Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, navger είπε

Φιλε σε ευχαριστώ για την απαντηση σου. Τελικα εβγαλα το συστημα ψυξης που ειχε και ειδα τον επεξεργαστή.

Δες στη εικονα

Ευχαριστώ

Northwood στα 1,8 ghz, δέν είναι κάποιο σπάνιο chip,20-25€ με μητρική αν το θέλει κάποιος.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, cpc464 είπε

Μητρική για pentium 4 socket478, είναι πολύ παλιά (το socket αυτό βγήκε το 96)και εάν δουλεύει μόνο κάποιος που έχει παλιό pc να αναβιώσει θα την θέλει, ο pentium 4 που έχει επάνω τι κωδικό έχει?,στο e-bay πάντως αυτά πάνε 20-25 €.

Στο ινσομνια πιανουν απο τιποτα εως κατι πολυ λιγα ευρω.Σαφως "ανωτερο" σετακι 478 με 2gb ram εδωσα 10 ολοκληρα ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,θέλω να πουλήσω ένα Samsung A5 2016.χωρις γρατζουνιές και σπασίματα ,με κουτί και φορτιστή.Η συσκευή είναι 2 ετών και 2 μηνών.Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, spy94 είπε

Στο ινσομνια πιανουν απο τιποτα εως κατι πολυ λιγα ευρω.Σαφως "ανωτερο" σετακι 478 με 2gb ram εδωσα 10 ολοκληρα ευρω

Για αυτό του είπα e-bay,έχω 2 d630 με τις μητρικές και τις μνήμες τους και έναν athlon 64 καθώς και τις κάρτες τους 7600 gs και 5400 και δέν τα πουλάω, γιατί ούτε ψίχουλα δέν θα πιάσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα μία εκτίμηση για το πόσο μπορώ να πουλήσω τα ηχεία της υπογραφής μου (Logitech Z523) ; Είναι εκτός εγγύησης αλλά σε άψογη κατάσταση. 

Ευχαριστώ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, marnick13 είπε

Καλησπέρα,θέλω να πουλήσω ένα Samsung A5 2016.χωρις γρατζουνιές και σπασίματα ,με κουτί και φορτιστή.Η συσκευή είναι 2 ετών και 2 μηνών.Ευχαριστώ!

καινούργιο έχει γύρω στα 240, το δικό σου δέν έχει εγγύηση στην ουσία και η μπαταρία έχει λογικά πέσει 100-120€ θα έλεγα.

 

9 ώρες πριν, GP7 είπε

Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα μία εκτίμηση για το πόσο μπορώ να πουλήσω τα ηχεία της υπογραφής μου (Logitech Z523) ; Είναι εκτός εγγύησης αλλά σε άψογη κατάσταση. 

Ευχαριστώ! 

74 τα κοστολογούσαν νέα τα public άρα γύρω στα 50.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, TRILOBYTER είπε

Καλησπερα παιδια ποσο μπορω να δωσω μια μητρικηεη? σκετη η με ι7 920. ευχαριστω

ποιό μοντέλο?, το eh6 100 ευρώ, το eh8 120€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους, θα μπορούσατε να μου πείτε πόσο θα άξιζε να πουληθεί αυτό το φανταστικό σύστημα ? 

  • Asus M4A785TD-V EVO
  • CoolerMaster 690 II Advanced (με ένα σωρό FAN)
  • AMD Phenom II X4 955 3.2
  • DDR3 Ram 2x 2gb Mushkin  + 2x 2gb XMS 3
  • CoolerMaster GX Series 650W PSU
  • WD Caviar Blue 650gb

 

Επεξ/σία από giannisv6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/5/2018 στις 5:12 ΜΜ, cpc464 είπε

r7 1700 σε μητρική msi gaming plus x370 με 8gb corsair 3200, psu corsair vs550 σε κουτί cougar mx550-x, πόσο κοστολογείται?, έχω κάνει πάλι την ερώτηση αλλά θάφτηκε,έβαλα και μία παλιά gpu που είχα ξεχάσει οτι έχω, μόνο για να δεί αυτός που θα το πάρει οτι δουλεύει (hd 3850 δέν την χρεώνω).

460 

1700 200 

Mobo 100

RAM 70

Psu 40

Case 50

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Heybro είπε

460 

1700 200 

Mobo 100

RAM 70

Psu 40

Case 50

Πω ρε φίλε έφαγε κατρακύλα ο 1700, πέρσι είχα σκάσει 600 ευρώ μόνο για mobo-cpu-ram, και το μηχάνημα δέν έχει κλείσει κάν χρόνο,θα δώ τι θα κάνω ίσως με επιπλέον parts που θα βγάλω απο τον main να το δώσω σαν ολοκληρωμένο pc, και όσο σκέφτομαι οτι στα 500 άλλοι πουλάνε 7100 με πιάνουν τα γέλια.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cpc464 είπε

Πω ρε φίλε έφαγε κατρακύλα ο 1700, πέρσι είχα σκάσει 600 ευρώ μόνο για mobo-cpu-ram, και το μηχάνημα δέν έχει κλείσει κάν χρόνο,θα δώ τι θα κάνω ίσως με επιπλέον parts που θα βγάλω απο τον main να το δώσω σαν ολοκληρωμένο pc, και όσο σκέφτομαι οτι στα 500 άλλοι πουλάνε 7100 με πιάνουν τα γέλια.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Είναι πραγματικά πολύ μεγάλες οι πτώσεις τιμών στον τεχνολογικό τομέα μην το σκέφτεσαι και στεναχωριέσαι έτσι ειναι για όλους. Θες να τον πουλήσεις και να πάρεις άλλον? Γιατί αν θες πουλάς cpu στα 200 και περνεις 2700 με λίγα παραπάνω και έχεις άψογο υπολογιστή. Τα καλά της am4 πλατφόρμας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Heybro είπε

Είναι πραγματικά πολύ μεγάλες οι πτώσεις τιμών στον τεχνολογικό τομέα μην το σκέφτεσαι και στεναχωριέσαι έτσι ειναι για όλους. Θες να τον πουλήσεις και να πάρεις άλλον? Γιατί αν θες πουλάς cpu στα 200 και περνεις 2700 με λίγα παραπάνω και έχεις άψογο υπολογιστή. Τα καλά της am4 πλατφόρμας. 

Εχω πάρει ήδη 2700χ και asus crosshair 7, και ο σκοπός ήταν να το κάνω αυτό εφεδρικό, αλλα γέμισα pc μόνο σε αυτο το σπίτι έχω 3 υπολογιστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cpc464 είπε

Εχω πάρει ήδη 2700χ και asus crosshair 7, και ο σκοπός ήταν να το κάνω αυτό εφεδρικό, αλλα γέμισα pc μόνο σε αυτο το σπίτι έχω 3 υπολογιστές.

Αν είστε 3 άτομα βολεύει πάντως. Εφόσον έχεις πάρει δώστον και τέλος. Αμάξι περνεις και μόλις κάνεις 10χλμ έχει χάσει 2 3 χιλιάρικα. Ο 1700 καινούργιος έχεις 230 η mobo 110 και η ram 90. Δηλαδή 430. 170 ευρώ μείον σε 1 χρόνο από τα 600 που τα πήρες. Λογικο το βλέπω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...