Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου φαίνεται θα τα ανεβάσω λίγο και όποιος θέλει ας τα εκτιμήσει. Οι περισσότεροι που μπαίνουν στις αγγελίες εκτιμούν το ίδιο ένα προϊόν με ή χωρίς εγγύηση. Ας πουληθούν οπότε να ναι. I have nothing else but time! Ευχαριστώ παίδες

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Πλάκα κάνεις μια χαρά είναι οι τιμές σου, ειδικά το Platimax το χαρίζεις αλήθεια γιατί τοσο λίγο,

άμα το χάριζε θα το έδινε δωρεάν, λίγο υπερβολικούς σας βρίσκω με τιμή skroutz 176 ευρω στα 125 δε το χαρίζει κατά τη γνώμη μου με 3 χρόνια λειτουργίας, είναι απλά σωστή τιμή, αν ήταν 6 μηνών ναι τότε θα το χάριζε. Μην παρεξηγηθώ δεν ΄έχω εκδηλώσει ενδιαφέρον με παζάρια (όχι ότι είναι κακό να ρωτήσει υποψήφιος αγοραστής για μια καλύτερη τιμή αν είναι δυνατή οπότε μην προσβάλλετε έτσι επειδή θέλετε ορισμένοι να αναβαθμίζετε με όσο γίνεται λιγότερη χασούρα).

 

(υ.γ.: για την σάπια την οθόνη 40 ευρ'ω δε λέτε τίποτα όταν με 50-60 παίρνεις 22 fhd και στο τέλος λέει θα ανεβάσει τις τιμές και όποιος τα εκτιμήσει λολ δηλαδή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την οθόνη και εγώ το σκέφτηκα, αλλά δικιά του είναι, αν θέλει ας την κρατήσει.

 

Κανα 30άρι μαξ, μην πω και 25 θα έδινα 17 σήμερα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άσχετο, πόσο αστείο είναι να μην διαβάζουν την αγγελία και να ζητάνε ότι να ΄ναι μετά, να μην το έχεις, ή να λες έχει αυτό το πρόβλημα και να σε βρίζουν μετά στα πμ γιατί "είδα ότι έχει αυτό το πρόβλημα" ενώ είναι bold στο body της αγγελίας. (πχ να μην δουλεύουν 2 usb κτλ).

 

Μόνο σε μένα γίνεται?

Επεξ/σία από Sheogorath
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο, πόσο αστείο είναι να μην διαβάζουν την αγγελία και να ζητάνε ότι να ΄ναι μετά, να μην το έχεις, ή να λες έχει αυτό το πρόβλημα και να σε βρίζουν μετά στα πμ γιατί είδα ότι έχει αυτό το πρόβλημα ενώ είναι bold στο body της αγγελίας. (πχ να μην δουλεύουν 2 usb κτλ).

 

Μόνο σε μένα γίνεται?

Me , too!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Sheogorath

Δε μου έχει τύχει αλλά σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί αρκετοί δεν διαβάζουν καν το αρχικό post π.χ σε ένα νέο θέμα, απλά μόνο τον τίτλο και μπαίνουν μέσα αραδιάζοντας ότι να ναι.

 

 

@Silenzio

Όσο για τις τιμές μπορώ να τις μεταβάλλω όπως θέλω/κρίνω εγώ σωστό. Τέλος πάντων θεωρώ ότι είναι φυσιολογικές αν εξαιρέσεις την οθόνη, την οποία δεν έχω βάλει καν αγγελία ακόμα, απλά την βρήκα με αυτή την τιμή στο Insomnia και έβαλα την ίδια για να ακούσω μια δεύτερη γνώμη. Τώρα αν είναι όντως υψηλές, απλά τα κομμάτια δε θα πουληθούν ποτέ και αυτό θα επιβαρύνει εμένα και μόνο. Δεν υποχρεώνεται κανένας να αγοράσει με το ζόρι. Απλά θεωρώ απαράδεκτο το να πουλάς σε τιμές προσιτές, ίδιες με αυτές που πουλάνε όλοι, με ελάχιστη διακύμανση, δίνοντας και εγγύηση σε μερικά κομμάτια και ο άλλος να σου προτείνει από μόνος του να αγοράσει σε μισή τιμή ή να παζαρεύει το 1.50-2 ευρώ. Αν δεν σου περισσεύουν τα ένα-δύο ευρώ τότε φαντάζομαι δε θα πας να αγοράσεις ram και κάρτα γραφικών για το pc, αλλά εκτός αυτού υπάρχουν ένα σωρό αγγελίες που μπορείς να καλύψεις αυτή τη μικροδιαφορά. Για να υπάρχει αυτή η διαφορά πάει να πει ότι το συγκεκριμένο προϊόν έχει κάτι λιγότερο ή περισσότερο από το άλλο. Τώρα άμα ο άλλος είναι τρελός και βάζει τιμές ότι να ναι, πολύ απλά δε θα πουλήσει ποτέ όπως είπα και παραπάνω. Αυτά..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια τιμη για τα παρακατω παρακαλω.

 

LG G3S Gold με κουτι,παρελκομενα εκτος ακουστικα και εγγυηση 1+ χρονο ποσο να το δωσω ?

 

LG L9 II με κουτι παρελκομενα εκτος ακουστικα χωρις εγγυηση ποσο?

 

Palit GTX 660 με κουτι παρελκομενα χωρις εγγυηση.

 

Ελεγα για :

1. 90?

2. 60?

3. 100?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την 660 ήθελα να πω ότι σωστή είναι η τιμή σου αλλά ρε παιδιά δεν πέφτουν οι μεταχειρισμένες εδώ και καιρό. Ψάχνω πχ μια 7950 7970 να φτάσει στα 80 και δεν πέφτουν με τίποτα...

 

Αποστολή από το GT-I9505 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την 660 ήθελα να πω ότι σωστή είναι η τιμή σου αλλά ρε παιδιά δεν πέφτουν οι μεταχειρισμένες εδώ και καιρό. Ψάχνω πχ μια 7950 7970 να φτάσει στα 80 και δεν πέφτουν με τίποτα...

 

Αποστολή από το GT-I9505 με τη χρήση Insomnia App

αφου η περισσοτεροι ουτε ξερουν τι πουλανε...πεζουν κατι τιμες απιστευτες...ιδικα σε καρτες 100ε και κατω

κατι 560 80ε  και 650 100ε και οτι ναναι...

οσο για την 660 καλη δε θα τολεγα...οταν με 110-130 παιρνεις καινουργια 750τι και οι διαφορες τους ειναι ελαχιστες...

κανα 80αρι θαλεγα εγω μαξ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει περιπτωση να βρω μτχ καμια 24αρα Eizo crt ; Και για viewsonic το συζηταγα.

Μου απομενει μια 22αρα philips (απο crt>>20" ) μονο και αν χαλασει , θα παθω ψυχολογικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί, τι καλό είχαν οι CRT που καλές LCD δεν έχουν?

 

Σοβαρά, δεν γνωρίζω.

Εχεις δει ποτε 24αρα crt ; Το θεμα βεβαια δεν κολλαει εδω.

Για να βρεθει , πρεπει να ειναι δυσκολο , γιατι πανε πολλα χρονια πισω.

Και βεβαια οταν λεω να βρεθει , οχι απο επαγγελματια , που δουλευει 14ωρες/24ωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως αυτες χαριζονται οι crt...οχι ομως eizo λογικα

 

Ειχα μια crt την χαρισα σε εναν συναδελφο και δουλευει ακομη !!! μοντελο 1997 CTX

Μιλας για μεχρι 17 ιντσες ;

Ή ξερεις καποιον να χαριζει 24αρα crt , eizo ή viewsonic ή sony gdm-fw900 ;

 

(Ενημερωτικα, οι τιμες το 2005 ξεκινουσαν απο τα 600€ και εφθαναν μεχρι 1800€ ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...