Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, nikolakisteo είπε

ο.κ τότε βάζω αν είναι να πουληθούν με βάση αυτά που μου προτείνεις τις ακόλουθες τιμές.

AMD A8 X4 3850  20€

GIGABYTE GA-A75-UD4H  20€

OCZ Gold 4GB (2 x 2GB) 240-Pin DDR3 SDRAM 1600  15€

Patriot Viper 4GB (2 x 2GB) 240-Pin DDR3 SDRAM 1600  15€

κουτί  LIAN-LI  PC-A70  40€

τροφοδοτικό  Inter-Tech Nitrox SL-550W v 2.2   10€

Νομίζω οτι είναι λογικές αυτές οι τιμές.Μνήμες και τροφοδοτικό θα φύγουν εύκολα.Το τροφοδοτικό ίσως φύγει και στα 15€.Τα υπόλοιπα ίσως χρειαστούν λίγο περισσότερο καιρό.Το κουτί νομίζω δύσκολα να φύγει.Καταρχας δεν μπορεί να αποσταλεί εύκολα και χρειάζεται μέσο για να μεταφερθεί.Αν δεν σε χαλάει οπτικά ή σε όγκο κράτησε το,αξίζει.Πιο φθηνά δεν αξίζει και πολύ να το δώσεις.Προσωπικά θα σου πρότεινα να τα διώξεις όλα μαζί στο 100άρικο να φύγουν από το κεφάλι σου και χτίσεις ένα όμορφο pcάκι με ~350€ που θα καλύψει τις ανάγκες σου.Από δω και πέρα τις απόψεις μας τις άκουσες δικά σου είναι ότι θέλεις τα κάνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spy94 είπε

Νομίζω οτι είναι λογικές αυτές οι τιμές.Μνήμες και τροφοδοτικό θα φύγουν εύκολα.Το τροφοδοτικό ίσως φύγει και στα 15€.Τα υπόλοιπα ίσως χρειαστούν λίγο περισσότερο καιρό.Το κουτί νομίζω δύσκολα να φύγει.Καταρχας δεν μπορεί να αποσταλεί εύκολα και χρειάζεται μέσο για να μεταφερθεί.Αν δεν σε χαλάει οπτικά ή σε όγκο κράτησε το,αξίζει.Πιο φθηνά δεν αξίζει και πολύ να το δώσεις.Προσωπικά θα σου πρότεινα να τα διώξεις όλα μαζί στο 100άρικο να φύγουν από το κεφάλι σου και χτίσεις ένα όμορφο pcάκι με ~350€ που θα καλύψει τις ανάγκες σου.Από δω και πέρα τις απόψεις μας τις άκουσες δικά σου είναι ότι θέλεις τα κάνεις.

ο.κ. φίλε μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παίδες. 

Πρόκειται για ένα κινητό Xiaomi redmi note 5 ( 4gb ram/64gb αποθ. χώρο). Αγορασμένο πριν από 4 μήνες και μου έσπασε η οθόνη. Δουλεύει ακόμη και τώρα κανονικά. 

Αν έπιαναν τα χέρια μου, με 20 ευρώ θα έπαιρνα καινούργια οθόνη και θα το έφτιαχνα. Αλλά δεν... 

Πόσο νομιζετε ότι μπορώ να το βάλω αγγελία για πώληση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, splanis είπε

τοσο παιζει στο σκρουτζ. Πέσε λίγο

Έκανα το λάθος να δω τις τιμές στις αγγελίες.. σκέφτομαι 35 ή 40 επειδή στο σκρουτζ βλέπω δεν έχει πολύ απόθεμα.. 35 λέω αλλά αν φάω παζάρι γρρρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Valous είπε

Έκανα το λάθος να δω τις τιμές στις αγγελίες.. σκέφτομαι 35 ή 40 επειδή στο σκρουτζ βλέπω δεν έχει πολύ απόθεμα.. 35 λέω αλλά αν φάω παζάρι γρρρ

κοιτα εγω την g.skill 3000 τοτε που επαιζε 65 σκρουτζ χωρις αποθεμα την εδωσα με το ζορι 40, η δικια σου ειναι και 2400 οποτε δεν ξερω κατα ποσο θα φυγει

 

υ.γ σοκ με το πως πεσαν οι τιμες των ραμ τον τελευταιο καιρο

Επεξ/σία από splanis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, splanis είπε

κοιτα εγω την g.skill 3000 τοτε που επαιζε 65 σκρουτζ χωρις αποθεμα την εδωσα με το ζορι 40, η δικια σου ειναι και 2400 οποτε δεν ξερω κατα ποσο θα φυγει

υ.γ σοκ με το πως πεσαν οι τιμες των ραμ τον τελευταιο καιρο

Ναι ισχύει, για να το λες κάτι θα ξες.. το έβαλα 35 αν δεν φύγει το βλέπουμε.. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παίδες. 

Φτιάχνω ένα pc για την μικρή μου αδερφή. Θέλει να παίζει Overwatch κατά κύριο λόγο. 

Είχα στην άκρη κάποια πράγματα όποτε θα ψάξω για κάρτα και έναν ssd.

Μέχρι πόσα να δώσω για να βρω μία HD 7950 και έναν 240-250gb ssd; 

Και λέω τα παραπάνω γιατί οικονομικά είμαι στενά και ξέρω πως η κάρτα είναι οικονομική λύση.  Αν έχετε κάτι καλύτερο να προτείνετε πείτε μου.

Ευχαριστώ προκαταβολικά και συγγνώμη για το κατεβατό. 

Επεξ/σία από Giannos7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Giannos7 είπε

Καλησπέρα παίδες. 

Φτιάχνω ένα pc για την μικρή μου αδερφή. Θέλει να παίζει Overwatch κατά κύριο λόγο. 

Είχα στην άκρη κάποια πράγματα όποτε θα ψάξω για κάρτα και έναν ssd.

Μέχρι πόσα να δώσω για να βρω μία HD 7950 και έναν 240-250gb ssd; 

Και λέω τα παραπάνω γιατί οικονομικά είμαι στενά και ξέρω πως η κάρτα είναι οικονομική λύση.  Αν έχετε κάτι καλύτερο να προτείνετε πείτε μου.

Ευχαριστώ προκαταβολικά και συγγνώμη για το κατεβατό. 

ssd να παρεις καινουριο με τις τιμες που παιζουν τωρα ειναι χωμα,

τωρα για καρτα θα σου ελεγα ν αποφυγεις τη συγκεκριμενη γιατι ειναι αρκετα παλια κ "επιφοβη"

καλυτερα καμια 750 ti/950/r7 370   στα 60-70 ευρω

Επεξ/σία από koolisk6
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, koolisk6 είπε

 

τωρα για καρτα θα σου ελεγα ν αποφυγεις τη συγκεκριμενη γιατι ειναι αρκετα παλια κ "επιφοβη"

καλυτερα καμια 750 ti/950/r7 370   στα 60-70 ευρω

Αυτες που ειπες ειναι κατωτερες και συγκρινονται με 7870-270χ και οχι με 7950. Απλα μια διευκρίνιση πανω σε αυτο που ειπες.. ;) 

Επεξ/σία από mixalis95320
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mixalis95320 είπε

Αυτες που ειπες ειναι κατωτερες και συγκρινονται με 7870-270χ και οχι με 7950. Απλα μια απλη διευκρίνιση πανω σε αυτο που ειπες.. ;) 

το ξέρω ότι είναι κατώτερες αλλά μια χαρά είναι για το game που θέλει,

εξάλλου για να βάλει την 7950 θέλει ποιοτικό τροφοδοτικο 550 με 2 εξαπινα...

άσε που οι περισσότερες 7950 τα χουν φάει τα ψωμιά τους,μιλάμε για 7 χρονών κάρτα,

πολλοι τις έχουν λιώσει κ τις πουλάνε  "ψημενες"....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, koolisk6 είπε

το ξέρω ότι είναι κατώτερες αλλά μια χαρά είναι για το game που θέλει,

εξάλλου για να βάλει την 7950 θέλει ποιοτικό τροφοδοτικο 550 με 2 εξαπινα...

άσε που οι περισσότερες 7950 τα χουν φάει τα ψωμιά τους,μιλάμε για 7 χρονών κάρτα,

πολλοι τις έχουν λιώσει κ τις πουλάνε  "ψημενες"....

Μου ξεφυγε το "overwatch" και δεν το ειδα καν! Εχεις δικιο ναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, koolisk6 είπε

ssd να παρεις καινουριο με τις τιμες που παιζουν τωρα ειναι χωμα,

τωρα για καρτα θα σου ελεγα ν αποφυγεις τη συγκεκριμενη γιατι ειναι αρκετα παλια κ "επιφοβη"

καλυτερα καμια 750 ti/950/r7 370   στα 60-70 ευρω

+1 

Όντως ssd δεν αξίζει καν να πάρεις μτχ αφού 30€ έχει καινούργιος και στις αγγελίες συνήθως είναι στα ίδια ή ακριβότεροι.Απλά θα έβγαζα από την εξισωση την 750ti,τουλάχιστον όχι στην ίδια τιμή με τις άλλες δύο.Είναι και πιο αδύναμη και ελαφρώς παλιότερη - όχι ότι δεν θα σε καλύψει βέβαια.Τις 7950 τις βρίσκεις στα ~70€ άλλα όντως θέλουν τροφοδοτικό της προκοπής.Έχε στο νου σου ότι υπάρχουν υλοποιήσεις με ένα ή και δύο 8πινα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...