Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εκτός άμα σου δίνει καμιά sabertooth που σηκώνει και 9590 άνετα 😉 

εκει δε το συζηταμε αξιζει, να το λιωσεις κ στο overcλock οσο παει....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα,

μια γνώμη για κινητό xiaomi redmi pro (3 gb ram / 64 gb rom) εκτός εγγύσης, άριστο εμφανισιακά με official cn rom. Πιάνει τίποτα ή το κρατάω για δεύτερο ?

 

Επεξ/σία από Silenzio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/9/2019 στις 12:20 ΜΜ, p_under είπε

Γεια σας, 

έχω το lenovo t470s : https://www.lenovo.com/gr/el/laptops/thinkpad/t-series/ThinkPad-T470s/p/22TP2TT470S

14άρα FHD TOUCHSCREEN

i7 7600u

8gb ddr4

256gb nvme samsung 

intel γραφικά

Φωτιζόμενο πληκτρολόγιο

Μπαταρία που κρατάει πολλές ώρες, στο 85-90% wear lvl

sim υποδοχή, δαχτυλικό αποτύπωμα. γνήσιος φορτιστής 

win 10 x64 PRO

Πόσο μπορώ να το δώσω;

Έχει κωδικό στο Bios αλλά έχω βρει τρόπο να το ξεκλειδώσω με κόστος 40 ευρώ. Άρα θα ήθελα να μου πείτε πόσο θα κόστιζε αν δεν είχε τον κωδικό ώστε να προσαρμόσω την τιμή προς τα κάτω για το "θέμα" που έχει. Ευχαριστώ. 

Μια γνωμη για το παραπανω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/9/2019 στις 1:14 ΜΜ, Pinkakos είπε

Καμία 180αρια θα πω εγω κομμάτι κομμάτι, όλο μαζί ξεκινά το από τα 160 και βλέπεις :P

εφυγε στα 300 τελικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, PantKo είπε

εφυγε στα 300 τελικα...

Οκ, αν εφυγε οντως τοσο, εχω προφανως υπερεκτιμησει την επαφη των υπολοιπων ανθρωπων με την μεταχειρισμένη αγορά,  απο εδω και περα θα η τιμολογηση θα γινεται με βαση το πόσο είναι το μεγιστο που μπορουμε να πιασουμε απο καποιον που δεν εχει ιδεα :P

Στα 300 επαιρνες σίγουρα καποιον ryzen και έβαζες και rx 570/gtx 970/1060 3gb

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Pinkakos είπε

Οκ, αν εφυγε οντως τοσο, εχω προφανως υπερεκτιμησει την επαφη των υπολοιπων ανθρωπων με την μεταχειρισμένη αγορά,  απο εδω και περα θα η τιμολογηση θα γινεται με βαση το πόσο είναι το μεγιστο που μπορουμε να πιασουμε απο καποιον που δεν εχει ιδεα :P

Στα 300 επαιρνες σίγουρα καποιον ryzen και έβαζες και rx 570/gtx 970/1060 3gb

Καλα καθεσαι και απαντας; :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Pinkakos είπε

Οκ, αν εφυγε οντως τοσο, εχω προφανως υπερεκτιμησει την επαφη των υπολοιπων ανθρωπων με την μεταχειρισμένη αγορά,  απο εδω και περα θα η τιμολογηση θα γινεται με βαση το πόσο είναι το μεγιστο που μπορουμε να πιασουμε απο καποιον που δεν εχει ιδεα :P

Στα 300 επαιρνες σίγουρα καποιον ryzen και έβαζες και rx 570/gtx 970/1060 3gb

το ιδιο ειπε και ενα αλλο παιδι σε ενα ποστ στο φβ που τον ειχα βαλει.Του ειπα οκ τοτε περιμενω να μου ποσταρεις συνθεση με αυτα που λες στα 300 ευρω που να ειναι καλυτερο απο αυτο που πουλαω.Ακομα περιμενω ειναι η αληθεια...

2 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Καλα καθεσαι και απαντας; :lol:

γιατι θελει αδεια απο την βασιλομητωρ για να μιλησουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, PantKo είπε

το ιδιο ειπε και ενα αλλο παιδι σε ενα ποστ στο φβ που τον ειχα βαλει.Του ειπα οκ τοτε περιμενω να μου ποσταρεις συνθεση με αυτα που λες στα 300 ευρω που να ειναι καλυτερο απο αυτο που πουλαω.Ακομα περιμενω ειναι η αληθεια...

γιατι θελει αδεια απο την βασιλομητωρ για να μιλησουμε;

Πρεπει το θεμα να αλλαξει τιτλο σε... Ποσο να πουλησω κατι σε εναν ασχετο. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/9/2019 στις 4:34 ΜΜ, PantKo είπε

το ιδιο ειπε και ενα αλλο παιδι σε ενα ποστ στο φβ που τον ειχα βαλει.Του ειπα οκ τοτε περιμενω να μου ποσταρεις συνθεση με αυτα που λες στα 300 ευρω που να ειναι καλυτερο απο αυτο που πουλαω.Ακομα περιμενω ειναι η αληθεια...

Π

Επεξ/σία από Pinkakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Pinkakos είπε

Πηρα πριν 1μιση μηνα RX 4704gb/ H110 μητρικη/ i5 6400(οκ αυτος τα σκοτωσε λιγο, θα μπορουσε να ειναι 180) και 8gb ram στα 150 ευρω. Κουτι Aerocool Aero 500 ένα 20άρικο, SSD 240gb ένα 20αρικο ακόμα, EVGA 500W 80plus στα 30, 2tb HDD στα 40.

150+20+20+30+40= 260 κοστος (μαξ 290 αν δεν σκοτωνε το cpu/gpu/mobo/ram combo).

1 γιατι ηθελε να ξεπουλησει γρηγορα πριν 1.5 μηνα. Κανα αλλο για αυτον που βιαζοταν δεν ειχε χρονο και καταφερα να του παρω το μαξ της τιμης; Η θα πρεπει ο αλλος να ψαχνει μηνες μπας και βρει σκοτωμενο πσ , η να παρει κομματι κομματι κατι; Και στην τελικη μπαστα ρε φιλε...800 κοντα εδωσα πριν 4.5 χρονια για το πσ,8πυρινο ηταν,ποτε ζορισμενο και προσεγμενο,γιατι να μην πιασει τα 300 (που τα επιασε) και να θεωρεις χαζο αυτον που τα εδωσε; Γιατι 1 φορα στον 1.5 μηνα ΙΣΩΣ βρεθει ενας υπολογιστης σε καλυτερη κατα 50 ευρω τιμη; Χαλαρωστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, PantKo είπε

1 γιατι ηθελε να ξεπουλησει γρηγορα πριν 1.5 μηνα. Κανα αλλο για αυτον που βιαζοταν δεν ειχε χρονο και καταφερα να του παρω το μαξ της τιμης; Η θα πρεπει ο αλλος να ψαχνει μηνες μπας και βρει σκοτωμενο πσ , η να παρει κομματι κομματι κατι; Και στην τελικη μπαστα ρε φιλε...800 κοντα εδωσα πριν 4.5 χρονια για το πσ,8πυρινο ηταν,ποτε ζορισμενο και προσεγμενο,γιατι να μην πιασει τα 300 (που τα επιασε) και να θεωρεις χαζο αυτον που τα εδωσε; Γιατι 1 φορα στον 1.5 μηνα ΙΣΩΣ βρεθει ενας υπολογιστης σε καλυτερη κατα 50 ευρω τιμη; Χαλαρωστε.

Φίλε μου δεν σε κράζω που το έδωσες τόσο, αντιθέτως ενδιαφέρομαι ιδιαιτέρως να μάθω που ακριβώς το έδωσες τόσο για να αρχίσω να πουλαω και εγω εκει. Τώρα όσον αφορά το σετάκι που πήρα, και στα 200 να το έδινε που τοσο ειναι η κανονικη του τιμη, πάλι 300 ευρώ θα έβγαινε όλο το pc, και πιάνει σίγουρα 20 φορες τα FPS και ότι παιχνίδι το συγκρινεις με το δικο σου.Οπότε αν σκεφτούμε πως ο αγοραστης του συστηματος σου έδωσε τα ίδια χρήματα και πήρε την μισή απόδοση, δεν είναι χαζός (προφανως), αλλα ειναι σίγουρα άσχετος. Κλείνει η παρένθεση γιατι βγαινουμε εκτος θεματος .

 

Επεξ/σία από Pinkakos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Pinkakos είπε

Φίλε μου δεν σε κράζω που το έδωσες τόσο, αντιθέτως ενδιαφέρομαι ιδιαιτέρως να μάθω που ακριβώς το έδωσες τόσο για να αρχίσω να πουλαω και εγω εκει. Τώρα όσον αφορά το σετάκι που πήρα, και στα 200 να το έδινε που τοσο ειναι η κανονικη του τιμη, πάλι 300 ευρώ θα έβγαινε όλο το pc, και πιάνει σίγουρα 20 φορες τα FPS και ότι παιχνίδι το συγκρινεις με το δικο σου.Οπότε αν σκεφτούμε πως ο αγοραστης του συστηματος σου έδωσε τα ίδια χρήματα και πήρε την μισή απόδοση, δεν είναι χαζός (προφανως), αλλα ειναι σίγουρα άσχετος. Κλείνει η παρένθεση γιατι βγαινουμε εκτος θεματος .

προφανως και δεν κανεις τεστ iq πριν πουλησεις κατι στο αγοραστη,και προφανως ομως ξαναλεω δεν εχουν ολοι γνωσεις οποτε το τι βρηκες εσυ με το τι αγοραζει το υπολυπο 80% του κοσμου που δεν ξερει απο υπολογιστες εχει τρομερη διαφορα.Οπως και προφανως αυτος που θελει εναν υπολογιστη για το μαγαζι του οπως αυτος που τον πηρε,δεν τον νοιαζουν τα φπς (ετυχε οκ) και ουτε θα κατσει η μπορει βαση γνωσεων να ψαχνει αυτα που ψαχνεις εσυ...300 ειχε,300 μπορουσε να δωσει 300 εδωσε για να κανει την δουλεια του.Και θα την κανει.Αλλα αυτο το 160 που ειπες στην αρχη ηταν που με τρελανε και χαιρομαι για τα 300....160 ευρω και βλεπουμε; Ε...ειδαμε.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω μπερδευτει αυτο πηρε 300 ευρω;

 

FX-8120

gigabyte 970a-d3

corsair vengance 1600 2x 4

840 evo 120gb

wd caviar black 1 TB

gigabyte radeon hd 7870 2 gb

coolermaster gx 650 w

zalman Z 11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...