Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, Lazostat είπε

Ποσο θα μπορουσα να πουλησω μια 2070super evga λιγων μηνων; Χρηση ελαχιστη, στην ουσια μονο lol και among us εχω παιξει!! Ναι, ειμαι πλεονεκτης! Σκεφτομαι για την 3070, μολις πεσουν λιγο οι τιμες. Αξιζει, βασικα;

οτι αξίζει ναι στις επιδόσεις, στα παιχνίδια που παίζεις δεν θα τις δεις ποτέ

300-350 με εγγύηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

1 λεπτό πριν, LLLEFTERIS είπε

Καλα μην το ψαχνεις αν διαβασεις αγγελιες θα πρεπει να εχεις το κινητο του ψυχιατρου στην κληση ενα.

Καρτα που ειχε 160 ευρω μας κανει χαρη και την δινει 200 επειδη καποια τρυπα μαγαζι σε ολη την Ελλαδα την εχει 250 ευρω.

έχεις ακούσει την παροιμία "άντρα θέλω , τώρα τον θέλω".

Αν πέσεις σε κακή στιγμή και βιάζεσαι τότε χρυσοπληρώνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Lazostat είπε

Ποσο θα μπορουσα να πουλησω μια 2070super evga λιγων μηνων; Χρηση ελαχιστη, στην ουσια μονο lol και among us εχω παιξει!! Ναι, ειμαι πλεονεκτης! Σκεφτομαι για την 3070, μολις πεσουν λιγο οι τιμες. Αξιζει, βασικα;

Την ειχα την δικια σου και την εδωσα 400 την XC οχι την Ultra ουτε την Black

Επειδη βλεπω να αργουν αν πεσουν οι τιμες ισως φτασει και Καλοκαιρι αν την δωσεςι καλο ειναι να εχεις μια καρτουλα εστω απλη να κανεις την δουλεια σου μην μεινεις εντελως οπως την πατησαν αρκετοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα κύριοι μετά αποφασησα να κάνω καινούργιο υπολογιστη και θελω να πουλησω τον παλιο απλα δεν γνωριζω καθολου απο Prices!!! Αν μπορουσατε να με κατατοπισετε θα ηταν τελειο :D

O υπολογιστης περιέχει
cpu: Intel core i5 4670
motherboard: z87-d3hp gigabyte 
ram:g.skill 8 gb στα 12800
τροφοδοτικο: corsair ax760
gpu: Nvidia gtx770 gigabyte windforce 4gb
και απο σκληρους θα βαλω καναν νες ssd για να κλεισει το πακετο 
κουτι: nzxt phantom 410

Ο υπολογιστης ειναι πληρως λειτουργικος και σε αριστη κατασταση.

Επειδη απεχω καιρο απο το pcbuilding δεν γνωριζω αν επιδεχετε καποιο  update το συγκεκριμενο socket (1150) πραγμα που θα προτιμουσα... αν μπορουσα να αλλαξω μονο καρτα γραγικων και επεξεργαστη και να πουλησω αυτα μεμονομενα.(οποτε αν μπορειτε να μου αναφερετε και μεμονομενα τα price πώλησης απο αυτα τα δυο αντικειμενα).
 

Ευχαριστω εκ τοων προτερων :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Msventuza είπε

Καλησπερα κύριοι μετά αποφασησα να κάνω καινούργιο υπολογιστη και θελω να πουλησω τον παλιο απλα δεν γνωριζω καθολου απο Prices!!! Αν μπορουσατε να με κατατοπισετε θα ηταν τελειο :D

O υπολογιστης περιέχει
cpu: Intel core i5 4670
motherboard: z87-d3hp gigabyte 
ram:g.skill 8 gb στα 12800
τροφοδοτικο: corsair ax760
gpu: Nvidia gtx770 gigabyte windforce 4gb
και απο σκληρους θα βαλω καναν νες ssd για να κλεισει το πακετο 
κουτι: nzxt phantom 410

Ο υπολογιστης ειναι πληρως λειτουργικος και σε αριστη κατασταση.

Επειδη απεχω καιρο απο το pcbuilding δεν γνωριζω αν επιδεχετε καποιο  update το συγκεκριμενο socket (1150) πραγμα που θα προτιμουσα... αν μπορουσα να αλλαξω μονο καρτα γραγικων και επεξεργαστη και να πουλησω αυτα μεμονομενα.(οποτε αν μπορειτε να μου αναφερετε και μεμονομενα τα price πώλησης απο αυτα τα δυο αντικειμενα).
 

Ευχαριστω εκ τοων προτερων :D

 

Αναλόγως με τα παιχνίδια που παίζεις και την οθόνη που έχεις.
Αν είσαι με οθόνη 1080p τότε μπορείς να δώσεις μόνο την 770 και να πάρεις μία GTX 1660 super αν θες να παραμείνεις στην nvidia χωρίς τίποτα άλλο και θα είσαι μια χαρά.

Παραπάνω από αυτό μπορείς να αλλάξεις τον i5 με έναν i7 από τις αγγελίες ή το ebay.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Msventuza είπε

Καλησπερα κύριοι μετά αποφασησα να κάνω καινούργιο υπολογιστη και θελω να πουλησω τον παλιο απλα δεν γνωριζω καθολου απο Prices!!! Αν μπορουσατε να με κατατοπισετε θα ηταν τελειο :D

O υπολογιστης περιέχει
cpu: Intel core i5 4670
motherboard: z87-d3hp gigabyte 
ram:g.skill 8 gb στα 12800
τροφοδοτικο: corsair ax760
gpu: Nvidia gtx770 gigabyte windforce 4gb
και απο σκληρους θα βαλω καναν νες ssd για να κλεισει το πακετο 
κουτι: nzxt phantom 410

Ο υπολογιστης ειναι πληρως λειτουργικος και σε αριστη κατασταση.

Επειδη απεχω καιρο απο το pcbuilding δεν γνωριζω αν επιδεχετε καποιο  update το συγκεκριμενο socket (1150) πραγμα που θα προτιμουσα... αν μπορουσα να αλλαξω μονο καρτα γραγικων και επεξεργαστη και να πουλησω αυτα μεμονομενα.(οποτε αν μπορειτε να μου αναφερετε και μεμονομενα τα price πώλησης απο αυτα τα δυο αντικειμενα).
 

Ευχαριστω εκ τοων προτερων :D

 

Μια χαρα εισαι κατσε με αυτα που εχεις.Δεν θα εχεις κανενα προβλημα σε games στα 1080p. Οπως ειπε ο dpolal το μονο που χρειαζεσαι ειναι αλλαγη στην καρτα γραφικων και αυτη που σου συστησε ειναι μια χαρα και ταιριαζει με το hardware που εχεις. Μετα ξαναελα σε 3 χρονια να σου πουμε. Και καλες γιορτες. :)

(Για την καρτα ελπιζω να εχεις υπομονη γιατι αυτη την στιγμη δεν γινεται,θα πρεπει να παραγγειλεις απο Φεβρουαριο.Λιγη υπομονη.)

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τον ίδιο επεξεργαστή και δεν βλέπω λόγο για αναβάθμισή του, εκτός αν τρέχεις κάποιο πρόγραμμα που χρειάζεται πολλούς πυρήνες.

Εχω 32 gb ram και κάρτα γραφικών 5700xt και παίζω cyberpunk2077 στα 1080p με 60+ fps με ultra settings.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Την ειχα την δικια σου και την εδωσα 400 την XC οχι την Ultra ουτε την Black

Επειδη βλεπω να αργουν αν πεσουν οι τιμες ισως φτασει και Καλοκαιρι αν την δωσεςι καλο ειναι να εχεις μια καρτουλα εστω απλη να κανεις την δουλεια σου μην μεινεις εντελως οπως την πατησαν αρκετοι.

Την black εχω, αλλα νομιζω ειναι πιο κατω απο την XC;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Lazostat είπε

Την black εχω, αλλα νομιζω ειναι πιο κατω απο την XC;

Ειναι αλλα δεν θυμαμαι γιατι δεν παιρνει OC νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, Lazostat είπε

Ποσο θα μπορουσα να πουλησω μια 2070super evga λιγων μηνων; Χρηση ελαχιστη, στην ουσια μονο lol και among us εχω παιξει!! Ναι, ειμαι πλεονεκτης! Σκεφτομαι για την 3070, μολις πεσουν λιγο οι τιμες. Αξιζει, βασικα;

για να παιξεις λολ, τετρις κλπ 

ω σιγουρα ναι!!δεν τιθεται θεμα!

ειδικα σε 1080 οθονη ακομη καλυτερα.

πλακα κανω.

οι τιμες θα πεσουν καπως ισως το καλοκαιρι.

οποιοι θελουν τις νεες τεχνολογιες το πρωτο εξαμηνκ 2021 ισως πληρωσουν.

αλλο οι καινουριες δυνατες καρτες των 4κ και αλλο μεταχειρισμ. των 1080,

αλλο πσ5 κ αλλο πσ4.

δεν θα πεσει το πσ5 στα 250ευρω,

μονο ως μεταχειρισμενο

και οχι μεχρι το καλοκαιρι ..

αναλογα κ οι καρτες,

εκτος αν βγαλει νεο μοντελο η αμδ σε λιγους μηνες.

η 2070 ειναι αρκετα δυνατη,

δε νομιζω να δεις χαοτικες διαφορες απο την 3070,

εξαρταται ομως τι ποιοτητα θες να εχεις.

βασει του λινκ 2070 κ 3070

εχουν πρακτικα ελαχιστες διαφορες!

αν τρεχει η μια, παρομοια τρεχει κ η αλλη,

αν αγχομαχαει η μια τα ιδια κ η αλλη

τί 60φπς, τί 75 ..

οποιος θελει βεβαια τα δινει

 

Επεξ/σία από peiraiask
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας

Λόγω αρκετών έκτακτων εξόδων το τελευταιο διάστημα ειπα να δωσω κάποια πράγματα που μου πιάνουν χώρο

1) Κουτι thermaltake soprano 

https://www.newegg.com/black-thermaltake-soprano-atx-mid-tower/p/N82E16811133145

Εχει μεσα...

ASUS P5N-E SLI, GPU GAINWARD GTX550 , CORE 2 DUO 2.4GHZ, 2GB DDR2 , DVD LG ,DVD-RW LG (IDE και τα δυο), FLOPPY

250GB SATA SAMSUNG

2) HP DC7900

https://www.indiamart.com/proddetail/hp-dc7900-desktop-cpu-19222723188.html

Dual Core E5300 2.6Ghz , 3GB RAM, TEAC DVD-RW χωρίς δισκο. Το συγκεκριμενο το δουλευα δυομιση χρονια αλλα πήρα ενα refurbish πρόσφατα και το εχω στην άκρη.

3) Είχα βρει ενα SUPER NES στην ανακυκλωση πριν καιρο με 2 χειριστηρια. Του εβαλα ενα τροφοδοτικο και επαιξα για λιγο ενα SUPER Mario. Μετά πηγε στο ντουλάπι

Αυτά. Για κάποιον που θα τα πάρει ολα μαζί με εξυπηρετεί αφανταστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω ένα iPhone 8 με σπασμένη πλάτη πίσω(δεν επηρεάζει σε κάτι πέρα του εμφάνισιακου) και επίσης δεν δουλεύει η πίσω κάμερα . Δεν έχει σπάσει απλά μόλις γυρίζεις στην πίσω κάμερα δουλεύει για λίγο και μετά φριζαρει η μαυρίζει. Χωρίς κουτί και λοιπά . Ποσό θα έπιανε για ανταλλακτικά ;

Επεξ/σία από LabrakisG1992
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...