Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, Xarisbrc είπε

γεια σου μαγκες ..ειμαι καινουριος εδω και ηθελα να σε ρωτησω αν μπορειτε  να μου πείτε  ποσο θα αξιζε να πουλησω αυτο το pc

case zalman z11 plus blue

motherboard Aasrock h81m-g

gpu gigabyte gt730 2gb

2x4 ram corsair vegance pro 1600mhz

1T HDD caviar blue

psu coolermaster 600w

cpu intel i5 4690k

το αγoρασα πριν 2 χρονια κομμάτι κομματι και μεχρι τωρα π το εχω δοκιμασει σηκωνει τα παντα ...και pubg και fornite και gta και ολα ...και σε καλα fps και γραφικα ....εγγυήσεις απο τα μισα εχω γιατι τα μισα η εγγυηση τελειωνε μετα απο 2 χρονια ενω σε αλλα parts τελειωνε μετα απο 3-4-5 χρονια ...τις αποδειξεις τις εχω ολες και εχω τα κουτια απο μητρικη απο cpu απο gpu και ram  ............. το ξεσκονίζω καθε 2 μηνες απο τοτε που το πήρα και ειναι πολυ προσεγμενο και η μονη ταλεπορια που θα μπορουσε να εχει ειναι που έπαιζα gta και fortnite .....παστες αλλαζα καθε 2-3 μηνες και σε cpu και σε gpu ...ποσο πιστεύεται αξιζει ? 

Καλό είναι να μην γράψεις Bullsh1t στην αγγελία. Αυτό πχ με την GT730 και το PUBG σε καλά γραφικά και fps ξέχνα το.

280 περίπου. Είναι αρκετά ανισόρροπο σαν σύστημα. H81 με Κ επεξεργαστή, άχρηστη για παιχνίδια κάρτα γραφικών, υπεροβολικό τροφοδοτικό κτλ.

250-280 πάντως πιάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

1 λεπτό πριν, Xarisbrc είπε

Δηλαδη πιστευης καλυτερα θα ηταν να το κρατησω και ισως στο μελλον το αναβαθμισω ή να παει για πούλημαα ?

Εσύ ξέρεις τις ανάγκες σου και τι θες να κάνεις, αν δεν το χρειάζεσαι και έχεις άλλο κι αν σε ικανοποιεί το 250-300 το δίνεις, αν σου φαίνονται λίγα το κρατάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Xarisbrc είπε

Εγινε φιλεε σε ευχαριστω για την βοηθειαα

Καλύτερα δώσε το σε κομμάτια. Συνολο θα φυγει δύσκολα ή φθηνά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, CrispyPotato είπε

Παδια θελω να πουλησω τον ryzen 1600x και την MOBO του την MSI GAMING PRO A320 ποσο λετε ?

140 και 40 θα έλεγα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ και κατι αλλο εχω την ga-z97mx-gaming 5 με εναν pentium g3248 8 gb ram 1 tb  750 psu rx 460 το MOBO εχει μονο του 250ε ποσο να το βαλω συνολικα και ευχζαριστω για οποιον απαντησει 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Xarisbrc είπε

sorry που πεταγομαι αλλα ποσο παιζει να αξιζει να πουλησω σκετο τον i5 4690K 

Περιπου 120€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδιά έχω ενα sony vaio vgn-fw41e που του έχω αλλάξει τον επεξεργαστή με τον t9600 και του έβαλα και ssd 60GB ..τον κανονικό δίσκο τον έκανα εξωτερικό για το laptop σε μια θήκη και δίνω ακόμα και γνήσιο λογισμικό και βάση deepcool φυσικά Mouse και γενικά είναι σε αριστη κατάσταση ποια τιμή πιστεύετε θα ήταν ιδανική για το συγκεκριμένο?

https://www.sony.co.uk/electronics/support/laptop-pc-vgn-series/vgn-fw41e/specifications

Επεξ/σία από koki28
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, koki28 είπε

παιδιά έχω ενα sony vaio vgn-fw41e που του έχω αλλάξει τον επεξεργαστή με τον t9600 και του έβαλα και ssd 60GB ..τον κανονικό δίσκο τον έκανα εξωτερικό για το laptop σε μια θήκη και δίνω ακόμα και γνήσιο λογισμικό και βάση deepcool φυσικά Mouse και γενικά είναι σε αριστη κατάσταση ποια τιμή πιστεύετε θα ήταν ιδανική για το συγκεκριμένο?

https://www.sony.co.uk/electronics/support/laptop-pc-vgn-series/vgn-fw41e/specifications

50-60€ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να ρωτησω...Θα ηθελα αν ειναι ευκολο καμμια προταση τιμης για τα ακολουθα: 1)Ενα ασυρματο χειριστηριο Logitech Cordless Rumblepad 2 το οποιο χανει την συνδεση με το pc (εχω κανει reset και φτιαχνει, μετα απο καποιο καιρο ξανα τα ιδια) και ενα PS3 Fat 40GB (CHECHG-03) χωρις χειριστηρια/παιχνιδια αλλα με περασμενο rebug και multiman. Το PS3 ειχε θεμα με YLOD και το ανοιξα ο ιδιος και το παλεψα και τωρα δουλευει (το θεμα ειναι για ποσο).

Γενικως λογω της καταστασης και των 2 σκεφτομαι να τα εδινα για ανταλλακτικα, δεν εχω σκοπο να ξεγελασω κανεναν. Τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...