Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω το θεμα ειναι μη με δουλεψει για αυτο ειπα να ρωτησω εδω :)  εχω ακουσει οτι κλεβουν στο ζυγι οι μαγκες...

επισης ειδα οτι πιανει  324 ευρω .

Αν ειναι σοβαρο καταστημα ,χρονια στην περιοχη, δεν θα σε κλεψει γιατι θα καταστρεψει την φημη του θα κλεισει. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Αν ειναι σοβαρο καταστημα ,χρονια στην περιοχη, δεν θα σε κλεψει γιατι θα καταστρεψει την φημη του θα κλεισει. :)

Φιλε ολοι κλεβουν αλλος λιγο αλλος πολυ...αφου τα ξερεις :) 

Ας περιμενουμε καποιον μηπως και δωσει καποια τιμη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες, λοιπον, εχω μια sapphire 7770HD ghz edition κλοκαρισμενη απο μανα, εγγυηση δεν υπαρχει, ποσο πιστευετε πως μπορει να πιασει?ειναι αψογη και την αλλαζω γιατι παω σε R9 380 την αλλη βδομαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να αγοράσω μία μεταχειρισμένη nvidia gtx 970 (κατά προτίμηση μία από τις παρακάτω)

  1. gigabyte G1 gaming 970
  2. msi 4G 970
  3. asus strix

περίπου τι περιθώριο τιμών είναι λογικό;

Καταλαβαίνω ότι εξαρτάται και από την εγγύηση/παρελκόμενα κλπ αλλά ένα καλό άνω όριο τιμής ποιό θα ήταν; (προτού πάω σε αγορά νέας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες, λοιπον, εχω μια sapphire 7770HD ghz edition κλοκαρισμενη απο μανα, εγγυηση δεν υπαρχει, ποσο πιστευετε πως μπορει να πιασει?ειναι αψογη και την αλλαζω γιατι παω σε R9 380 την αλλη βδομαδα

Κανενα 60ρι περιπου πιστευω οτι ειναι καλα.Θυμαμαι τις 7790 και πουλαγανε στα 70-75ευρω γιαυτο το λεω.

Για να αγοράσω μία μεταχειρισμένη nvidia gtx 970 (κατά προτίμηση μία από τις παρακάτω)

  1. gigabyte G1 gaming 970
  2. msi 4G 970
  3. asus strix

περίπου τι περιθώριο τιμών είναι λογικό;

Καταλαβαίνω ότι εξαρτάται και από την εγγύηση/παρελκόμενα κλπ αλλά ένα καλό άνω όριο τιμής ποιό θα ήταν; (προτού πάω σε αγορά νέας).

Αφου βλεπω και οι τιμες τους παιζουν στα 345 με 350ευρω,θεωρω οτι αναλογα με την εγγυηση πρεπει να τις δεις γυρω στα 280-290πανω κατω. Δεν ειναι οπως παλια που κοστιζανε 390-400ευρω και τις εβλεπες τις συγκεκριμενες 320πχ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους.

 

εχω το εξης συστηματακι

  • CPU core 2 duo e8500 (6mb cache)
  • MOTHERBOARD Asus p5q-e
  • RAM 4gb ram teamgroup elite 1066mhz
  • PSU 550watt turbo-x αθορυβο
  • CASE turbo-x καινουριο
  • WIFI Netgear usb

το εβαλα 135€ , θα τα πιασει λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους.

 

εχω το εξης συστηματακι

  • CPU core 2 duo e8500 (6mb cache)
  • MOTHERBOARD Asus p5q-e
  • RAM 4gb ram teamgroup elite 1066mhz
  • PSU 550watt turbo-x αθορυβο
  • CASE turbo-x καινουριο
  • WIFI Netgear usb

το εβαλα 135€ , θα τα πιασει λετε?

Λογικη τιμη,μην δεχτεις πιο κατω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους.

 

εχω το εξης συστηματακι

  • CPU core 2 duo e8500 (6mb cache)
  • MOTHERBOARD Asus p5q-e
  • RAM 4gb ram teamgroup elite 1066mhz
  • PSU 550watt turbo-x αθορυβο
  • CASE turbo-x καινουριο
  • WIFI Netgear usb

το εβαλα 135€ , θα τα πιασει λετε?

Aν του βάλεις και μια κάρτα γραφικών, ίσως ;)

(Φυσικά αυξάνοντας την τιμή λίγο, απλά θα φύγει πιο εύκολα λογικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει μια τυπικη καρτουλα (μια παλια ΑΤΙ) και ανοιγει κανονικα. Του εχω και ssd sandisc ultra ii 240gb πανω και πεταει το μηχανημα, αλλα λεω να τον κρατησω για το επομενο λαπτοπ που σκοπευω να παρω.

 

Εννοεις πιο δυνατη καρτα που να παιζει παιχνιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει μια τυπικη καρτουλα (μια παλια ΑΤΙ) και ανοιγει κανονικα. Του εχω και ssd sandisc ultra ii 240gb πανω και πεταει το μηχανημα, αλλα λεω να τον κρατησω για το επομενο λαπτοπ που σκοπευω να παρω.

 

Εννοεις πιο δυνατη καρτα που να παιζει παιχνιδια?

Να είναι ολοκληρωμένος υπολογιστής λέω, λογικά θα φύγει πιο εύκολα ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 680 με τα 90 που λέγαμε τώρα έχει 100 απο άλλον χρήστη οπότε μάπα το καρπούζι.

Δεν υπάρχει και κάποιος από Πάτρα τουλάχιστον να κάνει ένα κόπο να την τεστάρει.Εχω μεγάλη περίεργα αν είναι scam η είναι κάποιος 12 χρόνων.Αν και προς το scam κλινω
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχα ουτε ενα μηνυμα ακριβα τα εχω η ειναι τοσο μαπα που πρεπει αν τα δωσω στον γιο μου να κανει τον τεχνικο;

 

Sapphire HD 3870 512mb

τιμη 25 ευρω

 

Kingston ram ddr2 1066Mhz KHX8500D2/1G συνολο 4GB

τιμη 25 ευρω

 

Ψυκτρα Zalman CNPS9000 BLUE LED για 775

τιμη 15 ευρω

 

Σκληρος Seagate ST3160815AS sata 160GB

τιμη 12 ευρω

 

Κουτι μαυρο (αυτο στην φωτογραφια χωρις ομως το dvd-rw)

Τροφοδοτικο iMEMORY DR-8460BTX 450W

τιμη 18 ευρω

 

Επεξεργαστης E6550 με γνησια ψυκτρα

τιμη 8 ευρω

 

Επεξεργαστης E5300 με γνησια ψυκτρα

τιμη 8 ευρω

 

Μνημη DDR3 GoodRam 2GB στα 1600

τιμη 10 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχα ουτε ενα μηνυμα ακριβα τα εχω η ειναι τοσο μαπα που πρεπει αν τα δωσω στον γιο μου να κανει τον τεχνικο;

 

Δεν ειναι παραλογες οι τιμες σου,απλα ειναι πολυ παλιο το υλικο και δεν αξιζει. Οταν με 35 ευρω μπορω να παρω ολοκαινουργια μνημη 8 gigs και πιο γρηγορη γιατι να ασχοληθω και να δωσω 25 ευρω για παλια των 4gigs? (Το πρωτο προσωπο το χρησιμοποιω παραδειγματικα. :)  ) Και οταν για ενα δευτερο συστημα,ας πουμε, μπορω να παρω με 45 ευρω μια GTX 550ti γιατι να δωσω 25 για καρτα 8αετιας?  Το εχω πει και μερικοι εχουν θυμωσει αλλα γιατι καποιος να δωσει εστω και ενα ευρω για ξεζουμισμενο,αρχαιο υλικο? Μεχρι 5 χρονια βαρια,ειναι μεταχειρισμενο,παραπανω ειναι μουσειακο εκθεμα.

 

Μερικοι δινουν καποιους χρησιμοποιημενους,οβερκλοκαρισμενους και παντελως ξεσκισμενους nehalem πανω απο 100 ευρω (λιγοι ευτυχως)οταν ο φτηνοτερος Haswell η Skylake τετραπυρηνος τους βιαζει. Κανεις δεν θα πεθανει λογω κρισης για 100 ευρω,τα δινει και παιρνει ολοκαινουργιο υλικο με εγγυηση.

 

Απλα τα κρατησες πολυ επρεπε να τα ειχες σπρωξει πριν αρκετα χρονια.Τετοιο υλικο οταν πεσει στα χερια μου το χαριζω και δεν το παιρνουν κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...