Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Μιλάω γενικότερα για άλλα κινητά

Δεν υπάρχει '' γενικότερα '' στην αγορά των μεταχειρισμένων. 

Άλλες τιμές πιάνουν τα Samsung, άλλες τα xiaomi, άλλες τα αμιγώς κινέζικα κ.ο.κ

Να ξέρεις επίσης πως το 80 με το 60 έχει μεγάλη διάφορα σε αυτή την κατηγορία τιμής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

1 λεπτό πριν, tsiv είπε

Δεν υπάρχει '' γενικότερα '' στην αγορά των μεταχειρισμένων. 

Άλλες τιμές πιάνουν τα Samsung, άλλες τα xiaomi, άλλες τα αμιγώς κινέζικα κ.ο.κ

Να ξέρεις επίσης πως το 80 με το 60 έχει μεγάλη διάφορα σε αυτή την κατηγορία τιμής...

δε σου δίνω άδικο...αλλά....60ευρώ για Α1;

καλύτερα να το χαρίσω σε κάνα φίλο που έχει ανάγκη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, greekfragma είπε

δε σου δίνω άδικο...αλλά....60ευρώ για Α1;

καλύτερα να το χαρίσω σε κάνα φίλο που έχει ανάγκη...

Γιατί πόσο νομίζεις αξίζει? snapdragon 625 έχει σαν επεξεργαστή και μια τυπική κάμερα που μόνο με gcam σώνεται και μετά υπάρχουν καινούργια κινητά στα 120 που είναι καλύτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26 Ιουλίου του 2018, έφτιαξα την παρακάτω σύνθεση. Πόσο μπορώ να το πουλήσω το PC αυτό σήμερα; Μόνο για το PC ρωτάω, την οθόνη αγνοήστε την.

e-shop.JPG.c06551ad086993324d5a15c682e71

hellas.JPG.944f1e092b76f65be2bcfc29dcfe3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Αϊνστάιν Ρόζεν είπε

Στις 26 Ιουλίου του 2018, έφτιαξα την παρακάτω σύνθεση. Πόσο μπορώ να το πουλήσω το PC αυτό σήμερα; Μόνο για το PC ρωτάω, την οθόνη αγνοήστε την.

e-shop.JPG.c06551ad086993324d5a15c682e71

hellas.JPG.944f1e092b76f65be2bcfc29dcfe3

χωρίς την οθόνη νομίζω κάπου στα 350 αισιόδοξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/10/2020 στις 9:03 ΠΜ, Kostas.karras είπε

Gtx 1080ti gigabyte aorus σε κατάσταση ΆΨΟΓΗ, με το κουτί της χωρίς εγγύηση πλέον.

Πόσο θα την κοστολογουσατε;;

Έχω ένα ποσό στο μυαλό μου αλλά θέλω να ακούσω διάφορες γνώμες.

λόγο gigabyte θα πω βάλτην 350 με τιμή συζητίσημη. Αν δεις δεν έχεις μηνύματα, κατέβαζε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

λόγο gigabyte θα πω βάλτην 350 με τιμή συζητίσημη. Αν δεις δεν έχεις μηνύματα, κατέβαζε 

Ευχαριστώ γενικά για όλες τίς γνώμες όσοι απάντησαν.

Για 250 ευρώ καλύτερα να την κρατήσω back up , και εγώ έτσι το σκέφτομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω καπια  κομματια απο τον παλιο υπολογιστη μου και θελω να τα  πουλησω

 

Επερξεργαστης    4770κ  ποσο  μπορω να τον  πουλησω

https://www.e-shop.gr/cpu-intel-core-i7-4770k-350ghz-lga1150-box-p-PER.558414

?

 

τροφοδτικο  PSU COOLERMASTER MASTERWATT MAKER 1500  

https://www.e-shop.gr/psu-coolermaster-masterwatt-maker-1500-no-bluetooth-p-PER.818052

 

κουτι    CoolerMaster Cosmos II

https://www.skroutz.gr/s/421263/CoolerMaster-Cosmos-II.html

 

 ΜΗΤΡΙΚΗ ASUS Z87-DELUXE/DUAL RETAIL

https://www.e-shop.gr/mitriki-asus-z87-deluxe-dual-retail-p-PER.523168

 

 

καρτα  ηχου   Creative Sound BlasterX AE-5

https://www.skroutz.gr/s/12654488/Creative-Sound-BlasterX-AE-5.html

 

καρτα γραφικων  asus    astrix   RTX   2080  oc./. εκδοση

https://www.asus.com/Graphics-Cards/ROG-STRIX-RTX2080-O8G-GAMING/

 

ολα αυτα  σε τι τιμες   μπορω να τα  πουλησω?

 

 

 

 

Επεξ/σία από technotrance
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, greekfragma είπε

δε σου δίνω άδικο...αλλά....60ευρώ για Α1;

καλύτερα να το χαρίσω σε κάνα φίλο που έχει ανάγκη...

Τον Αύγουστο πήρα από εδώ το Mi A3 4/64 στα 120€.

Κι εμένα τα 60€ μου φαίνονται κάπως λίγα να σου πω την αλήθεια.

Απ' την άλλη, μπορεί απλά να μην υπάρχει ενδιαφέρον για το συγκεκριμένο. Δηλαδή και στα 60€ να το βάλεις μπορεί πάλι να δεις ψόφια πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, phanispal είπε

Τον Αύγουστο πήρα από εδώ το Mi A3 4/64 στα 120€.

Κι εμένα τα 60€ μου φαίνονται κάπως λίγα να σου πω την αλήθεια.

Απ' την άλλη, μπορεί απλά να μην υπάρχει ενδιαφέρον για το συγκεκριμένο. Δηλαδή και στα 60€ να το βάλεις μπορεί πάλι να δεις ψόφια πράγματα.

ειναι λίγα τα 60 για τέτοιο τηλέφωνο. Με 100-120 είδα στα καταστήματα καινούρια που είναι χειρότερα από το Α1 οπότε και δε θα το σκοτώσω. Ας μείνει στο ράφι για 2ο. Τιμιότατο τηλέφωνο για νορμάλ χρήση. Το άλλαξα κυρίως λόγω κάμερας και οτι ήθελα μεγαλύτερη αυτονομία μπαταρίας και γρήγορη φόρτιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, greekfragma είπε

ειναι λίγα τα 60 για τέτοιο τηλέφωνο. Με 100-120 είδα στα καταστήματα καινούρια που είναι χειρότερα από το Α1 οπότε και δε θα το σκοτώσω. Ας μείνει στο ράφι για 2ο. Τιμιότατο τηλέφωνο για νορμάλ χρήση. Το άλλαξα κυρίως λόγω κάμερας και οτι ήθελα μεγαλύτερη αυτονομία μπαταρίας και γρήγορη φόρτιση.

Η μπαταρια του ειναι μικρη για τα σημερινα δεδομενα, εγω δε θα το αγοραζα γι αυτο και μονο το λογο.Εχω καλομαθει με τα 4000 του Redmi Note 4X.Αν συνυπολογισεις οτι πλεον η μπαταρια σου εχει πεσει σε επιπεδα περιπου 2300 mah εσυ θα εδινες 80?Εκτος και αν εχεις βαλει καινουρια μπαταρια, δε διαβασα την αγγελια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Noreak είπε

Η μπαταρια του ειναι μικρη για τα σημερινα δεδομενα, εγω δε θα το αγοραζα γι αυτο και μονο το λογο.Εχω καλομαθει με τα 4000 του Redmi Note 4X.Αν συνυπολογισεις οτι πλεον η μπαταρια σου εχει πεσει σε επιπεδα περιπου 2300 mah εσυ θα εδινες 80?Εκτος και αν εχεις βαλει καινουρια μπαταρια, δε διαβασα την αγγελια.

η μπαταρία του είναι άψογη. 7μιση ώρες SoT σχεδόν. είμαι από εκείνους που δε λιώνω μια συσκευή με random φορτίσεις. Παιχνίδια δεν....20% μπαταρία...φόρτιση....85% εκτός φόρτισης και μου βγαζε περίπου 1μιση μέρα.

γενικά τα προσέχω ότι έχω. Απλά νομίζω οτι για ένα android one (δε μιλάμε για official custom dev rom) που έχει όλα τα καλούδια της Xiaomi. 4gb ram, ir blaster 3.5mm jack. type c. κουτάτο αγρατσούνιστο με ζελατίνα σφραγισμένη τα 60 είναι ξεφτίλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, greekfragma είπε

η μπαταρία του είναι άψογη. 7μιση ώρες SoT σχεδόν. είμαι από εκείνους που δε λιώνω μια συσκευή με random φορτίσεις. Παιχνίδια δεν....20% μπαταρία...φόρτιση....85% εκτός φόρτισης και μου βγαζε περίπου 1μιση μέρα.

γενικά τα προσέχω ότι έχω. Απλά νομίζω οτι για ένα android one (δε μιλάμε για official custom dev rom) που έχει όλα τα καλούδια της Xiaomi. 4gb ram, ir blaster 3.5mm jack. type c. κουτάτο αγρατσούνιστο με ζελατίνα σφραγισμένη τα 60 είναι ξεφτίλα.

Οσο και να την προσεχεις την μπαταρια, και γω την προσεχω 35,40 -80%, αν ειναι 3+ χρονων κινητο θα χει πεσει ενα 20% περιπου.Μπορεις να παρεις μια εκτιμηση της καταστασης με το accubattery κανοντας δυο τρεις 0-100 φορτισεις.Περσι πηρα μεταχειρισμενο RN4X 4 gb ram με υπολοιπο εγγυησης, 80 ε, με τον 625 εννοειται και θεωρω πως εδωσα περισσοτερα απο το κανονικο.Οταν μπορεις να παρεις το Redmi 9 με 122 και το Redmi Note 8T με 139, με διπλασια σχεδον μπαταρια, διπλασιες και βαλε επιδοσεις, ir blaster, καλυτερη οθονη, καμερα κτλπ και το σημαντικοτερο με εγγυηση, γνωμη μου ειναι μεχρι 70 στην καλυτερη.Αυτο δε σημαινει οτι δε μπορεις να το δωσεις και περισσοτερο, ισως καποιος να βρεθει να δωσει και 80.Αλλα για μενα η πραγματικη αξια του ειναι μαξ 70.

Επεξ/σία από Noreak
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Ghost_Man2329 said:

... RTX 2060 gaming oc pro εγγύηση μέχρι της 03/22 ...

με εγγύηση περίπου 250€, όμως δεν ξέρω αν με 250€ αγοράζεις άλλη πιό σύγχρονη (και πιθανόν καλύτερη) ή λίγο παλαιότερη με καλύτερες επιδόσεις, καλύτερα ας πει και κάποιος σχετικός με NVidia-GigaByte.

 edit: μπορεί να χρειαστεί να περιμένεις μέχρι να ενδαφερθεί ή βρεθεί αγοραστής.

Επεξ/σία από eyw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...