Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Off-Topic

 

Το πρόγραμμα το βρήκα εδώ:http://www.ghacks.net/2012/12/28/find-out-if-your-pc-supports-sata-mode-3-0-6gbs/Ουσιαστικά με αυτό μπορείς να δώσεις τι SATA controller έχει το PC/laptop σου.Καλύτερο από άποψη ταχύτητας εννοείται πως μπορείς να πάρεις στα ίδια χρήματα πλέον αλλά όχι 240GB.Αν σε ενδιαφέρει η χωρητικότητα πήγαινε σε αυτόν αλλιώς αν είσαι οκ και με τα 120GB πάρε κάποιον καινούργιο Crucial/OCZ/Sandisk/Kingston στα ~70 ευρώ και θα έχεις καλύτερες ταχύτητες (ο 335 είναι που είναι αργός αν έχει χρησιμοποιηθεί αρκετά θα έχει πέσει και άλλο η απόδοση του) και εγγύηση.

 

 

 

Αυτό που ρωτάω είναι μήπως επειδή είναι SATA II και όχι  SATA III ο δίσκος αυτός αποτελεί οροφή για το μηχάνημά μου.

Ο συγκεκριμένος δίσκος δηλαδή θα μου δώσει ταχύτητες κάτω από 300MB/s που υποστηρίζει η σύνδεση SATA II? Γιατί αν δίνει πάντα μεγαλύτερες ταχύτητες καλύπτει το σύστημά μου και δεν χρειάζομαι γρηγοροτερο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα .. Εδώ και αρκετό καιρό δεν χρησιμοποιώ τον σταθερό και σκέφτομαι να τον πουλήσω αν αξίζει τον κόπο .

Αποτελείται από :

HAF 932

MSI 790FX

AMD PHENOM II 965

AMD RADEON 5850

OCZ DDR3 2X2GB

CORSAIR HX750W

NOCTUA NH U12P

 

 Τι λέτε μπορεί να πιάσει τίποτα ;

 

**Σε εγγύηση βρίσκεται μόνο το τροφοδοτικό που είχε 7 χρόνια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα για φιλο, ποσο φευγουνε?

 

q8400
775 m/b με 4 ddr2 slots και sata 2 (δεν θημαμαι το ακριβες μοντελο)
seasonic 450watt
xfx gtx 260
4*1gb ddr2 ram (δεν θημαμαι το ακριβες μοντελο)
hitachi 500gb 98% υγεια
παλιο asus κουτι με  ενα ανεμηστηρα και stock cooler

samsung 19αρι monitor (παλιο, τετραγωνο σε σχημα)

 

ολα χωρις εγγυηση

ελεγα για 160?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω έναν Western digital velociraptor 75 GB 10000 στροφές με smart error πρόβλημα, εκτός εγγύησης, πόσο λέτε να πιάνει για ανταλλακτικά?

Λειτουργεί κανονικά, αλλά δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει, με ένα γρήγορο ψάξιμο στο web είδα ότι το smart error διαγνωστικό για ένα σκληρό δίσκο σημαίνει ότι είναι αναπόφευκτο να χαλάσει κάποια στιγμή στο μέλλον, απλά δεν ξέρουμε πότε. Δηλαδή μπορεί να κρατήσει μία εβδομάδα, έναν μήνα, ένα έτος κτλπ. Κανένας δεν ξέρει. Υπάρχουνε περιπτώσεις, όπως διάβαζα που κράτησαν πάνω από έτος και δουλεύουνε ακόμα κανονικά. Πάντως όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει και πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα για φιλο, ποσο φευγουνε?

 

q8400

775 m/b με 4 ddr2 slots και sata 2 (δεν θημαμαι το ακριβες μοντελο)

seasonic 450watt

xfx gtx 260

4*1gb ddr2 ram (δεν θημαμαι το ακριβες μοντελο)

hitachi 500gb 98% υγεια

παλιο asus κουτι με  ενα ανεμηστηρα και stock cooler

samsung 19αρι monitor (παλιο, τετραγωνο σε σχημα)

 

ολα χωρις εγγυηση

ελεγα για 160?

 

 βαλε το 180 αρχικα καλυτερα και πεσε μεχρι 150-160. Εχει καλλα κομματακια μεσα, ποιοτικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω έναν Western digital velociraptor 75 GB 10000 στροφές με smart error πρόβλημα, εκτός εγγύησης, πόσο λέτε να πιάνει για ανταλλακτικά?

Λειτουργεί κανονικά, αλλά δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει, με ένα γρήγορο ψάξιμο στο web είδα ότι το smart error διαγνωστικό για ένα σκληρό δίσκο σημαίνει ότι είναι αναπόφευκτο να χαλάσει κάποια στιγμή στο μέλλον, απλά δεν ξέρουμε πότε. Δηλαδή μπορεί να κρατήσει μία εβδομάδα, έναν μήνα, ένα έτος κτλπ. Κανένας δεν ξέρει. Υπάρχουνε περιπτώσεις, όπως διάβαζα που κράτησαν πάνω από έτος και δουλεύουνε ακόμα κανονικά. Πάντως όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει και πμ.

Δε νομίζω ότι έχει κάποια αξία. Μόνο για κάποιον που θα ήθελε ανταλλακτικά ίσως έπιανε κανένα τάλιρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα μολις εκανα εγγραφη..Θα ηθελα να πουλησω το πλε'ιστε'ισον μου γιατι ειμαι ανεργος 6 μηνες και τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα...Η κονσολα ειναι σε αριστη κατασταση και εχω και πολλα παιχνιδια..ποσα παιχνιδια λετε να συμπεριλαβω στην τιμη και ποσο να το δωσω?Ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα μολις εκανα εγγραφη..Θα ηθελα να πουλησω το πλε'ιστε'ισον μου γιατι ειμαι ανεργος 6 μηνες και τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα...Η κονσολα ειναι σε αριστη κατασταση και εχω και πολλα παιχνιδια..ποσα παιχνιδια λετε να συμπεριλαβω στην τιμη και ποσο να το δωσω?Ευχαριστω!!

 

Πουλαω ενα αμαξι ποσο να το δωσω; :mellow:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα μολις εκανα εγγραφη..Θα ηθελα να πουλησω το πλε'ιστε'ισον μου γιατι ειμαι ανεργος 6 μηνες και τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα...Η κονσολα ειναι σε αριστη κατασταση και εχω και πολλα παιχνιδια..ποσα παιχνιδια λετε να συμπεριλαβω στην τιμη και ποσο να το δωσω?Ευχαριστω!!

10 ευρω με 2 παιχνιδια και ενα χειριστηριο...ε ρε γλεντια τρολολολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδες , εχω ενα asus k56cb με i3 3217u ,gt 740m ,4gb ram ,500 gb σκληρο και 15,6 οθονη με hd αναλυση , με εγγυηση 10 μηνες ακομα.

 

Νομιζω 330 ευρω ειναι μια τιμια τιμη , η μηπως κανω λαθος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...