Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, siralexgio7 είπε

Παιδιά, κάνω άλλη μία προσπάθεια. Ζητάω βοήθεια για το εξής:

 Ο I5 4460 3,2g, αγορασμένος πριν από 3χρ. και 2 μήνες στα 180€, χωρίς καμία ουσιαστική επιβάρυνση (ελαφρύ gaming), πόσο πιάνει τώρα; Το έχω στο μυαλό μου στα 90€...

Ευχαριστώ.-

Δικαια και καλη η τιμη σου νομιζω ειδικα αν δεν εχει εγγυηση..φανταζομαι εχει ληξει αν δεν κανω λαθος 3 χρονια δεν δινουν?? Βαλτο τοσο και βλεπεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

25 λεπτά πριν, siralexgio7 είπε

Παιδιά, κάνω άλλη μία προσπάθεια. Ζητάω βοήθεια για το εξής:

 Ο I5 4460 3,2g, αγορασμένος πριν από 3χρ. και 2 μήνες στα 180€, χωρίς καμία ουσιαστική επιβάρυνση (ελαφρύ gaming), πόσο πιάνει τώρα; Το έχω στο μυαλό μου στα 90€...

Ευχαριστώ.-

Χωρίς να θέλω να σε απονθαρύνω γιατί και εγώ έφαγα παρόμοια νίλα , εγώ πιστεύω στα 80€ ~ περίπου το πολύ να φύγει καθώς με 120€ αγοράζεις 1300Χ ,Unlocked με αρκετά εξτρά παραπάνω από τον i5 4460.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, AccountSaver είπε

MSI GTX 980 Ti (6GB) Lightning Edition , πόσο να την πουλήσει ένας ΄φιλος μου;

https://www.msi.com/Graphics-card/GTX-980-Ti-LIGHTNING/Specification

400-450 Καπου εκει την κοβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, icenex είπε

400-450 Καπου εκει την κοβω.

Τόσο πάνω; Αλήθεια περίμενα για 350€~ βαριά ,αν του πω κάτι τέτοιο θα πηδήξει έως το ταβάνι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AccountSaver είπε

Τόσο πάνω; Αλήθεια περίμενα για 350€~ βαριά ,αν του πω κάτι τέτοιο θα πηδήξει έως το ταβάνι!

άνετα φεύγει τόσο (400+) η ti.....

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

8 λεπτά πριν, AccountSaver είπε

οφείλω να πω ότι δεν το περίμενα με τίποτα.

Είναι που πήραν τα πάνω τους οι νέες gpus .....οπότε και οι παλαιότερες ανεβήκαν και αυτές (ειδικά αν έχει καλό υπόλοιπο εγγύησης).....430 ευρώ πούλησα την G1 εγώ (με 16 μήνες υπόλοιπο εγγύησης) ......

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν ανεβει οι τιμες σε 1070 οποτε καποιος ισως προτιμησει να παει σε 980ti με λιγοτερα χρηματα αφου αυτες οι 2 καρτες ειναι σχεδον ιδιες σε επιδοσεις.Απλα το αιωνιο ερωτημα ειναι αν ο αλλος θελει να ρισκαρει με πιο παλια καρτα και με λιγη εγγυηση η και καθολου για να γλυτωσει χρηματα η επειδη πολυ απλα δεν του βγαινουν τα κουκια.Βεβαια ο καθενας εχει δικα του κριτηρια και αναγκες οποτε φανταζομαι θα βρεθει αγοραστης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, icenex είπε

Εχουν ανεβει οι τιμες σε 1070 οποτε καποιος ισως προτιμησει να παει σε 980ti με λιγοτερα χρηματα αφου αυτες οι 2 καρτες ειναι σχεδον ιδιες σε επιδοσεις.Απλα το αιωνιο ερωτημα ειναι αν ο αλλος θελει να ρισκαρει με πιο παλια καρτα και με λιγη εγγυηση η και καθολου για να γλυτωσει χρηματα η επειδη πολυ απλα δεν του βγαινουν τα κουκια.Βεβαια ο καθενας εχει δικα του κριτηρια και αναγκες οποτε φανταζομαι θα βρεθει αγοραστης.

Σαφώς έχουν ανέβει ,εδώ δεν έχει καν stock στο οτιδήποτε όλη η Ελλάδα χωρίς να σε βάλουν κεφάλι ,λόγω διαθεσιμότητας. Μόνη που βρήκα είναι GTX 1060 6GB στα 379€ παράδοση 1-3 μέρες.Όλες οι άλλες επιχειρίσεις ακυρώνουν την μια πίσω από την άλλη λόγω διαθεσιμότητας...

Οπότε φυσιολογικό μου φαίνεται! Από εκεί και πέρα,απλά δεν περίμενα με τίποτα μια κάρτα σαν την 980Ti να σπάσει το φράγμα των 400€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, icenex είπε

Δικαια και καλη η τιμη σου νομιζω ειδικα αν δεν εχει εγγυηση..φανταζομαι εχει ληξει αν δεν κανω λαθος 3 χρονια δεν δινουν?? Βαλτο τοσο και βλεπεις.

Ευχαριστώ πολύ και τους δύο φίλους. Ξεκινάω και βλέπω στην πορεία. Να ' στε καλά!!!-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, spy94 είπε

Ο 4460 το πιανει ανετα το 100ρικο

άνετα στο 100€ ; Χωρίς εγγύηση εν'όψη Ryzen 3 1300X ? Μου φαίνεται λίγο κάπως, περίσσοτερα features , ΑΜ4 Future Proof ,και κυρίως με εγγύηση ,και αν δείς Benchmarks (που πιστεύω θα δείς ,και θα καταλάβεις αυτό που λέω) .Εδώ ο δικός μου δεν έφυγε 90€ που είναι ο 4440, και είδα ότι πάνω από 70€ δεν θα τον δώσω,άρα δεν με συμφέρει για αυτό το είπα το παίδι εν όψη AM4 και Ryzen 3 με καλύτερα χαρακτηρισιτκά και φυσικά future proof & εγγύηση χάνουμε πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AccountSaver είπε

άνετα στο 100€ ; Χωρίς εγγύηση εν'όψη Ryzen 3 1300X ? Μου φαίνεται λίγο κάπως, περίσσοτερα features , ΑΜ4 Future Proof ,και κυρίως με εγγύηση ,και αν δείς Benchmarks (που πιστεύω θα δείς ,και θα καταλάβεις αυτό που λέω) .Εδώ ο δικός μου δεν έφυγε 90€ που είναι ο 4440, και είδα ότι πάνω από 70€ δεν θα τον δώσω,άρα δεν με συμφέρει για αυτό το είπα το παίδι εν όψη AM4 και Ryzen 3 με καλύτερα χαρακτηρισιτκά και φυσικά future proof & εγγύηση χάνουμε πολύ!

Και εγω με την ιδια λογικη σκεφτομαι και εχεις δικιο σε αυτο που λες.Αλλα ξεχνας εναν παραγοντα οτι καποιος πολυ απλα δεν του βγαινουν τα λεφτα για καινουργιο συστημα κ πολυ απλα του καηκε ο παλιος του επεξεργαστης και ψαχνει για μια φθηνη για την ωρα λυση.Και οχι να χρειαστει να σκασει 200 ευρω για ραμ και αλλα 100 για mb συνολο μαζι με την cpu 400-450 ενω με 80-90 ευρω καθαρισε και στο μελλον βλεπει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιση τιμη σε ραμ(ddr3 vs ddr4) και μητρικες καινουργιες με 40€.Αυτοι ειναι οι λογοι.Εγω 4440 τον εδωσα 110 σε 10 λεπτα παντως.Καλυτερος ο ryzen προφανως αλλα μεγαλο επιπλεον κοστος με διαφορες ισως μικρες με τις καρτες που συνδυαζονται συνηθως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...