Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;

Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Noreak είπε

Με τελωνειο τι γινεται, καταφερνουν και περνανε?Σκεφτομουν και γω να τσιμπησω ενα 8πυρηνο FX αλλα φοβομουν να μη μου ρθει χριστουγεννιατικος μποναμας απο το τελωνειο...

Εγώ λέω στον πωλητή αφού κάνω την αγορά, να μου τα στέλνει σαν δώρο (πρίν γίνει shipped)

Για τέτοιο μικροπραγμα μπορεί να το κάνει.

Και μέχρι τέτοιο ποσό (κοντά στα 50 ευρώ) ποτέ δεν με έπιασε τελωνείο.

Έχω πάρει πριν λίγους μήνες τρεις επεξεργαστές του 20αρικου (60 ευρώ συνολο) και δεν έδωσα τίποτα τελωνειακά..

• Thanks 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 25,4k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

• Sheogorath

1653

• benign

1235

• LLLEFTERIS

1217

• spy94

792

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Γεια χαρά fellow insomniacs   Μιας και βλέπω συχνά, αρκετά άτομα να προσπαθούν να πουλήσουν μεταχειρισμένο hardware σε πολύ λάθος τιμές, και αναφέρομαι σε αυτούς που το κάνουν από άγνοια - όπως δια

Γουστάρω, σαν σαπουνόπερα είναι.^^

Χώρο 😝

Δημοσιευμένες Εικόνες

αν παρακολουθεί κανένας την αγορά gpu, sites εταιρειών, διαβάζει ανακοινώσεις και διαθεσιμότητες μας εξηγεί γιατί οι τιμές έχουν εκτοξευτεί και στις καινούργιες και στις μεταχειρισμένες.

Δεν μιλάω για AMD 6800 και τις 3090 αλλά για τις 2-3 παλαιότερες γενιές καρτών, υποτίθεται ότι θα έπρεπε να ήταν προσγειωμένες λόγω του ότι οι έμποροι θα ξεστοκάρουν, μειωμένου ενδιαφέροντος κλπ.

Συμβαίνει το αντίθετο και μάλλον απίθανο να φταίει πάλι ο covid.
Οι ssd έχουν πέσει στο πάτωμα, οι gpu έχουν ανέβει στην ταράτσα.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

καλησπέρα,

πήρα αυτή την κάρτα γραφικών https://www.banggood.com/Colorful-iGame-GTX-1660-Ultra-6GB-GDDR5-192Bit-1860MHz-8Gbps-Gaming-Video-Graphics-Card-p-1440410.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=ES
-ούτε και εγώ ξέρω το γιατί.απο βδομάδα θα παραλάβω.

επειδή ξέρω θα την βάλω θα την χαρω 1 ώρα και δεν θα ξανασχοληθω ,πόσο πιάνει αν την πουλήσω? 210 κάτι αγοράστηκε!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
10 ώρες πριν, elias99 είπε

καλησπέρα,

πήρα αυτή την κάρτα γραφικών https://www.banggood.com/Colorful-iGame-GTX-1660-Ultra-6GB-GDDR5-192Bit-1860MHz-8Gbps-Gaming-Video-Graphics-Card-p-1440410.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=ES

επειδή ξέρω θα την βάλω θα την χαρω 1 ώρα και δεν θα ξανασχοληθω ,πόσο πιάνει αν την πουλήσω? 210 κάτι αγοράστηκε!

Δηλαδή θα πουλήσεις μεταχειρισμένη (αν την χρησιμοποιήσεις έστω και για ένα λεπτό) Κινέζικη κάρτα γραφικών…

Ξεκίνα με ένα -30% και συνεχίζεις…

Καλή τύχη…

• Like 1
  • Haha 1
  • Confused 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
13 ώρες πριν, elias99 είπε

καλησπέρα,

Γύρισε την πίσω σφραγισμένη αν γίνεται. Μίλα με το κατάστημα.

Νομίζω γίνεται 100%✓ αυτό

• Thanks 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
4 ώρες πριν, andreas1gr είπε

Δηλαδή θα πουλήσεις μεταχειρισμένη (αν την χρησιμοποιήσεις έστω και για ένα λεπτό) Κινέζικη κάρτα γραφικών…

Ξεκίνα με ένα -30% και συνεχίζεις…

Καλή τύχη…

Kανεις πλακα ετσι? Αν δεν γνωριζεις , καλο θα ηταν να μην σχολιαζεις απλα για να γραψεις κατι.

15 ώρες πριν, elias99 είπε

καλησπέρα,

Aν δεις στις αγγελιες , ζητανε μεταχειρισμενες 1660 στα ~200 ευρω. Εσυ δινεις σφραγισμενη καρτα. Μην την ανοιξεις και μπορεις να την δωσεις στα 210 . win-win και για τους 2

• Thanks 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

ευχαριστώ για τις απαντήσεις μάγκες.

θα την ανοίξω όμως να δω ότι δουλεύει κομπλε και θα προσπαθήσω να την πουλήσω όσο την αγόρασα εδώ στον insomnia.

θέλω να βεβαιωθώ ότι δουλεύει 100% μην πουλήσω κάτι χαλασμένο σε κάποιον συνforumίτη.thanks!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, elias99 είπε

ευχαριστώ για τις απαντήσεις μάγκες.

θα την ανοίξω όμως να δω ότι δουλεύει κομπλε και θα προσπαθήσω να την πουλήσω όσο την αγόρασα εδώ στον insomnia.

θέλω να βεβαιωθώ ότι δουλεύει 100% μην πουλήσω κάτι χαλασμένο σε κάποιον συνforumίτη.thanks!

Γιατί να μπλέξεις με τον κάθε έναν αυτή τη περίοδο. Άνοιξε τικετ στο banggood να τους τη γυρίσεις πίσω. Εκτός και εκμεταλλευτείς τη δίψα και τη βάλεις 230+ 🤫 Όλο και κάποιος λυσσασμενος θα μαζευτεί

Το τελευταίο δε σκέφτεσαι; 8ee220830a8fa511996694e379b45d28.gif

Έλα πέρα από τη πλάκα. Η πιο άνετη και χωρίς πολλά τρεχαματα και παζάρια λογική λύση είναι η επιστροφή. Με PayPal έχεις κάνει την αγορά έτσι;

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Thanks 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Γιατί να μπλέξεις με τον κάθε έναν αυτή τη περίοδο. Άνοιξε τικετ στο banggood να τους τη γυρίσεις πίσω. Εκτός και εκμεταλλευτείς τη δίψα και τη βάλεις 230+ 🤫 Όλο και κάποιος λυσσασμενος θα μαζευτεί

Το τελευταίο δε σκέφτεσαι; 8ee220830a8fa511996694e379b45d28.gif

Έλα πέρα από τη πλάκα. Η πιο άνετη και χωρίς πολλά τρεχαματα και παζάρια λογική λύση είναι η επιστροφή. Με PayPal έχεις κάνει την αγορά έτσι;

ναι paypal.θα ψάξω αργότερα την πολιτική επιστροφής του banggood -χωρίς να έχω επιστρέψει ποτέ τίποτα μυρίζομαι ότι θα μπλέξω αλλά είδωμεν.είδη μερικοί μου στένουν μηνύματα να την αγοράσουν η ανταλλαγή με άλλη :D 

δεν θέλω τόσο το κέρδος όσο να μην ασχοληθώ πολλές ώρες :)

thank you

Επεξ/σία από elias99
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
17 λεπτά πριν, elias99 είπε

ναι paypal.θα ψάξω αργότερα την πολιτική επιστροφής του banggood -χωρίς να έχω επιστρέψει ποτέ τίποτα μυρίζομαι ότι θα μπλέξω αλλά είδωμεν.είδη μερικοί μου στένουν μηνύματα να την αγοράσουν η ανταλλαγή με άλλη :D 

δεν θέλω τόσο το κέρδος όσο να μην ασχοληθώ πολλές ώρες :)

thank you

Στα 210 για ετοιμοπαραδοτη καρτα , εξυπηρετηση κανεις. Οπως ειπα και πριν με το 'win-win'' , θα βοηθησεις και καποιον που δεν μπορει να αγορασει απο εξω και εσυ θα παρεις τα λεφτα σου πισω χωρις επιστροφες , ισως να πρεπει να πληρωσεις μεταφορικα κτλ

βαλε μια αγγελια με την περιοχη που εισαι για να φυγει ευκολα

• Thanks 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • κλειδώθηκε και ακύρωση υπομνήματος αυτό το θέμα
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.