Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 minutes ago, hellraiser2030 said:

εχω μια  Asus GeForce RTX 2080 8GB Rog Strix Gaming OC  ποσο μπορω να την  πουλησω αυτην την στιγμη; 

ειναι μεταχειρησμενη.

2021-01-10.png

Αν υπολογίσεις ότι η 3060Ti που είναι καλύτερη, με παράλογη υπερκοστολόγηση , κάνει 629, λογικά, την δίνεις κανά 500άρι. Αν και λογικά, θα έπρεπε να είναι χαμηλότερα από 350-400 που κάνει κανονικά η καινούργια 3060 Ti. Και μτχ; Και χωρίς εγγύηση; Εκεί σε νορμάλ καταστάσεις, θα πήγαινες στα 300

Ελα μου όμως που η δική σου καινούργια κάνει...1045 

Κάτι μου λέει οτι ο παραλογισμός, βρήκε την σημασία του  

Εγώ πάντως παιδιά πιστεύω, ότι η Nvidia με την 3060Ti (και την 3070) που έκανε σκόνη την 2080 και πλησίασε επικίνδυνα την 2080 Ti, δημιούργησε το πρβλμ

Δεν έπρεπε να τις κυκλοφορήσουν τόσο φτηνά. Κι' επειδή από βλακεία τους το έκαναν, κάνοντας όσους είχαν πάρει 2080 και 2080Ti να νοιώθουν "κορόϊδα" που τα έσκασαν, πήγαν να το μαζέψουν με τεχνητή έλλειψη

Αυτό συμπαρέσυρε τα πάντα, γι' αυτό και βλέπουμε 1η φορά στην ιστορία της αγοράς gpu αυτά τα τραγελαφικά 

Επεξ/σία από Coscas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

16 λεπτά πριν, Coscas είπε

Αν υπολογίσεις ότι η 3060Ti που είναι καλύτερη, με παράλογη υπερκοστολόγηση , κάνει 629, λογικά, την δίνεις κανά 500άρι. Αν και λογικά, θα έπρεπε να είναι χαμηλότερα από 350-400 που κάνει κανονικά η καινούργια 3060 Ti. Και μτχ; Και χωρίς εγγύηση; Εκεί σε νορμάλ καταστάσεις, θα πήγαινες στα 300

Ελα μου όμως που η δική σου καινούργια κάνει...1045 

Κάτι μου λέει οτι ο παραλογισμός, βρήκε την σημασία του  

Εγώ πάντως παιδιά πιστεύω, ότι η Nvidia με την 3060Ti (και την 3070) που έκανε σκόνη την 2080 και πλησίασε επικίνδυνα την 2080 Ti, δημιούργησε το πρβλμ

Δεν έπρεπε να τις κυκλοφορήσουν τόσο φτηνά. Κι' επειδή από βλακεία τους το έκαναν, κάνοντας όσους είχαν πάρει 2080 και 2080Ti να νοιώθουν "κορόϊδα" που τα έσκασαν, πήγαν να το μαζέψουν με τεχνητή έλλειψη

Αυτό συμπαρέσυρε τα πάντα, γι' αυτό και βλέπουμε 1η φορά στην ιστορία της αγοράς gpu αυτά τα τραγελαφικά 

3060 εχει και με 550 στο Πλαισιο.

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Coscas είπε

Αν υπολογίσεις ότι η 3060Ti που είναι καλύτερη, με παράλογη υπερκοστολόγηση , κάνει 629, λογικά, την δίνεις κανά 500άρι. Αν και λογικά, θα έπρεπε να είναι χαμηλότερα από 350-400 που κάνει κανονικά η καινούργια 3060 Ti. Και μτχ; Και χωρίς εγγύηση; Εκεί σε νορμάλ καταστάσεις, θα πήγαινες στα 300

Ελα μου όμως που η δική σου καινούργια κάνει...1045 

Κάτι μου λέει οτι ο παραλογισμός, βρήκε την σημασία του  

Εγώ πάντως παιδιά πιστεύω, ότι η Nvidia με την 3060Ti (και την 3070) που έκανε σκόνη την 2080 και πλησίασε επικίνδυνα την 2080 Ti, δημιούργησε το πρβλμ

Δεν έπρεπε να τις κυκλοφορήσουν τόσο φτηνά. Κι' επειδή από βλακεία τους το έκαναν, κάνοντας όσους είχαν πάρει 2080 και 2080Ti να νοιώθουν "κορόϊδα" που τα έσκασαν, πήγαν να το μαζέψουν με τεχνητή έλλειψη

Αυτό συμπαρέσυρε τα πάντα, γι' αυτό και βλέπουμε 1η φορά στην ιστορία της αγοράς gpu αυτά τα τραγελαφικά 

οποτε να  την  δωσω στα  300 ευρω?

την  εγγυηση δεν την  εχω. εχει περασει παρα  πολυ καιρος..

 

Επεξ/σία από hellraiser2030
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Coscas είπε

Εγώ θα την κράταγα

για  πιο λογο θα την κραταγες;

αν  την πουλαγα πχ  να την εδινα στα  300 ευρω;

Επεξ/σία από hellraiser2030
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, hellraiser2030 said:

για  πιο λογο θα την κραταγες;

Εχεις δώσει σίγουρα πολλά λεφτά να την πάρεις και θα την "σκοτώσεις"

Εγώ σου έγραψα οτι και με 500 ίσως πουληθεί στην εποχή αυτή

Ξεκίνα από 500 και βλέπεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Coscas είπε

Εχεις δώσει σίγουρα πολλά λεφτά να την πάρεις και θα την "σκοτώσεις"

Εγώ σου έγραψα οτι και με 500 ίσως πουληθεί στην εποχή αυτή

Ξεκίνα από 500 και βλέπεις

αν  ξεκινησω να την  πουλησω  με  500 δεν θα θεωρηθω οτι ειμαι μαυροαγοριτης?? και οτι την  πουλαω  παρα  πολυ υψηλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, hellraiser2030 είπε

αν  ξεκινησω να την  πουλησω  με  500 δεν θα θεωρηθω οτι ειμαι μαυροαγοριτης?? και οτι την  πουλαω  παρα  πολυ υψηλα?

Γιατι δεν εχεις εγγυηση ποσο καιρο την εχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Γιατι δεν εχεις εγγυηση ποσο καιρο την εχεις;

την εχω  απο το 2019

πρεπει να  βρω και την εγγυηση

Επεξ/σία από hellraiser2030
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, hellraiser2030 είπε

την εχω  απο το 2019

3 χρονια δεν εχουν αυτες αρα μεχρι το 22 εχεις εγγυηση εκτος αν εχει γινει κατι αλλο ετσι θυμαμαι οταν ειχα την 1070

Δεν εχεις αποδειξη η δεν την εχεις δηλωσει στην ASUS?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

3 χρονια δεν εχουν αυτες αρα μεχρι το 22 εχεις εγγυηση εκτος αν εχει γινει κατι αλλο ετσι θυμαμαι οταν ειχα την 1070

Δεν εχεις αποδειξη η δεν την εχεις δηλωσει στην ASUS?

την  βρηκα την αποδειξη

Επεξ/σία από hellraiser2030
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, hellraiser2030 είπε

λεω την αποδειξη καπου την εχω  βαλέι../. πρεπει να την βρω..

Απλα να προλαβεις να την δωσεις σε καλη τιμη για σενα τωρα που δεν υπαρχουν καρτες και αυτοι που ψαχνουν κανουν χειροτερα απο τους τοξικομανεις για την δοση τους.

Καποια στιγμη προς το Πασχα πιστεω θα στρωσουν οι τιμες και θα βρισκεις 3060 με 500 ευρω καλη υλοποιηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Απλα να προλαβεις να την δωσεις σε καλη τιμη για σενα τωρα που δεν υπαρχουν καρτες και αυτοι που ψαχνουν κανουν χειροτερα απο τους τοξικομανεις για την δοση τους.

Καποια στιγμη προς το Πασχα πιστεω θα στρωσουν οι τιμες και θα βρισκεις 3060 με 500 ευρω καλη υλοποιηση.

αν πχ  την  πουλαγα το πασχα  λογικα στα  300 θα  επιανε?

Επεξ/σία από hellraiser2030
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, hellraiser2030 είπε

αν πχ  την  πουλαγα το πασχα  λογικα στα  300 θα  επιανε?

Οσο ποιο αργα την δωσεις τοσο το χειροτερο για σενα.

Τα 300 ειναι μια πολυ καλη τιμη γιατι ειναι σχεδον ιδια με την 3060 απλα στην δευτερη αγοραζεις νεα τεχνολογια φουλ εγγυηση μηδεν χρηση.

Δεν θυμασαι ποτε την ειχες παρει ποιον μηνα να δουμε ποσο εγγυηση εχεις ακομα στο περιπου;

 

Γιατι δεν την βαζεις τωρα 450 να δεις τι θα κανεις αλλα το ποιο σημαντικο εχεις αντικαταστατη γιατι αν πας για καινουρια μπορει να στην στειλουν το πασχα με δωρο ενα κοκορετσι.

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...