Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο που τετοιες εποχες με τοσα που εχουμε παθει σαν λαος και ακομη κοιταμε πως να κλεψουμε τον αλλον στην αναγκη με ξεπερναει.

Αυτό ξαναπές το, ακόμα και λόγω νόμου προσφοράς-ζήτησης να έχουν τσιμπήσει η τιμές σε gpu-ram δέν σημαίνει πως πρέπει να ζητάμε παραπάνω απο όσα δώσαμε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Αυτό ξαναπές το, ακόμα και λόγω νόμου προσφοράς-ζήτησης να έχουν τσιμπήσει η τιμές σε gpu-ram δέν σημαίνει πως πρέπει να ζητάμε παραπάνω απο όσα δώσαμε .

 

 

'Ώπα. Εδώ δεν τα λες σωστά. Μια 8άρα ram που έκανε το 2016 35 ευρώ και τώρα κάνει 85 , πρέπει να πουληθεί με βάση την τιμή του 2016 ; Δεν πάει έτσι  . Αν τώρα κάνει 85, τα 60 είναι καλή τιμή, γιατί και αυτός που την πουλάει , την πουλάει για να αγοράσει άλλη, που θα την αγοράσει με τις τωρινές τιμές, όχι του 2016.  

 

Με τις ram , το σωστό θα ήταν να έκαναν όλοι μποϋκοτάζ , ώστε οι εταιρείες να δουν ότι ο κόσμος δεν μασάει.

Εφόσον δεν γίνεται και πάνε τόσοι και τόσοι και αγοράζουν 16gb και 32gb σε τιμές 250 και 500 ευρώ ,

οι εταιρείες καλά θα έκαναν να πάνε τα 8gb 150 ευρώ και μετά 250 ευρώ. Αν είναι κορόϊδα και αγοράζουν , να τους πατήσουν στο λαιμό , ram είναι , δεν είναι παιδικά εμβόλια ή φάρμακα για το aids.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^ Λένε θα ανοίξουν νέα εργοστάσια κίνα για μνήμες, οπότε τώρα πάνε για αρπαχτή οι εταιρίες.

 

Καλύτερα περιμένετε για την ραμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^ Λένε θα ανοίξουν νέα εργοστάσια κίνα για μνήμες, οπότε τώρα πάνε για αρπαχτή οι εταιρίες.

Γερή μπάζα κάνουν και μαγκιά τους ! Εγώ ram δεν αγοράζω σε αυτές τις τιμές ! Θα αντικαταστήσω έναν i5 750 με 1150 και εναν άλλο haswell i5 με i7 haswell . 

 

Αν ήμουν υπεύθυνος πωλήσεων των εταιρειών , αφού δεν βλέπω μείωση πωλήσεων με την ΤΡΑΓΙΚΗ ΑΥΞΗΣΗ ΤΙΜΩΝ, 

θα ανέβαζα τιμές +25% το μήνα, να δω μέχρι που θα τα σκάνε οι αγοραστές.

 

Και στο μεταξύ όλοι σκοτώνονται σε συγκρίσεις cpu, που έχουν φτάσει σε κορυφαία επίπεδα, αλλά είναι άχρηστες λόγω τιμών ram.

Για 16gb 4000MHz που είναι το top που παίρνουν οι coffe lake , θες 290 ευρώ από amazon. 

ΕΛΕΟΣ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους! Εχω μια οθονη Samsung Syncmaster 205BW την οποια αλλαξα επειδη πηρα καινουργια. Δουλευει αψογα και εχω ολα τα καλωδια που μπορει να χρειαστουν. Ποσο μπορω να τη δωσω για να φευγει γρηγορα και να μην καθεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους! Εχω μια οθονη Samsung Syncmaster 205BW την οποια αλλαξα επειδη πηρα καινουργια. Δουλευει αψογα και εχω ολα τα καλωδια που μπορει να χρειαστουν. Ποσο μπορω να τη δωσω για να φευγει γρηγορα και να μην καθεται?

40 ευρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 ευρω

 

Eυχαριστω για την απαντηση! Ακριβως τοσο την εβαλα αγγελαι την προηγουμενη βδομαδα αλλα χαθηκε πολυ γρηγορα στις πισω σελιδες και σκεφτηκα μηπως ζητησα πολλα.. Να την ξαναβαλω ή υπαρχει τροπος να κανω bump την αρχικη?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tις χαμηλωσα κι αλλο.

Δεκτα οσα ειπατε, δεν πολυ ασχολουμε με το να αγοραζω/πουλω μεταχειρισμενα και δεν εχω αποψη για αυτο και ρωτησα.
Προσωπικα καταλαβαινω αυτο που λετε γιατι να μην το παρει απο το μαγαζι γιατι εχω το βιτσιο να τα αγοραζω ολα καινουρια και σπανια να παω σε μεταχειρισμενο.

 

Το οτι ειναι σε κουτι χωρις να εχουν ανοιχτει το ξερω εγω και οσοι με πιστεψουν/εμπιστευφθουν.

Το αν ειμαι παλιο μελος (παλια πολυ ενεργο-πλεον πολυ λιγοτερο) το γνωριζουν καποιοι λιγοι που εχουν μεινει και αυτοι δεν θα αγορασουν οποτε δεν πονταρω σ αυτο.

 

Αν φυγουν εφυγαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^

Δεν παρακολούθησα για να ξέρω αν μάθαμε από πού ήρθαν κλπ, αλλά άμα θες να φύγουν οι ίντελ κράτα ένα βλέφαρο ανοικτό και μην τις αφήσεις στάσιμες εδώ γιατί ψάχνεις πολύ συγκεκριμένους μανιακούς.

 

Και το Ζ270 και ακόμα παραπάνω το Χ99 είναι καραψόφια πλέον λόγω ryzen και coffee lake, δύσκολο να δώσει κάποιος τόσα για (τόσο) high end mobo όταν με μπορεί να πάει σε καινούρια πλατφόρμα με τέτοια ποσά.

 

Θα έλεγα αφού είναι καινούριες/σφραγισμένες κάνε έναν κόπο τουλάχιστον σε διπλανά φόρουμς και φυσικά στο ebay, όσο ο χρόνος κυλάει χάνεις λεφτά.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Link.png Site: http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/cpu/1039560-pc-%CE%BC%CE%B5-a10-5800k-full-hd-24%CE%AC%CF%81%CE%B1/

 

Παιδιά να διορθώσω κάτι στην τιμή? Πώς τα βλέπετε? Ευχαριστώ πολύ!

 

Mr. Sheogorath τα φώτα σας?

Επεξ/σία από vins
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας κάνω και εγώ μια ερώτηση.

 

MacBook Late 2007, πλήρως λειτουργική κατάσταση και σε καλή εξωτερική κατάσταση (ειδικά για την ηλικία του), πόσο πιάνει;

 

Μαζί με φορτιστή εννοείται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο πωλειται set z68apd3 rev 1.0 + i5 3470 + corsair vengeance 8gb ddr3 1600mhz (cmz8gx3m2a1600c9) + καρτα δικτυου (με μια θυρα ethernet γιατι η θυρα της mobo για καποιον λογο δεν δουλευει εξ αρχης αλλα επειδη το δουλευα με wifi δεν μπηκα στον κοπο για εγγυηση :< );

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...