Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/12/2020 στις 1:05 ΜΜ, M4tR1x είπε

Πόσο να πουλήσω:

6600k = 53€

Z170 pro gaming = 48€

16gb ddr4 2400mhz = 35€ (για 2 x 8GB Modules)

212 evo = 16€

Σύνολο = 152€

Επεξ/σία από skapodis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Στις 31/12/2020 στις 7:00 ΜΜ, Coscas είπε

100e γιά 16gb ddr4 2400mhz; :rolleyes:

Είχα πιει κάτι κρασιά εκείνη τη στιγμή. Χαχα το διόρθωσα

Πιθανότατα μετρουσα συνολικά τα πράγματα και από κεκτημένη ταχύτητα ξέφυγε ένα 100 ποιος ξέρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, 7nisiotis said:

Είχα πιει κάτι κρασιά εκείνη τη στιγμή. Χαχα το διόρθωσα

Πιθανότατα μετρουσα συνολικά τα πράγματα και από κεκτημένη ταχύτητα ξέφυγε ένα 100 ποιος ξέρει

Αναρωτιέμαι, πόσα κρασιά έχουν πιεί οι κατασκευαστές gpu...

Και αυτοί...δεν βλέπω να το διορθώνουν 

Χρόνια σου πολλά και καλά να περνάς με τα κρασιά

Αρκεί να βρούμε τρόπο να μην πίνουν κρασιά οι κατασκευαστές gpu και το κυριώτερο να μην κεράσουν και τους υπόλοιπους (μνήμες, cpu, psu, οθόνες)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/12/2020 στις 1:05 ΜΜ, M4tR1x είπε

Πόσο να πουλήσω:

6600k

Z170 pro gaming

16gb ddr4 2400mhz

212 evo

καλη χρονια σε ολους!

ο 6600κ πιανει περιπου 6,2 επιδοσεις,

ενω ο ι3 10100                 8,9.

https://www.cpubenchmark.net/

δηλαδη  πολυ χοντρικα

αντι 60 φπς 80, 90.

 

Επεξ/σία από peiraiask
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Snoo2 είπε

Καλησπέρα σε όλους, 

Έχω ένα corsair ml120 pro rgb tripack το οποίο μου έκαναν δώρο αλλά τελικά δεν θα το χρησιμοποιήσω τιμή πώλησης περίπου;

20 ευρω τελικη φανταζομαι θα ειναι ελκυστικη τιμη για καποιον σε συναρτηση με τα 27-28 καινουργιου αλλιως δεν νομιζω να ασχοληθει καποιος για να γλυτωσει 2-3 ευρω αν το βαλεις πχ 25.Μπορεις να το βαλεις 23 ευρω και γραψε τιμη συζητησιμη ωστε να το πας ως τα 20 ευρω. Αυτο βεβαια αν υπαρχει και αποδειξη(γιατι λες οτι ειναι δωρο φανταζομαι δεν σου εφεραν αποδειξη) γιατι αλλιως 20 ευρω με το ζορι και ας ειναι καινουργιο γιατι αν γινει στραβη αυτος που θα το παρει δεν θα εχει εγγυηση.

Edit. Τωρα προσεξα οτι σου εφεραν αυτο με τα 3 φαν κιτ βεβαια το εχει στο σκρουτζ ενα μαγαζι στα 100 ευρω αλλα αν τα παρεις μεμονομενα τα φανακια βγαινουν 28 ευρω εκαστο με λιγα λογια 3x28=84

Αρα ισχυει αυτο που ειπα περι τιμης μπορεις να τα δωσεις 20-23 ευρω το ενα δηλαδη ενα 60-70

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το tri pack εχει και το κοντρολερ μεσα, δεν εξ ου και η διαφορα στην τιμη, 80-85 ειναι μια καλη τιμη εφοσον ειναι κλειστη η συσκευασια και εχεις καποια αποδειξη, αλλιως 70-80 αναλογα πως θα το πλασαρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Snoo2 είπε

Καλησπέρα σε όλους, 

Έχω ένα corsair ml120 pro rgb tripack το οποίο μου έκαναν δώρο αλλά τελικά δεν θα το χρησιμοποιήσω τιμή πώλησης περίπου;

δε νομίζω να δώσει καποιος τοσα λεφτα για φανς, ίσως καποιος που εχει και αλλα corsair προιοντα να ενδιαφερθει. Λόγω του οτι και απο μαγαζι να τα παρει καποιος, αμφίβολο ειναι ποτε θα έρθουν, ξεκινα αποτα 90€ και δες αν υπαρχει ζήτηση αλλιως πεσε σιγα σιγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η «σπάνια» έκδοση metal gear.

ποσό πιστεύεται εσείς που ασχολείστε πως πιάνει; σκεφτομαι για ένα 350€, είναι πολλά είναι λίγα; Τι λέτε4AA0CD20-CB29-4B9E-A074-BEBECB5AEA61.jpeg.a5968bb2723a5c4b74a00334f22822e7.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) CPU A8 5600k  μαζί με την ψύκτρα

2) RAM 4 gb DDR3

3) full tower pc case  ( αρκετά παλιό ~ 2005 , αν και αυτό είμαι προς το να το ΄δωρίσω έτσι)

 

Καταλαβαίνω ότι δε θα πιάσω ΤΑ λεφτά από αυτά τα πράγματα, απλά να έχω μια ιδέα περίπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, TO_PAIDI είπε

1) CPU A8 5600k  μαζί με την ψύκτρα

2) RAM 4 gb DDR3

3) full tower pc case  ( αρκετά παλιό ~ 2005 , αν και αυτό είμαι προς το να το ΄δωρίσω έτσι)

 

Καταλαβαίνω ότι δε θα πιάσω ΤΑ λεφτά από αυτά τα πράγματα, απλά να έχω μια ιδέα περίπου.

Eχεις ανάγκη από 30-40€? Αν ναι δοκίμασε αλλιώς κράτησε το για 2o pc file server οτιδήποτε πιο χρήσιμο θα σου είναι....

Είναι πολύ χειρότερο ενδεικτικά από όλους τους core 2 quad από το 2007, δεν άξιζε βασικά ούτε σαν αγορά όταν πρωτο βγήκε οπότε δε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και χρονια πολλα! Σκεφτομαι να πουλησω τον υπολογιστη μου για να παρω κατι καλυτερο αλλα δε ξερω πραγματικα ποσο μπορει να αξιζει. Αν μπορουσε κανεις να μου πει στο περιπου ποσο πιστευει οτι αξιζει, να ξερω ποσα να ζητησω. Μαλλον θα το δωσω σε γνωστο και θα του κανω και καλη τιμη αλλα δε θελω ουτε να τον κοροιδεψω ουτε ομως και να το δωσω πολυ χαμηλοτερα..

το PC ειναι:

[Mobo] MSI Z170A GAMING M5
[CPU] Intel Core i5 6600k @ 3.50GHz
[GPU] MSI NVIDIA GeForce GTX 970 Tiger
[RAM] 12GB DDR4 @ 2400MHz
[SSD] 1TB Samsung 860 EVO
[PSU] 650W Corsair gold (ισως ειναι και 600Watt δε θυμαμαι.. σιγουρα ομως ηταν gold)

Και εννοειται και το κουτι το οποιο ειναι Corsair και σε αριστη κατασταση. Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά, 

Μια δίκαιη τιμή, προκειμένου να φύγει γρήγορα, τόσο για τον πωλητή όσο και για τον αγοραστή πακέτου αλλά και ξεχωριστά των παρακάτω:

cpu: i5-6400,

mo/bo: ASUS H110M-D,

ram: 2 x Crucial 8GB DDR4 2666Mhz CL19

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...