Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, nvnight είπε

Discontinued μοντέλο σχεδόν 12 ετών (φαντάζομαι τα έχεις λιγότερο), τα πήρες 190ε και τα δίνεις 160ε, για να 'φεύγουν'?

Fixed :rolleyes:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

4 hours ago, nvnight said:

Discontinued μοντέλο σχεδόν 10 ετών (φαντάζομαι τα έχεις λιγότερο), τα πήρες 190ε και τα δίνεις 160ε, για να 'φεύγουν'?

ποσο να τα βαλω προτεινεις φιλε μου, ιδεα δεν εχω 

παντως ειναι hi fi κατηγορια headset με οτι συνεπαγεται αυτο , δεν μπορει επουδενη να συγκριθει με τα διαφορα gaming που κυκλοφορουν

και αυτη η σειρα της sony η mdr ειναι απο τις καλες και ποιοτικες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Runner25 είπε

ποσο να τα βαλω προτεινεις φιλε μου, ιδεα δεν εχω 

παντως ειναι hi fi κατηγορια headset με οτι συνεπαγεται αυτο , δεν μπορει επουδενη να συγκριθει με τα διαφορα gaming που κυκλοφορουν

και αυτη η σειρα της sony η mdr ειναι απο τις καλες και ποιοτικες

Εαν γνωριζα θα ειχα προτεινει ηδη καποιο ποσο. Αλλα βρισκω λογικο,καποιος που ψαχνει headset αυτης της κατηγοριας για τη δουλεια του,να μην αγορασει μοντελο 10ετιας+ με μειωση ~15% απο την τιμη που αγόρασες καποτε..

Επεξ/σία από nvnight
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.Θα ηθελα την γνωμη σας.Λογικες τιμες για να αγορασω απο εδω μεσα Gigabyte GeForce GTX1050 Ti 4GB G1 Gaming ή MSI GeForce GTX1050 Ti 4GB (GTX 1050 Ti Gaming X 4G)  ή Asus GeForce GTX1050 Ti 4GB Strix OC (90YV0A30-M0NA00) και πια απο αυτες θα μου προτεινατε για αυτη την μοβο https://www.skroutz.gr/s/11517875/MSI-B350M-Mortar.html  .Και μια λογικη τιμη για αγορα μεταχειρισμενου παλι απο εδω μεσα AMD Ryzen 5 1600 Box. Eυχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PantKo είπε

Καλησπερα παιδια.Θα ηθελα την γνωμη σας.Λογικες τιμες για να αγορασω απο εδω μεσα Gigabyte GeForce GTX1050 Ti 4GB G1 Gaming ή MSI GeForce GTX1050 Ti 4GB (GTX 1050 Ti Gaming X 4G)  ή Asus GeForce GTX1050 Ti 4GB Strix OC (90YV0A30-M0NA00) και πια απο αυτες θα μου προτεινατε για αυτη την μοβο https://www.skroutz.gr/s/11517875/MSI-B350M-Mortar.html  .Και μια λογικη τιμη για αγορα μεταχειρισμενου παλι απο εδω μεσα AMD Ryzen 5 1600 Box. Eυχαριστω.

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να τα παραγγειλεις καινουργια και να περιμενεις μεχρι να ερθουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, spy94 είπε

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να τα παραγγειλεις καινουργια και να περιμενεις μεχρι να ερθουν.

για να ρωταω παει να πει οτι αυτη την στιγμη δεν υπαρχουν τα λεφτα για να τα αγορασω καινουρια.Φυσικα και αν μπορουσα το καλυτερο θα ηταν να τα παρω καινουρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PantKo είπε

για να ρωταω παει να πει οτι αυτη την στιγμη δεν υπαρχουν τα λεφτα για να τα αγορασω καινουρια.Φυσικα και αν μπορουσα το καλυτερο θα ηταν να τα παρω καινουρια.

Για να σου απαντάω έτσι πάει να πει ότι δεν υπάρχει περίπτωση να τα βρεις (σε λογική τιμή).Αφήνω ένα μικρό περιθώριο να είσαι όλη μέρα μέσα και να σου κάτσει,άγνωστο το πότε όμως.Αφού δεν υπάρχουν η εναλλακτική είναι είτε να πεις σε φθηνότερη υλοποίηση είτε σε μικρότερο επεξεργαστή είτε και στα δύο.Όλοι αυτά ψάχνουν και αν και όταν κάποιος ανεβάζει αγγελία εξαφανίζονται άμεσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, PantKo είπε

για να ρωταω παει να πει οτι αυτη την στιγμη δεν υπαρχουν τα λεφτα για να τα αγορασω καινουρια.Φυσικα και αν μπορουσα το καλυτερο θα ηταν να τα παρω καινουρια.

Τότε κάθεσαι απίκο πάνω από τις αγγελίες με το F5 ανά χείρας και περιμένεις.

Όσο για το πιά είναι η σωστή τιμή για μεταχειρισμένο... κοίτα πόσο έχει στο skroutz αυτό που θες και αναλόγως το μπάτζετ σου προχωράς.

Να ξέρεις όμως ότι αν κάτσει κάποια ευκαιρία θα πρέπει να είσαι εκεί να την προλάβεις διότι εξαφανίζονται στο λεπτό

 

 

 

ΕΔΙΤ

Μαζί με τον κατάσκοπο γράφαμε και λέμε και τα ίδια πράγματα:D

Επεξ/σία από tsiv
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tsiv είπε

Τότε κάθεσαι απίκο πάνω από τις αγγελίες με το F5 ανά χείρας και περιμένεις.

Όσο για το πιά είναι η σωστή τιμή για μεταχειρισμένο... κοίτα πόσο έχει στο skroutz αυτό που θες και αναλόγως το μπάτζετ σου προχωράς.

Να ξέρεις όμως ότι αν κάτσει κάποια ευκαιρία θα πρέπει να είσαι εκεί να την προλάβεις διότι εξαφανίζονται στο λεπτό

ΕΔΙΤ

Μαζί με τον κατάσκοπο γράφαμε και λέμε και τα ίδια πράγματα:D

αχαχαχα ναι μαζι απαντατε...οντως ειμαι καθε μερα στην σελιδα ονλαιν...εχω δει να παιζουν msi gaming στα 150. καλα ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, PantKo είπε

αχαχαχα ναι μαζι απαντατε...οντως ειμαι καθε μερα στην σελιδα ονλαιν...εχω δει να παιζουν msi gaming στα 150. καλα ειναι;

Μέρα με την ημέρα οι τιμές αλλάζουν όπως και η διαθεσιμότητα.Οπότε πριν κάνα μήνα ίσως σου λέγαμε ότι πολλά είναι τα 150.Σήμερα μάλλον είναι το καλύτερο ρεαλιστικό σενάριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, spy94 είπε

Μέρα με την ημέρα οι τιμές αλλάζουν όπως και η διαθεσιμότητα.Οπότε πριν κάνα μήνα ίσως σου λέγαμε ότι πολλά είναι τα 150.Σήμερα μάλλον είναι το καλύτερο ρεαλιστικό σενάριο.

ναι...και οντως εχω δει αλλα οχι και πολλες..Εκει σε αυτη την τιμη.Σε περιπτωση που βρω λοιπον βαση της μοβο μου πια θα μου λεγατε απο τις 3 να παρω; Για τον επεξεργαστη θα δουμε...Ισως οντως παω σε κατι πιο φτηνο εν οψη των νεων που θα βγουν για να τον αλλαξω πιο μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχεις θέμα όλες θα σε καλύψουν,μην κολλάς σε υλοποιησείς ιδιαίτερα όταν μιλάμε για μτχ γιατί ίσως χάσεις κάποια ευκαιρία την ώρα που το σκέφτεσαι και δεν θα έχεις πολλές ανάλογες ευκαιρίες.Αν τον θες για gaming θα σε καλύψει και μικρότερος σε συνδυασμό με την 1050ti αλλά όπως και να χει ο 1600 στα ~180€ είναι vfm,άσχετα με το τι θα βγει στο μέλλον.

Επεξ/σία από spy94
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, PantKo είπε

εχω δει να παιζουν msi gaming στα 150. καλα ειναι;

Αν έχεις σκοπό να δώσεις 150€ για να την πάρεις μεταχειρισμένη και με τζόγο στο πόσο ταλαιπωρημένη θα είναι, γιατί δεν δίνεις άλλα 30€ -το πολύ 40€- να την πάρεις καινούρια;

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, p4n0s86 είπε

Αν έχεις σκοπό να δώσεις 150€ για να την πάρεις μεταχειρισμένη και με τζόγο στο πόσο ταλαιπωρημένη θα είναι, γιατί δεν δίνει άλλα 30€ -το πολύ 40€- να την πάρεις καινούρια;

η πιο φτηνη απο αυτες τις 3 ειναι στα 205... 55ευρω πανω.... με την ιδια λογικη με αλλα 50 ισως βρω μια 1060 ... οταν προσπαθεις να κοψεις ευρουλακια και τα 50 ειναι 50...

3 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Αν έχεις σκοπό να δώσεις 150€ για να την πάρεις μεταχειρισμένη και με τζόγο στο πόσο ταλαιπωρημένη θα είναι, γιατί δεν δίνει άλλα 30€ -το πολύ 40€- να την πάρεις καινούρια;

απο το σκρουτζ οι τιμες..εκτος αν υπαρχει αλλο μαγαζι εκτος σκρουτζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...