Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, eyw είπε

είναι ή λίγα?
188.70€ (ταχυδρομικά μέσα) κάνει καινούργια, αν κάποιος δεν καίγεται για τα 8GB μπορεί να πάρει και 1650 super 4GB από 153.65
Δεν νομίζω ότι μπορεί να πάει πάνω από 150€, και τα 150€ είναι επειδή έχει αρκετή εγγύηση ακόμα.
Αν βιάζεται ας τη δώσει 130€.

Πάντως οι ανακοινώσεις AMD RX 6000 και 30xx έχουν φέρει αναστάτωση και στα μεταχειρισμένα, παλιές κάρτες δύσκολα πωλούνται πια.

πολλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 minutes ago, Billkotsinis said:

Κουτι θα βρω απο φιλο, ελπιζω να χωραει η καρτα γραφικων. Η οθονη ειναι μια Lg που ειναι μικρη (22'')και εχει καλη πυκνοτητα εικονοστοιχειων για να μην κουραζει απο κοντα.

Θα χρησιμοποιησω και τα δυο. Ωστοσο εχω ενα σκληρο που θα δοκιμασω οταν εχω τα απαραιτητα

Οπότε είσαι στα 443e με αυτά που σου πρότεινα και είσαι άψογος

Μέχρι τα 500 που διαθέτεις, μπορείς να ρίξεις τα υπόλοιπα 57e σε καλύτερη κάρτα, την 1660 Super και να είσαι ακόμα καλύτερα

Μπορείς και σε τροφοδοτικό (να πάρεις ένα  Corsair TX-M Series TX650M ή TX550M ας πούμε). Ομως για το Assetto (και όχι μόνο, τρέχεις τα πάντα αξιοπρεπέστατα), είσαι μπόμπα και με τον συνδυασμό που αρχικά σου είπα

Επεξ/σία από Coscas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 minutes ago, Kostas.karras said:

πολλά

έχει εγγύηση ως Μάρτιο 2022 (τουλάχιστον). Ποιά απ'όλα είναι τα πολλά, 130€, 140€, 150€?
Αν ήταν Sapphire αντί για XFX θα άλλαζε τίποτα? (ξέρω, rx 580, κάρτα 2 γενιές πίσω, 185 Watts, τι ψάχνεις)
Με ποιά τιμή θα ήταν ευκαιρία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

110 Χ.Ε. - 130 Μ.Ε. RX 580 8GB

100- RX 580 4GB ( ειδικότερα χωρίς εγγύηση παραπάνω δύσκολα όταν βρίσκεται η 1650S στα 148€ )

100- RX 570 8GB

80 RX 570 4GB ( 90 NITRO πχ )

 

100€ έδωσα RX 580 4GB Νοέμβριο 2019

100€ -//- RX 570 4GB Ιούνιο 2019 

εντός εγγύησης τότε και οι 2. Η πρώτη ήταν μερικών εβδομάδων, και η μικρή 70αρα 3 μηνών~ 

____ Οι φουσκωμένες τιμές του skrourz είναι λόγω του ελάχιστου στοκ καθώς δεν παράγονται καν πλέον νομίζω + ότι υπάρχει η 5500ΧΤ στη θέση αυτή άσχετο αν έχει μείνει σε ότι ναναι τιμή

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, eyw είπε

έχει εγγύηση ως Μάρτιο 2022 (τουλάχιστον). Ποιά απ'όλα είναι τα πολλά, 130€, 140€, 150€?
Αν ήταν Sapphire αντί για XFX θα άλλαζε τίποτα? (ξέρω, rx 580, κάρτα 2 γενιές πίσω, 185 Watts, τι ψάχνεις)
Με ποιά τιμή θα ήταν ευκαιρία?

Τα 150 είναι πολλά.

120 θα έλεγα ιδανική τιμή με την εγγύηση της φυσικά.

 140 για μία super υλοποίηση, αλλά προσωπικά δεν θα τα έδινα.

170 έπαιζε η 5500xt 8gb.

Στηρίζομαι και στην εξέλιξη τιμής , άσχετα αν δεν υπάρχει τώρα αυτή η τιμή, όπως είπε και ο nisiotis είναι και λόγο περιορισμένο στοκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/10/2020 στις 11:43 ΠΜ, vale2000 είπε

Πόσο να πουλησω ενα DELL LTO3 EXTERNAL  με pci express κάρτα και 5 κασσέτες και ένα Brocade switch ICΧ 6430 24 ports , αν πουλιούνται φυσικά🤷‍♀️

Για πειτε ρε παιδια παιζει να πουληθουν ποτε αυτα?

Επεξ/σία από vale2000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σας αγαπητοί εχω στα χερια μου εναν  Τ110  e3 1230  με 2 500g και 4g ram σε αριστη κατάσταση που δεν χρησιμοποιώ εδω και αρκετο καιρο ποσο θα μπορούσα να τον πουλήσω.

ευχαριστώ εκ των προτερων  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους.

Μια RX 580 συγκεκριμενα η https://www.asus.com/Graphics-Cards/ROG-STRIX-RX580-O8G-GAMING/ ποσο θα πηγαινε; Υπαρχει κουτι αλλα η εγγυηση εληξε τον προηγουμενο μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 minutes ago, RX5700XTCat said:

Καλησπερα σε ολους.

Μια RX 580 συγκεκριμενα η https://www.asus.com/Graphics-Cards/ROG-STRIX-RX580-O8G-GAMING/ ποσο θα πηγαινε; Υπαρχει κουτι αλλα η εγγυηση εληξε τον προηγουμενο μηνα.

νομίζω ότι όσο και οι άλλες RX 580 8GB χωρίς εγγύηση, άντε αυτή να πάει στο άνω όριο επειδή έχει 3 ανεμιστήρια και (πιθανόν να) είναι αθόρυβη.
Πάντως καινούργια Sapphire 5500XT 8GB από 213.89€. edit: καινούργια RX 580 8GB από 188.70 €.
Εως 140€, (γνώμη μου) και αυτό λόγω των 3 fan. Ερχονται RX 6000, άργησες.

 edit: να τονίσω ότι άλλο η αξία αγοράς και άλλο η αξία μεταπώλησης 3 χρόνια μετά ή κάποτε στο μέλλον.

Επεξ/σία από eyw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, eyw είπε

νομίζω ότι όσο και οι άλλες RX 580 8GB χωρίς εγγύηση, άντε αυτή να πάει στο άνω όριο επειδή έχει 3 ανεμιστήρια και (πιθανόν να) είναι αθόρυβη.
Πάντως καινούργια Sapphire 5500XT 8GB από 213.89€.
Εως 140€, (γνώμη μου) και αυτό λόγω των 3 fan. Ερχονται RX 6000, άργησες.

Καπου εκει ελεγα και εγω απλα ηθελα μια επιβεβαιωση. Ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, RX5700XTCat said:

Καπου εκει ελεγα και εγω απλα ηθελα μια επιβεβαιωση. Ευχαριστω πολυ!

η επιβεβαίωση μπορεί να λέει οτι θέλει, το θέμα είναι να βρεθεί αγοραστής, έστω και μετά από 1 μήνα ...
Το "χρηματιστήριο" δεν καταλαβαίνει από φόρμουλες και φιλοσοφίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, eyw είπε

η επιβεβαίωση μπορεί να λέει οτι θέλει, το θέμα είναι να βρεθεί αγοραστής, έστω και μετά από 1 μήνα ...
Το "χρηματιστήριο" δεν καταλαβαίνει από φόρμουλες και φιλοσοφίες.

Αυτα να μου λες να με βαζεις σε σκεψεις......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...