μαζεψω το κουτακι και θα σου παει 80 ευρω, σκεψου το γιατι αν μου το φερεις μετα θα σου παρω 50 ευρω.

 

Μου εδωσε η μαλλον εδωσε τα 60 και σε 4 μερες μου τον εφερε και εδωσε αλλα 50 γιατι σερνοταν και εκανε σαν τρενο απο τον θορυβο.

 

:lol: :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά παίζει να πέσουν καθόλου οι τιμές σε hardware τα Χριστούγεννα γτ θέλω να πάρω ένα ryzen 1200 μια μητρική Asus και μια ram hyperex ddr4 8gb

Μπα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/cpu/1045664-high-end-motherboards-new/

 

Χαιρετω την παρεα,

 

πως βλεπετε τις τιμες?

Θα έλεγα ρίξε λίγο την Gigabyte AX370-Gaming 5, οι υπολοιπες μια χαρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/cpu/1045664-high-end-motherboards-new/

 

Χαιρετω την παρεα,

 

πως βλεπετε τις τιμες?

Καλησπερα εγω τις βλεπω καποιες πολυ κοντα σε τιμες skroutz (-3 η -5€) καποιες ακριβοτερα απο skroutz και καποιες με λογικη εκπτωση.Για μενα αν δεν κανεις 10% τουλαχιστον εκπτωση δεν εχει κανενα νοημα να αγορασει καποιος.
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις κουτι,χωρις αποδειξη,πληρως λειτουργικο...ποσο?(Υ.Γ.Δεν ξερω αν εχει μελανια)

 

https://support.hp.com/us-en/product/hp-photosmart-6510-e-all-in-one-printer-series-b211/5058334/model/5058335/drivers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...