Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Παιδια βρηκα ενα samsung n130 στα 80 ευρω με 2gb ραμ, αξιζει σαν αγορα;

http://www.samsung.com/gr/consumer/pc-peripherals-printers/mobile-computing/umpc/NP-N130-JA02GR-spec

Απλα σκευτομουν για ταμπλετ 8αρι κινεζικο γυρω σε εκεινην την τιμη, αλλα και αυτο με εβαλε σε σκεψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια βρηκα ενα samsung n130 στα 80 ευρω με 2gb ραμ, αξιζει σαν αγορα;

http://www.samsung.com/gr/consumer/pc-peripherals-printers/mobile-computing/umpc/NP-N130-JA02GR-spec

Απλα σκευτομουν για ταμπλετ 8αρι κινεζικο γυρω σε εκεινην την τιμη, αλλα και αυτο με εβαλε σε σκεψεις.

Aν το θες για απλο σερφαρισμα ειναι μια χαρα. Αν θες να βλεπεις streaming βιντεακια online η cpu θα δουλευει διαρκως στο 99% και ισα ισα που θα την παλευει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο θα κοστολογουσατε το συγκεκριμενο συστημα?

case: ASUS VENTO TA-86  (εντος εγγυησης)
psu: Silver Power (By Seasonic) 400W
ram: 1x2GB Geil 800MHz (εντος εγγυησης)  + 1x1GB Kingston 800MHz
mobo: MSI PT890 Neo-V socket_775
cpu: Intel® Pentium® D Processor 820 (2M Cache, 2.80 GHz, 800 MHz FSB)
graphics: Asus Radeon HD5450 1GB VGA/DVI/HDMI - Passive Cooling (εντος εγγυησης)
hdd: Seagate Barracuda 250GB 7200rpm IDE
Optical Drive: Combo DVD-RW
OS: Windows 7 x64 Ελληνικα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαινόμπι, κομμάτι κομμάτι νομίζω αν κατάφερνες να το δώσεις όλο (δύσκολο) θα σε συνέφερε, μάλλον,

αλλά όλο μαζί πιστεύω στα 150 ευρώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα. Ποσο μπορω να πουλησω το λαπτοπ αυτο?

Η μονη διαφορα με τολινκ  ειναι πως αντι για 4 gb ram, εχει 8 το δικο μου.

Link.png Site: lenovo g580

Γυρω απ'τα 350€, αναλογα με την κατασταση του, με το αν υπαρχουν κουτι, παρελκομενα, και αποδειξη αγορας/υπολοιπο εγγυησης.

 

εχω ενα cpu Q8400..

ποτε OC κλπ κλπ..

σε αψογη κατασταση..

ποσο λετε να πιανει?

Σκεψου οτι εγω πριν λιγες μερες πηρα για φιλο τον Q6600 στα 40€... βασει αυτου υπολογιζω γυρω στα 60€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MOTHERBOARD: MSI 890GXM-G65 MAZI ME AMD PHENOM II 1090T ποσο ? ποτε oc και στο κουτι τους ολα με ολα τα παρελκομεν ! ειναι σε αριστη κατασταση ακριβως οπως τα πηρα απο το καταστημα εγκυηση δεν νομιζω να εχει αλλα θα τη ψαξω να τη βρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MOTHERBOARD: MSI 890GXM-G65 MAZI ME AMD PHENOM II 1090T ποσο ? ποτε oc και στο κουτι τους ολα με ολα τα παρελκομεν ! ειναι σε αριστη κατασταση ακριβως οπως τα πηρα απο το καταστημα εγκυηση δεν νομιζω να εχει αλλα θα τη ψαξω να τη βρω

 

120~130 και τα δυο μαζι, ή ξεχωριστα 80~90 ο επεξεργαστης του και 40~50 το board.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα cpu Q8400..

ποτε OC κλπ κλπ..

σε αψογη κατασταση..

ποσο λετε να πιανει?

 

 

Σκεψου οτι εγω πριν λιγες μερες πηρα για φιλο τον Q6600 στα 40€... βασει αυτου υπολογιζω γυρω στα 60€

 

o Q8400 εχει τη μισή cache απο τον q6600 και παρα τα επιπλεον 266mhz στις περισοτερες εφαρμογες ειναι πιο αργος απο τον q6600. Eιδικα αν κάποιος ενδιαφερεται και για overclocking δεν τιθεται καν θεμα σύγκρισης λόγου του μεγαλυτερου multiplier του q6600.

Γνωμη μου αν εξαιρεσουμε τους q9650,q9550 αντε και τον q9450 (που αξιζουν κανα 50αρι-60αρι) και φυσικα τους extreme, κανενας πλεον quad lga775 δεν αξιζει πάνω απο 40 ευρώ. Μιλαμε για επεξεργαστες που βγήκανε πριν 6-7 χρονια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...