Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.Η gpu της υπογραφής μου αγορασμένη πριν από ένα περίπου χρόνο από Μsystems με την απόδειξη αγοράς,καθώς και το κουτί της με όλα τα παρελκόμενα πόσο μπορεί να πιάσει; Δεν έχει γίνει OC ποτέ,και από παιχνίδια μόνο BF4 στα 1080.

300

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Η gpu της υπογραφής μου αγορασμένη πριν από ένα περίπου χρόνο από Μsystems με την απόδειξη αγοράς,καθώς και το κουτί της με όλα τα παρελκόμενα πόσο μπορεί να πιάσει; Δεν έχει γίνει OC ποτέ,και από παιχνίδια μόνο BF4 στα 1080.

 

Με κόστος καινούργιας στα 344€ θεωρώ ότι θα άρχιζε να γινόταν δελεαστική από 280€ περίπου. Ήδη βλέπω κάποιες 970 στα 270-280€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κόστος καινούργιας στα 344€ θεωρώ ότι θα άρχιζε να γινόταν δελεαστική από 280€ περίπου. Ήδη βλέπω κάποιες 970 στα 270-280€.

Εγώ θα πω να ξεκινήσει στα 250 ευρώ αν θέλει να φύγει γρηγορότερα και να έχει τα χρήματα νωρίς στα χέρια του!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

 

Επειδή κάποια στιγμή μέσα στους επόμενους μήνες θα πουλήσω τον υπολογιστή μου λόγω αναβάθμισης -ή τουλάχιστον θα προσπαθήσω- είχα κάνει ένα post στο thread σχετικά με τιμούλες και αν και ήταν κάπως ελλιπές πήρα απάντηση (θα ξαναποστάρω όταν φτάσει η ώρα περισσότερο λεπτομερώς).

 

Να ρωτήσω τι προγραμματάκια υπάρχουν για να ελέγξω τη λειτουργικότητά του; Μην πάρω και κανέναν στο λαιμό μου αν κάποια κομμάτια είναι ελαττωματικά (αν και για την ώρα τουλάχιστον μια χαρά δουλεύει).

 

Κατέβασα το Intel Burn Test και μου βγάζει ότι όλα καλά (αν θυμάμαι καλά σε standard και 10 φορές αν τα λέω καλά). Υπάρχουν άλλα, π.χ. για GPU, RAM κτλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μνημη τρεξε μεσω bootable CD/USB το προγραμμα Memtest86+...

 

Για GPU βαλε το Valley απο unigine.com(θα σου πουν και αλλα πολλα προγραμματα τα παιδια)

 

Να ρωτησω και εγω με τη σειρα μου αν αξιζει να βαλω για πωληση stock ανεμιστηρα απο το κουτι της FX 8320 CPU

 

Με το που ειχα παρει το PC εβαλα aftermarket και δεν την δουλεψα ποτε.

 

Να  την στειλω για ανακυκλωση ή αξιζει τον κοπο να την βαλω αγγελια ;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πω να ξεκινήσει στα 250 ευρώ αν θέλει να φύγει γρηγορότερα και να έχει τα χρήματα νωρίς στα χέρια του!!!

 

 

Eντάξει, δεν φαντάζομαι να ψάχνει νεφρό ο άνθρωπος, ας το αρχίσει απο 290 ξέρω ΄γω :P

 

 

Όχι, 250€ είναι σκότωμα. Στα 290€ θα ξεκίναγα κι εγώ. Κάπου 280-270 θα έφευγε σίγουρα. 

Δεν καίγομαι να δώσω την κάρτα.Η σκέψη μου είναι για αναβάθμιση σε 980ti και 27" 1440p 144 hz οθόνη.Όποτε την πουλήσω βάζω και την διαφορά και πάω στην ti. Για αυτό θα την ξεκινήσω από 300 και θα "υποκύψω" στα 280 περίπου. :P

Μια γνώμη ακόμα για την οθόνη μου @144HZ.Πόσο μπορεί να πιάσει; Και αυτή δεν έχει κλείσει χρόνο ακόμα με αποδείξεις αγοράς και το κουτί και όλα τα παρελκόμενα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η στοκ ψυκτρα του fx μην παει ανακυκλωση, κριμα ειναι.

Ας μπει αγγελια δεκα ευρω ή να μεινει στο ραφι αν χρειαστει η εγγυηση ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, ποσο να βαλω αγγελια ενα σετακι FX 8350, Sabertooth 990fx r2.0 και 2dimms G.skill DDR3 16gb? Αγορασμενα απο ελληνικο καταστημα στις 18/12/2015 με ολα τα παρεπλεκομενα, εγγυησεις, αποδιξεις και κουτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γνώμη ακόμα για την οθόνη μου @144HZ.Πόσο μπορεί να πιάσει; Και αυτή δεν έχει κλείσει χρόνο ακόμα με αποδείξεις αγοράς και το κουτί και όλα τα παρελκόμενα. 

 

Γύρω στα 250€ θα ξεκίναγα. Λίγο πιό πάνω ξεκινάνε οι 24άρες στα 144Hz, οπότε κάπου εκεί θα αρχίσει να γίνεται ενδιαφέρουσα περίπτωση. Ίσως φύγει λίγο πιό κάτω.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...