Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, μια τιμή για τα παρακάτω;

 

Cpu : AMD FX 6100 ( 3.6 Ghz)

Motherboard: Gigabyte GA-970A-D3 (Am3+ socket)

Gpu : ATI AMD Radeon R9 270x 2Gb (με εγγυηση)

Ram : Corsair Vengeance 2 x 4Gb (8Gb) 1600Mhz

Power Supply : Corsair 650 W (με εγγυηση)

First HDD : 60Gb OCZ AGILITY3

Second HDD: 1TB seagate

Case : Corsair Spec 1 (με εγγυηση)

 

+ ενα dvd lg + μια ψυκτρουλα zalman (φτηνη)

 

δεν ειναι δικο γι αυτο δεν ξερω ακριβως τα χαρακτηριστικα

400 ευρω μαξ (επισης καλο να δεις ποιο συγκεκριμενα Corsair εχει γιατι μερικα ειναι πιο φτηνα και αλλα πολυ ακριβα.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέβασε ένας τύπος αγγελία (οχι στο insomnia) με το σύστημα ακριβώς όπως σας το έγραψα και ζητούσε 750Ε. Όταν του είπα ότι με τόσα παίρνεις καινούργιο καλύτερο πέσανε να με φάνε αυτός και 1-2 ακόμα.

Οπότε λέω ας ρωτήσω και εδώ να δω μήπως τρελάθηκα. Το corsair το vs είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέβασε ένας τύπος αγγελία (οχι στο insomnia) με το σύστημα ακριβώς όπως σας το έγραψα και ζητούσε 750Ε. Όταν του είπα ότι με τόσα παίρνεις καινούργιο καλύτερο πέσανε να με φάνε αυτός και 1-2 ακόμα.

Οπότε λέω ας ρωτήσω και εδώ να δω μήπως τρελάθηκα. Το corsair το vs είναι.

Πάντα θα υπάρχουν τρελοί.

 

Θα δεις και εδώ αγγελίες με 3000+ views και ακόμα το πουλάει μετά απο 10 μήνες.

 

Παράδειγμα κάτι 6870 με 110 ευρώ :P  :ph34r:

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα θα υπάρχουν τρελοί.

 

Θα δεις και εδώ αγγελίες με 3000+ views και ακόμα το πουλάει μετά απο 10 μήνες.

 

Παράδειγμα κάτι 6870 με 110 ευρώ :P  :ph34r:

εχει και συλλεκτικες καρτες γραφικων :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι πολλοί που αρνούνται να καταλάβουν ότι τα εξαρτήματα υπολογιστών χάνουν την αξία τους πολύ γρήγορα. Οπότε σου λέει αφού το πήρα 150Ε, τώρα αποκλείεται να μην έχει τουλάχιστον 110Ε, και ας έχει 65Ε στην πραγματικότητα. Και κάπως έτσι έχουν γεμίσει όλα τα sites αγγελιών με μαργαριτάρια σαν αυτά.

Επεξ/σία από Ntenteras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολλοί που αρνούνται να καταλάβουν ότι τα εξαρτήματα υπολογιστών χάνουν την αξία τους πολύ γρήγορα. Οπότε σου λέει αφού το πήρα 150Ε, τώρα αποκλείεται να μην έχει τουλάχιστον 110Ε, και ας έχει 65Ε στην πραγματικότητα. Και κάπως έτσι έχουν γεμίσει όλα τα sites αγγελιών με μαργαρητάρια σαν αυτά.

Η πραγματικοτητα θα τους διδαξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο να βάλω ρε παιδία ένα PSP 2004

Άψογο με

κουτι+manuals

2 sony φορτιστές σπιτιού

1 noname φορτιστή αυτοκινήτου

1 τσάντα μεταφοράς ποδιού trust

2x4GB SD Sony

4 umg games σκετα

24 umd games+cases+manuals

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ο αλλος μου πουλαγε PS2 στα 150 ευρω. Εντω μεταξυ εγω ειχα παρει πριν κανα χρονο με 25 ευρω και 2 χειριστηρια και κατι παιχνιδια τσιπαρισμενο. Ελεος.

 

Και στις καρτες γραφικων κατι παραξενες τιμες για καρτες 5-10ετιας χωρις εγγυηση. Μια καρτα θα πουλησει καλα μονο αν εχει εγγυηση κατα τη γνωμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ο αλλος μου πουλαγε PS2 στα 150 ευρω. Εντω μεταξυ εγω ειχα παρει πριν κανα χρονο με 25 ευρω και 2 χειριστηρια και κατι παιχνιδια τσιπαρισμενο. Ελεος.

 

Και στις καρτες γραφικων κατι παραξενες τιμες για καρτες 5-10ετιας χωρις εγγυηση. Μια καρτα θα πουλησει καλα μονο αν εχει εγγυηση κατα τη γνωμη μου.

ποσες καρτες εχεις δει να χαλανε ; Εμενα 30 χρονια που ασχολουμαι με υπολογιστες δεν χαλασε ποτε καμια ! Εξαλλου αμα πας στο πλαισιο με χαλασμενη καρτα θα σου πουνε εσυ την χαλασες και το ξερεις καλα αυτο...:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσες καρτες εχεις δει να χαλανε ; Εμενα 30 χρονια που ασχολουμαι με υπολογιστες δεν χαλασε ποτε καμια ! Εξαλλου αμα πας στο πλαισιο με χαλασμενη καρτα θα σου πουνε εσυ την χαλασες και το ξερεις καλα αυτο... :)

 Οι κάρτες γραφικών είναι από τα εξαρτήματα του υπολογιστή με τις περισσότερες βλάβες! Πολλές φορές έχει τύχει κάρτα να χαλάσει και εκτός και εντός εγγύησης! Μην ξεχνάμε και την πρόσφατη πατάτα της amd με τους crimson όπου αρκετές κάρτες κάηκαν. Οπότε δεν ισχύει αυτό που λες πως δεν χαλάνε, μάλλον δεν τις ζορίζεις τόσο σε gaming ή τις πουλάς νωρίς. 

 

Τώρα για την εγγύηση και την πολιτική του κάθε μαγιαζιού είναι ένα άλλο θέμα. Συνέχεια βλέπουμε στο forum άτομα με πρόβλημα με την εγγύηση από μαγαζί. Αλλά δεν νομίζω πως αν εντός εγγύησης πας την κάρτα σου με πρόβλημα θα σου πούνε εσύ τι χάλασες και δεν θα σου την αλλάξουν. Είπαμε είναι ακριβό μαγαζί έχει αρκετά στραβά αλλά μην παραλογιζόμαστε κιόλας γίνεται άδικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσες καρτες εχεις δει να χαλανε ; Εμενα 30 χρονια που ασχολουμαι με υπολογιστες δεν χαλασε ποτε καμια ! Εξαλλου αμα πας στο πλαισιο με χαλασμενη καρτα θα σου πουνε εσυ την χαλασες και το ξερεις καλα αυτο... :)

 

Εκτως απο τον επεξεργαστη ολα τα αλλα κομματια ενος υπολογιστη εχουν μεγαλες πιθανοτητες να παθουν ζημια στα καλα καθουμενα, και ειδικα η καρτα που ειναι ενα εξαρτημα που ζοριζεται αρκετα στα χερια καποιων χρηστων.

 

Οσο για την εγγυηση, ασχετο τι λεει το καταστημα, εσυ τη καρτα μπορεις να την παρεις κατευθειαν απο την αντιπροσωπια μεσω RMA - απλα ανοιγεις ticket στην εταιρια - gigabyte/asus/msi κλπ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία Sapphire 7870 Ghz edition που έχω πιάνει 130€ ή είναι πολλά? (σημειωτέον ακλοκάριστη, δεν έχω ασχοληθεί ποτέ και δεν πρόκειται, γιατί φοβάμαι τα ρεύματα :P )

 

Μιλάμε ακριβώς για αυτή

 

sapphire-radeon-hd-7870-ghz-edition-dual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι παρα πολλα κατα τη γνωμη μου..Γυρω στα 90-100e θα φυγει

Οσο για τα συστηματα εκει γινεται το ελα να δεις....Και δεν ειναι ενας αλλα οι περισσοτεροι...Τα πουλανε πιο ακριβα απο οτι εχουν να τα φτιαξεις καινουργια..Οπως και κατι καρτες γραφικων (770-280e) ή (6870-120e)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσες καρτες εχεις δει να χαλανε ; Εμενα 30 χρονια που ασχολουμαι με υπολογιστες δεν χαλασε ποτε καμια ! Εξαλλου αμα πας στο πλαισιο με χαλασμενη καρτα θα σου πουνε εσυ την χαλασες και το ξερεις καλα αυτο... :)

Εγω αγορασα πριν μηνες μια εδω και σε 3 μηνες χαλασε,για πεταμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...