Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 19/5/2018 στις 9:45 ΜΜ, koolisk6 είπε

ποσο να δωσω ενα iphone 4s με προβλημα στη πλακετα μαλλον (αναβει μονο με καλωδιο και μενει στην οθονη itunes)

η οθονη του ειναι οκ και η μπαταρια

Καλησπέρα κι από μένα. Επειδή πρόσφατα πούλησα δύο note 4, χαλασμένα, για τις οθόνες τους, στα 65-70€ έκαστο, πιστεύω ότι η οθόνη θα αξίζει κάπου τόσο...-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Πόσο να πουλήσω μια κάρτα γραφικών gtx1060 6gb (nVidia) ;

Την χρησιμοποιώ 3 μήνες (την δίνω προφανώς για αναβάθμιση). Δουλεύει άριστα!!

Συγκεκριμένα είναι η παρακάτω: https://www.gearbest.com/graphics-video-cards/pp_426076.html?wid=1640583

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, xristos_ttg είπε

Πόσο να πουλήσω μια κάρτα γραφικών gtx1060 6gb (nVidia) ;

Την χρησιμοποιώ 3 μήνες (την δίνω προφανώς για αναβάθμιση). Δουλεύει άριστα!!

Συγκεκριμένα είναι η παρακάτω: https://www.gearbest.com/graphics-video-cards/pp_426076.html?wid=1640583

Άρα χωρίς εγγύηση;

Περίπου 250 θα έλεγα. Μαξ...

Επεξ/σία από Sheogorath
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sheogorath είπε

Για ευρώπη 2 χρόνια. Για Κίνα δεν γνωρίζω.

Αφού δίνει 2 χρόνια πως είναι εκτός εγγύησης σε 3 μήνες; Τι σχέση έχει η Κίνα; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fmarkos είπε

Αφού δίνει 2 χρόνια πως είναι εκτός εγγύησης σε 3 μήνες; Τι σχέση έχει η Κίνα; 

Το Gearbest είναι Ευρωπαικό κατάστημα; Για έδρα Κίνα γνωρίζω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Το Gearbest είναι Ευρωπαικό κατάστημα; Για έδρα Κίνα γνωρίζω.

Έχει αποθήκες και στην Ευρώπη, εγγύηση δίνει η εταιρία κατασκευής και συνήθως είναι global, δεν έχει γράψει το παλικάρι αν την πήρε από Gearbest ή από άλλο μαγαζί οπότε αφού είναι 3μηνων η κάρτα σαφώς και έχει εγγύηση ακόμα κι αν την πήρε από Κίνα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fmarkos είπε

Έχει αποθήκες και στην Ευρώπη, εγγύηση δίνει η εταιρία κατασκευής και συνήθως είναι global, δεν έχει γράψει το παλικάρι αν την πήρε από Gearbest ή από άλλο μαγαζί οπότε αφού είναι 3μηνων η κάρτα σαφώς και έχει εγγύηση ακόμα κι αν την πήρε από Κίνα. 

Η Colorful είναι Asia brand only. Το πόση εγγύηση έχει απο Κίνα δεν γνωρίζω, συνήθως είναι όσο και το dispute στην Paypal.

Colorful σε ευρώπη δεν έχουν έρθει ποτέ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Η Colorful είναι Asia brand only. Το πόση εγγύηση έχει απο Κίνα δεν γνωρίζω, συνήθως είναι όσο και το dispute στην Paypal.

Colorful σε ευρώπη δεν έχουν έρθει ποτέ.

Αυτό δεν το έχω ήξερα, αλλά σ αυτή την περίπτωση το κατάστημα αναλαμβάνει και την κάλυψη της εγγύησης αν κάτι πάει στραβά. Βέβαια σίγουρα θα είναι χρονοβόρα διαδικασία. Θα συμφωνήσω μαζί σου στα 250

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/17/2018 στις 10:42 ΠΜ, Qless είπε

Λάθος και στο πρώτο και στο δεύτερο

Κατ' αρχάς δεν υπάρχει retro σύστημα 10ετίας ούτε καν 20ετίας, μιλάμε απλώς για σαβούρα  hardware που βρίσκεται σε τεράστιες ποσότητες μεκόστος αστείο, οπότε μην γράφεις οτι να ναι...

Στο δεύτερο, που γράφεις επίσης κάνεις πάλι λάθος καθώς οι xeon 771 ΔΕΝ είναι συμβατοί με τα g33, g43, chipset, αλλά με τα g31, g41, p35, 45, 975X (μερικώς), και το συγκεκριμένο mobo είναι με g33 και φτιαγμένο για λογαριασμό της hp........

Και έγραψες "Το μονο που κατα την γνωμη μου θα πω αρνητικο ειναι οτι η μητρικη δεν ειναι καλη για games,μιας που ειναι σταθερη μητρικη" ε τότε να πάρει μία φορητή μητρική κατάλληλη για games κατα προτιμηση βιδωτή WTF?????

Όχι φίλε μου δεν ισχύει αυτό. Κάπου μπερδεύτηκες.

xeon.png.843e34402e09955273bd20f4ec83fb7f.png

https://www.delidded.com/lga-771-to-775-adapter/2/

Τώρα το συγκεκριμένο μηχάνημα είναι ιδιαίτερο λόγω HP.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, BlueBlood7 είπε

Όχι φίλε μου δεν ισχύει αυτό. Κάπου μπερδεύτηκες.

xeon.png.843e34402e09955273bd20f4ec83fb7f.png

https://www.delidded.com/lga-771-to-775-adapter/2/

Τώρα το συγκεκριμένο μηχάνημα είναι ιδιαίτερο λόγω HP.

Η σειρά 3 έχει τιμή και επιδόσεις απλού C2Q οπότε δεν υπάρχει νόημα (ιδιάιτερο).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sheogorath είπε

Η σειρά 3 έχει τιμή και επιδόσεις απλού C2Q οπότε δεν υπάρχει νόημα (ιδιάιτερο).

Σειρά 3 παίρνουν οι Q μητρικές. Ο λόγος γίνεται για τις G μητρικές που παίρνουν και 5 series.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, fmarkos είπε

Αυτό δεν το έχω ήξερα, αλλά σ αυτή την περίπτωση το κατάστημα αναλαμβάνει και την κάλυψη της εγγύησης αν κάτι πάει στραβά. Βέβαια σίγουρα θα είναι χρονοβόρα διαδικασία. Θα συμφωνήσω μαζί σου στα 250

 

48 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Η Colorful είναι Asia brand only. Το πόση εγγύηση έχει απο Κίνα δεν γνωρίζω, συνήθως είναι όσο και το dispute στην Paypal.

Colorful σε ευρώπη δεν έχουν έρθει ποτέ.

Εγώ προσωπικά την έχω αγοράσει από Ευρωπαϊκή αποθήκη του GearBest.

Τώρα νομίζω πρέπει να έχει 2 χρόνια εγγύηση. Αλλά δεν ξέρω αν είναι μέσω του GearBest ή κατευθείαν μέσω της Colorfull

Οκ. 250€ πιστεύω και εγώ πως είναι καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γεια σου μαγκες ..ειμαι καινουριος εδω και ηθελα να σε ρωτησω αν μπορειτε  να μου πείτε  ποσο θα αξιζε να πουλησω αυτο το pc

case zalman z11 plus blue

motherboard Aasrock h81m-g

gpu gigabyte gt730 2gb

2x4 ram corsair vegance pro 1600mhz

1T HDD caviar blue

psu coolermaster 600w

cpu intel i5 4690k

το αγoρασα πριν 2 χρονια κομμάτι κομματι και μεχρι τωρα π το εχω δοκιμασει σηκωνει τα παντα ...και pubg και fornite και gta και ολα ...και σε καλα fps και γραφικα ....εγγυήσεις απο τα μισα εχω γιατι τα μισα η εγγυηση τελειωνε μετα απο 2 χρονια ενω σε αλλα parts τελειωνε μετα απο 3-4-5 χρονια ...τις αποδειξεις τις εχω ολες και εχω τα κουτια απο μητρικη απο cpu απο gpu και ram  ............. το ξεσκονίζω καθε 2 μηνες απο τοτε που το πήρα και ειναι πολυ προσεγμενο και η μονη ταλεπορια που θα μπορουσε να εχει ειναι που έπαιζα gta και fortnite .....παστες αλλαζα καθε 2-3 μηνες και σε cpu και σε gpu ...ποσο πιστεύεται αξιζει ? 

Επεξ/σία από Xarisbrc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...