Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, Afrika είπε

Καλησπέρα παιδιά AMD Ryzen 7 1800X Box ποσο μπορεί να πουληθεί σε ακρος  εξαιρετική κατάσταση ούτε ποτέ oc ούτε τπτ βαριά χρήση είναι σαν αδούλευτος...???

Έχει δεν έχει δουλέψει τα έπιασε τα χρονάκια του 😅 με κανά 90/100 θα φύγει 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 24,7k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

• Sheogorath

1653

• LLLEFTERIS

1169

• benign

1159

• spy94

788

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Γεια χαρά fellow insomniacs   Μιας και βλέπω συχνά, αρκετά άτομα να προσπαθούν να πουλήσουν μεταχειρισμένο hardware σε πολύ λάθος τιμές, και αναφέρομαι σε αυτούς που το κάνουν από άγνοια - όπως δια

Γουστάρω, σαν σαπουνόπερα είναι.^^

Eπρεπε να το ποσταρω καπου,τετοια προσφορα !  

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σκεφτομαι λογω χωρου ,να πουλησω τα Creative GigaWorks T40 Series II μου που τα εχω απο το '13 περιπου..

Ειναι σε αψογη κατασταση λειτουργικα και εμφανισιακα,χωρις κουτι/εγγυηση βεβαιως..

Ποσο θα λεγατε οτι μπορω να τα δωσω ?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Στις 26/10/2020 στις 9:18 ΜΜ, Monolithic είπε

Καλησπέρα,
Αναβάθμισα το pc μου και σκέφτομαι να δώσω κάποια κομμάτια:
Ποια θα μπορούσε να είναι η τιμή του σαν πακέτο και ποια ίσως ξεχωριστά?

AMD FX-8350 = 50
Coolermaster 412 slim = 15
Motherboard: Gigabyte GA-970A-UD3P= 40
RAM 2x8 Hyper X Savage + 2X8 Kingston KVR16N11/8=  50€ όλες μαζί
GTX 750 ti 2GB= 40

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
7 ώρες πριν, LIGHT1NG είπε

Έχει δεν έχει δουλέψει τα έπιασε τα χρονάκια του 😅 με κανά 90/100 θα φύγει 

Toso ligo krima kai einai akoma pisteuw poli dynatos....Den ton exw doulepsei auto einai to thema ton phra day one kai exei doulepsei oute 100 wres auto to pc olo mazi na to pw etsi

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 ώρα πριν, Afrika είπε

Toso ligo krima kai einai akoma pisteuw poli dynatos....Den ton exw doulepsei auto einai to thema ton phra day one kai exei doulepsei oute 100 wres auto to pc olo mazi na to pw etsi

ο 2700Χ μτχ πιάνει 140-150 μαξ σκέψου ο δικός σου λογικά δεν θα έχει και εγγύηση πλέον.  επίσης τα greeklish δεν επιτρέπονται. 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα! 

Μια οθονη Turbo-X 23.6" Nemesis NC236FG μεταχειρισμενη 2 μηνων με ΟΛΑ της τα παρελκομενα , κουτι και αποδειξη/εγγυηση  3 χρονια ποσο παει; 

Αυτη την στιγμη την εχω σε αγγελια στα 150 ευρω , δεν ειναι σωστη η τιμη;

Επεξ/σία από RX5700XTCat
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 ώρα πριν, Afrika είπε

Ρε μην μασας πουλα τον επεξεργαστη οσο τον αγορασες και κοψε και 3 ευρω στον υποψηφιο αγοραστη οσα ειναι και τα χρονια που εχει στην πλατη του χαρη θα του κανεις. 😂

Περα απο την πλακα καθε φορα μου κανει εντυπωση που απαντατε μα καλα μονο τοσο πιανει..Ειναι τοσο απλο να δεις ποσο αξιζει κατι μεταχειρισμενο συγκρινοντας το με κατι καινουργιο αντιστοιχων επιδοσεων και αν στο καινουργιο κανει 100 ευρω φαντασου ποσο πρεπει να πεσεις για να πουλησεις κατι μεταχειρισμενο αλλιως κανενας αγοραστης δεν εχει λογο να το παρει και ειδικα σε αυτους τους επεξεργαστες με αυτο το σοκετ μιας και καποιος να ξεμεινει απο επεξεργαστη μπορει να βαλει επεξεργαστη(καλυτερο) στην ιδια μητρικη απο σειρα 2000, 3000 και πλεον και 5000 αναλογως το μητρικη βεβαια και δεν χρειαζεται να επενδυσει σε νεα μητρικη.

Εμενα συμβουλη μου ειναι αν υπαρχει αναγκη για τα χρηματα δωστο σε καποιον γνωστο κοψοχρονια που το εχει αναγκη παρα σε αγνωστο γιατι ουτως η αλλως τα λεφτα που εδωσες δεν θα τα παρεις ..Προσωπικα τα pc τα κραταω 6-7 χρονια (μονο καρτες αλλαζω νωριτερα και τις πουλαω) καλη ωρα αυτο που εχω αν στο μελλον αναβαθμισω θα παει στην γυναικα η θα το δωσω σε φιλο, ξαδερφο κοψοχρονια οπως σε συμβουλεψα.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
28 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

ο 2700Χ μτχ πιάνει 140-150 μαξ σκέψου ο δικός σου λογικά δεν θα έχει και εγγύηση πλέον.  επίσης τα greeklish δεν επιτρέπονται. 

Εχεις δικιο για τα  greeklish αφηριμενος τα εγραψα...Ευχαριστω πολυ...

5 λεπτά πριν, icenex είπε

Ρε μην μασας πουλα τον επεξεργαστη οσο τον αγορασες και κοψε και 3 ευρω στον υποψηφιο αγοραστη οσα ειναι και τα χρονια που εχει στην πλατη του χαρη θα του κανεις. 😂

Περα απο την πλακα καθε φορα μου κανει εντυπωση που απαντατε μα καλα μονο τοσο πιανει..Ειναι τοσο απλο να δεις ποσο αξιζει κατι μεταχειρισμενο συγκρινοντας το με κατι καινουργιο αντιστοιχων επιδοσεων και αν στο καινουργιο κανει 100 ευρω φαντασου ποσο πρεπει να πεσεις για να πουλησεις κατι μεταχειρισμενο αλλιως κανενας αγοραστης δεν εχει λογο να το παρει και ειδικα σε αυτους τους επεξεργαστες με αυτο το σοκετ μιας και καποιος να ξεμεινει απο επεξεργαστη μπορει να βαλει επεξεργαστη(καλυτερο) στην ιδια μητρικη απο σειρα 2000, 3000 και πλεον και 5000 αναλογως το μητρικη βεβαια και δεν χρειαζεται να επενδυσει σε νεα μητρικη.

Εμενα συμβουλη μου ειναι αν υπαρχει αναγκη για τα χρηματα δωστο σε καποιον γνωστο κοψοχρονια που το εχει αναγκη παρα σε αγνωστο γιατι ουτως η αλλως τα λεφτα που εδωσες δεν θα τα παρεις ..Προσωπικα τα pc τα κραταω 6-7 χρονια (μονο καρτες αλλαζω νωριτερα και τις πουλαω) καλη ωρα αυτο που εχω αν στο μελλον αναβαθμισω θα παει στην γυναικα η θα το δωσω σε φιλο, ξαδερφο κοψοχρονια οπως σε συμβουλεψα.

Ευχαριστω πολυ εχεις δικιο μαλλον θα τον κρατησω και θα δω τι θα κανω...Ποτε δεν εχω ασχοληθει να πουλησω κατι για αυτο εστειλα ετσι για να δω στο περιπου και παλι ευχαριστω για το χρονο σας.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
6 λεπτά πριν, Afrika είπε

Εχεις δικιο για τα  greeklish αφηριμενος τα εγραψα...Ευχαριστω πολυ...

Ευχαριστω πολυ εχεις δικιο μαλλον θα τον κρατησω και θα δω τι θα κανω...Ποτε δεν εχω ασχοληθει να πουλησω κατι για αυτο εστειλα ετσι για να δω στο περιπου και παλι ευχαριστω για το χρονο σας.

κράτα το μην κοιτάς μερικούς σαν εμάς που τα αλλάζουμε κάθε χρόνο λεσ και κερδίζουμε σουπερ γουαου επίδοση.. χόμπι και κάψα άλλοι στα αμάξια άλλοι στα pc

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
6 ώρες πριν, TR-909 είπε

AMD FX-8350 = 50
Coolermaster 412 slim = 15
Motherboard: Gigabyte GA-970A-UD3P= 40
RAM 2x8 Hyper X Savage + 2X8 Kingston KVR16N11/8=  50€ όλες μαζί
GTX 750 ti 2GB= 40

Ευχαριστώ!

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Afrika είπε

Εγω τα χαλαω στα pc και στις μοτοσυκλετες....😁

Κρατηστε το πακετακι σας,οπως σας ειπαν.Εξαλλου στις μεγαλες αναλυσεις, οι περισσοτεροι ισχυροι cpu εχουν πανω,κατω την ιδια αποδοση.Και gamer αν ειστε ,ανετα βγαζετε αλλα 5 χρονια,μονο καρτα θα αλλαξετε.Ο επεξεργαστης σας ειναι ισχυρος,απλα πεσατε στην εποχη της συνεχους βελτιωσης απο AMD και χαμηλων τιμων. Ομως η πρωτη γενια Ryzen,δηλαδη η δικη σας του 2017, επειδη εριχνε αγριο ξυλο στους τοτε intel επεξεργαστες των  πολλων εκατονταδων ευρω,ηταν υψηλα τιμολογημενη. Ο ryzen 5 1600 εκανε οταν πρωτοηρθε 260 ευρω!

Αν δειτε τωρα στις αγγελιες πολλοι φιλοι πουλανε πακετακια με τον R5 1600 η και τον 1700 μαζι με  καλες και ακριβες μητρικες B350 του 2017, απο 160 -180 ευρω και τα δυο μαζι.Δεν το κανουν γιατι δεν τρεχουν ικανοποιητικα τα παντα,το κανουν γιατι ειναι οπως ειπε και ο φιλος απο πανω,χομπιστες,τεχνολογολαγνοι και τα σκοτωνουν σε αυτο το ενδιαφερον τους. Θελουν το καινουργιο ασχετως με το αν αυτο που εχουν τους εξυπηρετει ακομη μια χαρα. Κρατηστε και απολαυστε το καλο συστημα που εχετε.

Επεξ/σία από benign
  • Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Στις 30/10/2020 στις 6:02 ΜΜ, RX5700XTCat είπε

Καλησπερα! 

Μια οθονη Turbo-X 23.6" Nemesis NC236FG μεταχειρισμενη 2 μηνων με ΟΛΑ της τα παρελκομενα , κουτι και αποδειξη/εγγυηση  3 χρονια ποσο παει; 

Αυτη την στιγμη την εχω σε αγγελια στα 150 ευρω , δεν ειναι σωστη η τιμη;

Αυτή τη στιγμή έχει 159,00€ καινούργια...

https://www.plaisio.gr/pc-perifereiaka/othones/turbo-x-monitor-23-6-nemesis-nc236fg-gaming-curved_2978903

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
46 λεπτά πριν, TZANNSPY είπε

Αυτή τη στιγμή έχει 159,00€ καινούργια...

https://www.plaisio.gr/pc-perifereiaka/othones/turbo-x-monitor-23-6-nemesis-nc236fg-gaming-curved_2978903

Μπηκα μέσα..... 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους το παρακάτω σύστημα θα πιάσει κανένα 30-40 ή τζάμπα ο κόπος? 

IMG_20201101_161907.jpg

Επεξ/σία από kaliakman
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.