Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

70 + 25 + 30 = 110/120 πακέτο Gio.

 

@kostask91 παίζει να μας λες κάτι λάθος στο μοντέλο; Όπως και να χει αν είναι ένα απλό καλώδιο τροφοδοσίας και 5 ευρώ είναι πολλά...

 

πως πατηθηκε το γαμημενο το 3 :P

ΗP F4280 γιατι εβαλα αγγελια και μου κανανε κατι προτασεις 10 ευρω κτλ , και μου φαινονται πολλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πόσο να δώσω ASUS Maximus IV Gene-Z κουτάτη, ασκόνιστη, άριστη, με ΟΛΑ τα παρελκόμενα και εγγύηση απο κατάστημα Αθήνα για 2 χρονια ακόμη? http://www.asus.com/...ximus_IV_GENEZ/

 

Επίσης Thermaltake Spedo Advance στην κούτα του σε άριστη κατάσταση με ολα τα εσωτερικα πλαστικα, ανεμιστηρες κτλ, με μόνο μερικες ανεπαισθητες γρατσουνιες στο μικρο plexi? http://www.thermalta...17&ID=1829#Tab2 (παιρνει πισω 2x12cm, πάνω 1x23cm, στο πλάι επίσης 1x23cm, εμπρος 1x14cm, μεσα 1x12, ΚΑΤΩ 1x12, πισω απ τη μητρικη 1x12, έχει φιλτρο στο τροφοδοτικο και σε ολο το εμπρος μερος, ειναι μεσα ολόμαυρο, εχει πλαστικα απομονωσης του χωρου του τροφοδοτικου και των καρτων γραφικων (αφαιρουμενα φυσικα), αφαιρουμενα μεταλλικα HDD cages αλλα δεν εχει gromments για cable management).

 

Ακόμη, Prolimatech Megahalems rev.B (με backplate για socket 1155/1156) στο κουτί της με ανεμιστήρα δώρο? http://www.prolimate...tail.asp?id=155

 

Και τέλος, 2x4GB KIT G.Skill RipjawsX 1600MHz CL9 1600MHz 1.5v? http://www.gskill.co...s.php?index=355

 

Ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

70 μητρικη που πηρα πριν 1 χρονο 180? (και τοσο εχει στο φτηνοτερο skroutzομάγαζο ο αντικαταστατης της)? (socket 1155 ειναι)

 

65 κουτι που πηρα προπερσυ 165? (Μα κουτι ειναι, οχι CPU! Μονο τα ανεμιστηρια να εδινα ενα ενα περισσοτερα θα επιαναν που λεει ο λογος :P)

 

Στα άλλα συμφωνούμε :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ περίμενε κι άλλες απόψεις, αλλά οι μητρικές κατά τη γνώμη μου είναι ίσως το πιο δύσκολο hardware part.

Για να φύγει μόνη της σε καλή τιμή πρέπει να την ψάχνει κάποιος.

 

Σχετικά με το κουτί, ίσως πάει και λίγο πιο πάνω, αλλά αν σκεφτείς ότι έδιναν HAF 932 στα ~90-100€, ε δε νομίζω πως το Spedo πάει πάνω από 80€.

Μπορεί να λανθάνω κιόλας βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ περίμενε κι άλλες απόψεις, αλλά οι μητρικές κατά τη γνώμη μου είναι ίσως το πιο δύσκολο hardware part.

Για να φύγει μόνη της σε καλή τιμή πρέπει να την ψάχνει κάποιος.

 

Σχετικά με το κουτί, ίσως πάει και λίγο πιο πάνω, αλλά αν σκεφτείς ότι έδιναν HAF 932 στα ~90-100€, ε δε νομίζω πως το Spedo πάει πάνω από 80€.

Μπορεί να λανθάνω κιόλας βέβαια.

 

 

βαλε τις μνημες στα μπαμ πριν τις ξαναβγαλει το eshop sta 37

 

η μητρικη ειναι καλο κομματι ....εγω γιατι νομιζω κανα 100αρικο ?

ειναι rog και κοσμος ψαχνετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

To HAF περαν οτι ειναι μικροτερο (πιο κοντο και χοντρο) και με πολυ χειροτερους ανεμιστηρες, επι 1-2 χρονια δεν εβγαινε καν βαμμενο μαυρο μεσα... Μη μου συγκρινεις :P

 

Η μητρικη κατα την ταπεινη μου αποψη θα φυγει "αερας" στα 100, και "οκ" στα ~120-130. Edit: Αυτο που λεει ο Sobi. ;)

 

Για τις μνημες δε με πειραζει να φυγουν και στα 30, το ταλιρο δε μας σωζει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παντως ειλικρινα δεν χανει πουθενα. Ουτε σε overclock, ουτε σε δυνατοτητες, ουτε καν σε ROG features. Ειναι και πιο μαλιτζεβελη.

Απλα δεν παιρνει λογω φυσικου περιορισμου τις απειρες καρτες γραφικων. Με εχει βολεψει απιστευτα και λυπαμαι που θα τη δωσω, απλα μεταβαινω σε mini-ITX και δε χωραει στο νεο της κουτι... :(

 

Anyway, λεω να τα ξεκινησω στα αισιοδοξα 130/100/35/35 και βλεπουμε. :) Οι αντικαταστατες υπαρχουν ηδη (είναι καθ οδόν δηλαδη), δε καιγομαι να φυγουν ...χθες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...