Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

3 λεπτά πριν, kozlia είπε

Καλημερα ! 

Εχω 4 μνημες so dimm ddr2 2gb (2 samsung, 1 kingston και 1 transcend). 

5 ευρω η μια ειναι καλη τιμη?

Πολύ καλή!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kozlia είπε

μπορω να τις δωσω και παραπανω η δεν θα φευγουν?

αν ήταν ΣΕΤ ναι στα 25, έτσι είναι λες και δουλευει ένας πακιστανος ενας ελληνας και 2 μανατζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά έχω μία asus z170-a και σκέφτομαι να στήσω ένα συστηματάκι πάνω σε αυτήν.

Μέχρι πόσο να δώσω για cpu (i7-6700/6700k/7700/7700k) ραμ kit 8gb και psu?

Κάρτα γραφικών έχω ήδη μία που κάθεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Billator είπε

Καλησπέρα παιδιά έχω μία asus z170-a και σκέφτομαι να στήσω ένα συστηματάκι πάνω σε αυτήν.

Μέχρι πόσο να δώσω για cpu (i7-6700/6700k/7700/7700k) ραμ kit 8gb και psu?

Κάρτα γραφικών έχω ήδη μία που κάθεται.

6700:80
6700K:110
7700:100
7700K:150

τα υπόλοιπα εξαρτάτε τις μάρκες κλπ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Billator είπε

Καλησπέρα παιδιά έχω μία asus z170-a και σκέφτομαι να στήσω ένα συστηματάκι πάνω σε αυτήν.

Μέχρι πόσο να δώσω για cpu (i7-6700/6700k/7700/7700k) ραμ kit 8gb και psu?

Κάρτα γραφικών έχω ήδη μία που κάθεται.

Αναλόγως τι χρήση θές να κάνεις με το συστηματακι αυτο και μέχρι ποσα χρήματα διατίθεσαι να δώσεις....

Γιατι υπάρχει περίπτωση να σε βολευει να την πουλήσεις και να πας σε ryzen με 2200G και με 300 ευρω να είσαι κομπλέ ας πούμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ZELOMOTH είπε

Αναλόγως τι χρήση θές να κάνεις με το συστηματακι αυτο και μέχρι ποσα χρήματα διατίθεσαι να δώσεις....

Γιατι υπάρχει περίπτωση να σε βολευει να την πουλήσεις και να πας σε ryzen με 2200G και με 300 ευρω να είσαι κομπλέ ας πούμε..

Θα κάνει 24/7 data analyzing για ένα recommendation system που δοκιμάζω. Οπότε θέλω όσο πιο φθηνό σύστημα μπορώ να κάνω με επιδόσεις κοντά ή εκει γύρω με τον i7-6700. Επειδή μου την έδωσαν αυτή την μητρική είπα να στήσω σε αυτή την πλατφόρμα. Αν μπορώ να στήσω πιο φθηνά ισοδύναμο σύστημα σε cpu επιδόσεις είμαι ανοικτός σε προτάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Billator είπε

Θα κάνει 24/7 data analyzing για ένα recommendation system που δοκιμάζω. Οπότε θέλω όσο πιο φθηνό σύστημα μπορώ να κάνω με επιδόσεις κοντά ή εκει γύρω με τον i7-6700. Επειδή μου την έδωσαν αυτή την μητρική είπα να στήσω σε αυτή την πλατφόρμα. Αν μπορώ να στήσω πιο φθηνά ισοδύναμο σύστημα σε cpu επιδόσεις είμαι ανοικτός σε προτάσεις.

Αφού μιλάς για συνεχή χρήση σε ενδιαφέρει κάτι καινούργιο και με χαμηλή κατανάλωση.Δωσε την μητρική που έχεις (~60) και πάνε σε αξιοπρεπή b450 (70-90€) και R5 2400G για να μην χρησιμοποιήσεις έξτρα κάρτα γραφικών.Ειναι ισοδύναμος με 6700 και έχεις επιλογές αναβάθμισης.Οι τιμές που σου προτάθηκαν έχουν κατά βαση λογική αλλά είναι σχεδόν αδύνατο να τις πετύχεις.Για ραμ προτείνω φθηνές 16αρες στα 80€ μια και μια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνεις με κανα 200ρι cpu(6700)+ram+psu ή αλλιώς αυτο που στην ουσία σου είπα και πιο πρίν όπως και ο spy94..

Θα πας κανα 100-150ρι παρα πανω~ για ryzen, αλλά θα έχεις καινούργιο μηχάνημα, φουλ αναβαθμήσιμο και στην ουσία δεν θα έχεις στήσει ενα μηχάνημα καινούργιο αλλά ταυτοχρόνως και παλιό και ήδη ξεπερασμένο(Ζ170-6700 κτλ)..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, ZELOMOTH είπε

Παίρνεις με κανα 200ρι cpu(6700)+ram+psu ή αλλιώς αυτο που στην ουσία σου είπα και πιο πρίν όπως και ο spy94..

Θα πας κανα 100-150ρι παρα πανω~ για ryzen, αλλά θα έχεις καινούργιο μηχάνημα, φουλ αναβαθμήσιμο και στην ουσία δεν θα έχεις στήσει ενα μηχάνημα καινούργιο αλλά ταυτοχρόνως και παλιό και ήδη ξεπερασμένο(Ζ170-6700 κτλ)..

Αν μπορώ να δώσω την μητρική 50-70 ευρώ βλέπω ότι θα μου κοστίσει σχεδόν το ίδιο μιας και κοιτάζοντας αγγελίες κανένας δεν πουλάει τόσο φθηνά κάποια i7-6700.

Άρα πάω για καινουριο σετάκι όπως το προτείνατε.

Οπότε μια τίμια τιμή για την ASUS Z170-A πόσο θα ήταν;

Επεξ/σία από Billator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...