Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω απεναντιας πριν μερες ηρθα σε μιας ας πουμε αντιπαραθεση με ενεργα μελη του φορουμ για τον αντιθετο λογο

 

με το που ειναι ιδιαιτερα καλοπροαιρετοι και θελοντας να μην στεναχωρεσουν καποιον πωλητη λενε υψηλες τιμες με αποτελεσμα να παρασερνουν και αλλους που θελουν να πουλησουν γρηγορα

 

αυτο εχει ως αποτελεσμα να επαναλαμβανονται συνεχεια οι ιδιες αγγελιες και σε ορισμενες περιπτωσεις μεταχειρισμενα παλια κομματια να ειναι με τιμες ακριβοτερες απο καινουργια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες τα φώτα σας.

4670k με υπόλοιπο εγγύησης από ιντελ.

Asus rog Maximus impact vii z97 mini itx από Ελλάδα τον Αύγουστο του 15

16gb kingstone hypex 1866 και αυτά αγορασμένα από Ελλάδα του 15 δεν θυμάμαι μήνα.

Ποσό να τα δόσω ;

Ευχαριστώ πολυ.

Ξεκινα στα 350 €
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες τα φώτα σας.

4670k με υπόλοιπο εγγύησης από ιντελ.

Asus rog Maximus impact vii z97 mini itx από Ελλάδα τον Αύγουστο του 15

16gb kingstone hypex 1866 και αυτά αγορασμένα από Ελλάδα του 15 δεν θυμάμαι μήνα.

Ποσό να τα δόσω ;

Ευχαριστώ πολυ.

 

4670K μη πέσεις κάτω από 170, αν τα καταφέρεις για 200 είσαι άρχοντας.

16gb 1866 αν είναι 2*8, 45 ευρώ, αν είναι 4*4, 40 ευρώ (έχουν εγγύηση φαντάζομαι)

 

Το m/b είναι το δύσκολο κομμάτι. Αν βρεις αγοραστή που να θέλει rog mini itx μπορείς

να ζητήσεις 150 περίπου. Αν δεν καίγεται για rog, υπάρχουν πλήρη minitx 1150 με 100+

άρα θα το σκοτώσεις για -100 ή θα το κρατήσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nexus 5 16gb black σε πολύ καλή κατάσταση με φυσιολογική φθορά στο σασί και οθόνη άψογη χωρίς γρατζουνιές κλπ πόσο το δίνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες τα φώτα σας.

4670k με υπόλοιπο εγγύησης από ιντελ.

Asus rog Maximus impact vii z97 mini itx από Ελλάδα τον Αύγουστο του 15

16gb kingstone hypex 1866 και αυτά αγορασμένα από Ελλάδα του 15 δεν θυμάμαι μήνα.

Ποσό να τα δόσω ;

Ευχαριστώ πολυ.

 

Όπως είπαν και τα παιδιά τον cpu 190 κοντά.

Ραμ ένα 45-50 ?

Την μητρική τώρα εγώ πιστεύω πως έχει ζήτηση γιατί πάρα πολλά άτομα θέλουν να χτύσουν μικρό pc οπότε μην την δώσεις κάτω απο 140.Αυτός που ξέρει τι θέλει θα δώσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινα στα 350 €

 

 

4670K μη πέσεις κάτω από 170, αν τα καταφέρεις για 200 είσαι άρχοντας.

16gb 1866 αν είναι 2*8, 45 ευρώ, αν είναι 4*4, 40 ευρώ (έχουν εγγύηση φαντάζομαι)

 

Το m/b είναι το δύσκολο κομμάτι. Αν βρεις αγοραστή που να θέλει rog mini itx μπορείς

να ζητήσεις 150 περίπου. Αν δεν καίγεται για rog, υπάρχουν πλήρη minitx 1150 με 100+

άρα θα το σκοτώσεις για -100 ή θα το κρατήσεις.

 

 

Όπως είπαν και τα παιδιά τον cpu 190 κοντά.

Ραμ ένα 45-50 ?

Την μητρική τώρα εγώ πιστεύω πως έχει ζήτηση γιατί πάρα πολλά άτομα θέλουν να χτύσουν μικρό pc οπότε μην την δώσεις κάτω απο 140.Αυτός που ξέρει τι θέλει θα δώσει.

 

Τα ίδια σκέφτηκα και γω,350 το πακετο. Το μόνο μου θέμα εινα η μητρική. Έχει ακόμα 2 χρόνια καθαρά εγγύηση.

 

Αν είναι τα δώσω χόρια ,160 τον 4670κ,50 μνημες,και 170 μητρική,είναι state of the art η άτιμη.

post-287836-0-62553100-1463691148_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω απεναντιας πριν μερες ηρθα σε μιας ας πουμε αντιπαραθεση με ενεργα μελη του φορουμ για τον αντιθετο λογο

 

με το που ειναι ιδιαιτερα καλοπροαιρετοι και θελοντας να μην στεναχωρεσουν καποιον πωλητη λενε υψηλες τιμες με αποτελεσμα να παρασερνουν και αλλους που θελουν να πουλησουν γρηγορα

 

αυτο εχει ως αποτελεσμα να επαναλαμβανονται συνεχεια οι ιδιες αγγελιες και σε ορισμενες περιπτωσεις μεταχειρισμενα παλια κομματια να ειναι με τιμες ακριβοτερες απο καινουργια

Εν μερει συμφωνω αν και εγω συνηθως ειμαι "αυστηρος" στις τιμες που προτεινω (δεν πολυσυμμετεχω βεβαια)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν υπαρχει λογος να επανερχομαστε στα ιδια. Εμεις κανουμε μια γενικη εκτιμηση και ο καθενας που μας διαβαζει απλα την λαμβανει υποψη του αν θελει δεν υπαρχει κανεις που να τον αναγκαζει να συμφωνησει. Το να υπαρχουν διαφορετικες εκτιμησεις δεν ειναι κακο,αντιθετα ειναι καλο υπαρχει πλουραλισμος και ακουγονται ολες οι αποψεις. Παντως κατα το 80% στις περισσοτερες εκτιμησεις που γινονται εδω,υπαρχει συμφωνια.

 

Αυτο που προσωπικα θεωρω λαθος και χασιμο χρονου αλλα και αντιπαραγωγικο γιατι καμμια φορα δημιουργει οξυτητα,ειναι να προσπαθει καποιος να επιβαλει την δικη του εκτιμηση στους αλλους και να ξεκινα αντιλογο με καποιον αλλο που κανει διαφορετικη εκτιμηση.

 

Για να μην ξαναυπαρξει προβλημα ας σταματησουν μερικοι να κριτικαρουν εμας που κανουμε τις εκτιμησεις.Εξυπηρετηση κανουμε,δεν πληρωνομαστε,ισα ισα οπως ειπωθηκε προσπαθουμε καλοπροαιρετα ολοι,να βοηθησουμε. Μερικες φορες διαφωνω με μερικους κατα τα αλλα συμπαθεστατους φιλους που τους εχω σε μεγαλη εκτιμηση για οσα προσφερουν γενικα στο φορουμ,οχι μονο εδω.Δεν θα μπω στην λογικη να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι τους αν διαφωνω σε εκτιμηση. Αν θεωρησω οτι η παρεκλιση ειναι  μεγαλη απο την δικη μου γνωμη,το καλυτερο που εχω να κανω ειναι μια δικη μου εκτιμηση παραθετοντας τα επιχειρηματα μου και εκει πρεπει να τελειωνει το θεμα.

 

Για μενα την καλυτερη συμπεριφορα και σταση γενικα εχει ο Sheogorath που ειναι πραγματικα υποδειγμα,γνωστης,σεμνος,με χιουμορ και αξιοπρεπης.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα!!

Ελπίζω να μην σας κουράσω και να μην σας μπερδέψω.

Είχα την 280x την είχα αγοράσει απο μέλος του φόρουμ που έχει δικό του κατάστημα. Μετά απο ένα χρόνο μου έβγαλε πρόβλημα και έγινε αντικατσταση με 390 συν μερική διάφορα.

Σκέφτομαι να την πουλήσω για να πάω σε κάποια άλλη έκδοση της κάρτας. Πόσο λέτε να μπορώ να την δώσω? Έχει εγγύηση σχεδόν 2.5 χρόνια ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα!!

Ελπίζω να μην σας κουράσω και να μην σας μπερδέψω.

Είχα την 280x την είχα αγοράσει απο μέλος του φόρουμ που έχει δικό του κατάστημα. Μετά απο ένα χρόνο μου έβγαλε πρόβλημα και έγινε αντικατσταση με 390 συν μερική διάφορα.

Σκέφτομαι να την πουλήσω για να πάω σε κάποια άλλη έκδοση της κάρτας. Πόσο λέτε να μπορώ να την δώσω? Έχει εγγύηση σχεδόν 2.5 χρόνια ακόμα.

Δεν εχεις γραψει ποια 390 εχεις και ποσο εγγυηση εχει ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σορρυ.

Την έκδοση της gigabyte 390 g1.

Την αγόρασα 30 Δεκέμβρη του 15 και έχει εγγύηση για 3 χρόνια.

Δυσκολη εποχη για πωληση ακριβων μεταχειρισμενων καρτων λογω των καινουργιων καρτων της Nvidia και των επερχομενων της AMD που απο οτι ξερω θα εχουν πολυ ανεβασμενες επιδοσεις ,ειναι νεωτερες και καλυτερες αρχιτεκτονικες και πολυ μικροτερη καταναλωση σε ρευμα. Θα ξεκινουσα απο 270 ευρω και βλεποντας και κανοντας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έκδοση της gigabyte 390 g1.

 

 

Γύρω στα 300 ευρώ. Υποθέτω έχεις κρατήσει κουτί παρελκόμενα.

 

Αν είναι καλός clocker και δεν ανεβάζει πολύ θερμοκρασία καλό είναι

να το αναφέρεις στην αγγελία καθώς υπάρχει κακή φήμη σχετικά με τις θερμοκρασίες για τις g1 390.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς. Δεν καίγομαι να την δώσω κι ολας.

Στα 250 έλεγα, οπότε ξεκινάω απο τα 270 και βλέπω.

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

Ναι έχω κρατήσει τα πάντα.

Για κάρτα με κλειδωμένο ρεύμα απο ότι μου είπαν και στην αντίστοιχη ενότητα είναι μαι χαρά και από θέμα o/c και απο θερμοκρασίες.

Το πρόβλημα μου και ο λόγος που ανέφερα όλα αυτά στο προηγούμενο ποστ είναι πως δεν υπάρχει απόδειξη. Οπότε αν γίνει κάτι επικοινωνείς με το άτομο που την αγόρασα του την στέλνεις και κάνει αυτός τα περαιτέρω. Βέβαια αν ήμουν αγοραστής κάπως θα μου φαινόταν, γι αυτό δεν έχω βάλει τόσο καιρό αγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...