Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, orderlover είπε

Kαμια ιδέα; 60 & 50 είναι εντάξει νομίζω.

73 εχει καινουργιος δυσκολο να τον παρει καποιος 60 μεταχειρισμενο χωρις εγγυηση, αρα 50 και 40 θα ελεγα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στη παρέα!

Έχω το παρακάτω αρχαίο laptop προς πώληση όπως βλέπετε στην αγγελία. Πήρα ήδη μια εκτίμηση κόστους από τον @skapodis,
αλλά το παραθέτω κι εδώ μήπως κάποιος ενδιαφερθεί.
Καλώς ή κακώς έριξα χρήματα για το συγκεκριμένο, αφού το πήρα από τον @leolipop χωρίς δίσκο και "μικρές" μνήμες.
Μέχρι και HDD Caddy εξοπλίστηκα μήπως του περάσω τα Windows 10 αλλά χωρίς επιτυχία...
Φοράει τα 7 Home Premium και τρέχει αξιοπρεπώς Office, Adobe Acrobat & YouTube στα 360p.
Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, jethro84 είπε


Καλώς ή κακώς έριξα χρήματα για το συγκεκριμένο, αφού το πήρα από τον @leolipop χωρίς δίσκο και "μικρές" μνήμες.
Μέχρι και HDD Caddy εξοπλίστηκα μήπως του περάσω τα Windows 10 αλλά χωρίς επιτυχία...
 

Όταν λες "το πήρα" εννοείς ότι το αγόρασες?

Το ότι δεν θα έπερνε τα 10άρια είναι δεδομένο, απορώ γιατί το προσπάθησες! :huh:

Όσο για την αγγελία σίγουρα δεν επιτρέπεται εδώ, φαντάσου να τις προωθούσαν όλοι τι θα γινόταν ε!!!

Επεξ/σία από tsiv
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, tsiv είπε

Όταν λες "το πήρα" εννοείς ότι το αγόρασες?

Μου το χάρισε κάποιους μήνες πριν μέσω του άλλου νήματος του site "χαρίστε το εδώ"!

14 λεπτά πριν, tsiv είπε

Το ότι δεν θα έπερνε τα 10άρια είναι δεδομένο, απορώ γιατί το προσπάθησες! :huh:

Κι όμως σε κάποια απόπειρα, τα έκανε install αλλά μετά το πρώτο restart του setup, επανήλθε στα 7 :(
 

15 λεπτά πριν, tsiv είπε

Όσο για την αγγελία σίγουρα δεν επιτρέπεται εδώ, φαντάσου να τις προωθούσαν όλοι τι θα γινόταν ε!!!

Οκ, την έσβησα όσο πιο έγκαιρα μπορούσα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jethro84 είπε

Μου το χάρισε κάποιους μήνες πριν μέσω του άλλου νήματος του site "χαρίστε το εδώ"!

Η άποψή μου είναι ότι δεν είναι σωστό να πουλάς πράγματα που σου έχουν χαριστεί.

Αν δεν το χρειάζεσαι το χαρίζεις και κάνεις χαρούμενο κάποιον άλλον όπως έγινες και εσύ! ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το αντιλήφτηκα γιατί το ρώτησες εξαρχής! Για να είμαι ειλικρινής, πριν το "στήσω" πήρα αν θες το "οκ" από τον ίδιο για πώληση αν κατάφερνα να το κάνω να δουλέψει!

Έχεις το δίκιο σου πάντως, δε λέω, όμως όπως ανέφερα έδωσα κάποια χρήματα για δίσκο, μνήμες και Caddy 😕 γι'αυτό και θα ήθελα να το πουλήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tsiv είπε

Η άποψή μου είναι ότι δεν είναι σωστό να πουλάς πράγματα που σου έχουν χαριστεί.

Αν δεν το χρειάζεσαι το χαρίζεις και κάνεις χαρούμενο κάποιον άλλον όπως έγινες και εσύ! ;)

εμενα κ να μου το χαριζανε δε θα το θελα,οχι να πληρωσω κιολας....

αχρηστο λαπτοπ για να παιδευεσαι με κανα λινουξ μπας κ τσουλησει λιγο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, koolisk6 είπε

εμενα κ να μου το χαριζανε δε θα το θελα,οχι να πληρωσω κιολας....

Λογικό μου ακούγεται... όχι όμως και άχρηστο επειδή δεν βολεύει εσένα!!!

Τα σκουπίδια του ενός, ο θησαυρός του άλλου! B)

11 λεπτά πριν, jethro84 είπε

Ναι, το αντιλήφτηκα γιατί το ρώτησες εξαρχής! Για να είμαι ειλικρινής, πριν το "στήσω" πήρα αν θες το "οκ" από τον ίδιο για πώληση αν κατάφερνα να το κάνω να δουλέψει!

Έχεις το δίκιο σου πάντως, δε λέω, όμως όπως ανέφερα έδωσα κάποια χρήματα για δίσκο, μνήμες και Caddy 😕 γι'αυτό και θα ήθελα να το πουλήσω.

Οκ φίλε, νο πρόμπλεμ.

Τα χρήματα που έδωσες δεν το βλέπω να τα παίρνεις πίσω... ίσως αν πουλήσεις τα parts που αγόρασες πάρεις κάποιο μέρος των χρημάτων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tsiv είπε

Λογικό μου ακούγεται... όχι όμως και άχρηστο επειδή δεν βολεύει εσένα!!!

Τα σκουπίδια του ενός, ο θησαυρός του άλλου! B)

έλα σοβαρέψου, κ σε 3 χρονων παιδάκι δωρο να το κανεις θα στο κοπανησει στο κεφάλι,

ποιανου θησαυρός κ παπαριες,μονο κανας ρακοσυλλεκτης ρετρολαγνος ν κατσει ν ασχοληθεί με κάτι τέτοιο...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτο το πραγμα προφανως και δεν αγορεζεται απο κανεναν, οπως ειπατε ομως μπορει να ειναι θησαυρος για καποιον (πχ καποιον που δεν εχει καν υπολογιστη για οικονομικους λογους), αρα το χαριζεις σε καποιον που το εχει αναγκη :)

Επεξ/σία από splanis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, splanis είπε

αυτο το πραγμα προφανως και δεν αγορεζεται απο κανεναν, οπως ειπατε ομως μπορει να ειναι θησαυρος για καποιον (πχ καποιον που δεν εχει καν υπολογιστη για οικονομικους λογους), αρα το χαριζεις σε καποιον που το εχει αναγκη :)

Σίγουρα είναι θησαυρός για κάποιους... τώρα το τι λέει ο κουλις ας μην το σχολιάσω καλύτερα και ας συνεχίσω την ταινία  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, πολλοί εδώ προτείνουν τιμές για πράγματα χωρίς εγγύηση πάνω από την μισή τιμή. Υπάρχουν άτομα που αγοράζουν μεταχειρισμένα πάνω από μισοτιμής χωρίς εγγύηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, achiavg είπε

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, πολλοί εδώ προτείνουν τιμές για πράγματα χωρίς εγγύηση πάνω από την μισή τιμή. Υπάρχουν άτομα που αγοράζουν μεταχειρισμένα πάνω από μισοτιμής χωρίς εγγύηση;

Ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...