Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιλαμε για διπυρηνο bloomfiend? :X

Καλά, για 4πύρηνο λέω. Core2Duo, εντάξει. Δεν θα αρχίσουμε τα ίδια.

 

BTW υπήρχαν διπύρηνοι σε xeon 1366.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κατι σελιδες συγκριναν 1150 celeron με επεξεργαστη Ε 775 διπυρηνο? Καλο..

 

 

Τα εχω ξαναπει, 775 = πεταμα τωρα η δωρεα σε καποιον που δεν εχει καθολου πισι.

 

Από τη στιγμή που σερφάρεις άνετα με 775,δεν είναι για πέταμα για την πλειονότητα των χρηστών.

 

Είμαι με ένα p4 που στήνω τώρα,οκ περισσότερο παίζω παρά στήνω..,και για τα βασικά την παλεύει ακόμα με lite linux και 2gb ram.

Για χάρισμα πάει βέβαια,σε κάποια που δεν έχει υπολογιστή.

Αν και θα καταλήξω να της πάρω ένα android box,και ήδη κατεβάζω παράθυρα 98 και lakka.

 

Ελάτε σπίτι μου να παίξουμε doom και tomb raider.Θα βάλω και το μοντ με τα βυζάκια. :-D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που σερφάρεις άνετα με 775,δεν είναι για πέταμα για την πλειονότητα των χρηστών.

 

Είμαι με ένα p4 που στήνω τώρα,οκ περισσότερο παίζω παρά στήνω..,και για τα βασικά την παλεύει ακόμα με lite linux και 2gb ram.

Για χάρισμα πάει βέβαια,σε κάποια που δεν έχει υπολογιστή.

Αν και θα καταλήξω να της πάρω ένα android box,και ήδη κατεβάζω παράθυρα 98 και lakka.

 

Ελάτε σπίτι μου να παίξουμε doom και tomb raider.Θα βάλω και το μοντ με τα βυζάκια. :-D

roms που κατευαζεις;;;;εχω ενα α64 3200+ και με έψησες τρελα!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 250€ που πουλάνε σε ελληνικές αγγελίες GTX 780 (3gb) , δεν είναι τραγική τιμή

όταν αρχίζουν στα 315€ οι GTX 970 (4gb) ;

Γιατί να συγκρίνεις μια κάρτα που είναι από τις καλύτερες υλοποιήσεις της 970 και κάνει 360€ αυτή τη στιγμή με τη φθηνότερη που κάνει 320;Ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω αυτό.Δε σου πουλάει την palit στα 250 από τα 320, την g1 σου πουλάει από τα  360.

Και ναι μεν καταλαβαίνω ότι έρχονται οι νέες κάρτες, αλλά ακόμα δεν υπάρχει τίποτα.Και φυσικά δεν ξέρουμε τι τιμές θα έχουν εδώ.Εγώ δεν τις θεωρώ υπερβολικές τις τιμές αυτές, απλούστατα δε βρίσκω νόημα στην αγορά μιας τέτοιας κάρτας στην παρούσα φάση.Είτε την παίρνεις πριν ανακοινωθούν οι αντικαταστάτριες είτε αφότου ανακοινωθούν, περιμένεις να κυκλοφορήσουν, να δεις πώς τα πάνε και εάν καταλήξεις στην παλιότερη σειρά, να την πάρεις ακόμα φθηνότερα.

 

edit:Συγγνώμη, νόμιζα ότι μίλαγες για τις 970!!!  :ph34r:

Είναι η ώρα τέτοια βλέπεις...  :-D

Ναι, τα 250 είναι τραγικά για μια 780, συμφωνώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Οι πωλητές κοιτάνε να διώξουν τις κάρτες πριν χρειαστεί να τις σκοτώσουν,οι αγοραστές όπως λες απλά περιμένουν,και κάποιοι που  προτιμούν να μην περιμένουν είτε για τη καινούρια,είτε για τις πεσμένες τιμές,απλά αγοράζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο να πουλησω μια: Asus Ati Radeon Hd4850 512mb, σε αριστη κατασταση με καινουρια παστα? Εγγυηση φυσικα δεν υπαρχει και κουτι μια αντιστατικη σακουλα! Σκεφτομαι γυρω στα 40?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο να πουλησω μια: Asus Ati Radeon Hd4850 512mb, σε αριστη κατασταση με καινουρια παστα? Εγγυηση φυσικα δεν υπαρχει και κουτι μια αντιστατικη σακουλα! Σκεφτομαι γυρω στα 40?

Δοκιμασε αλλα με 40 βρισκεις gtx280.

 

Στα 25 θα ελεγα, μαζι με 9800gt 1gb και 9800gtx 512. Ή δοκιμασε και 30. 40 για μενα ειναι πολλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, καλησπέρα.

Ήθελα λίγο τη γνώμη σας γι αυτό. Εγώ έλεγα κάπου στα 200€

 

Οθόνη: LG 22"

CPU: Intel Core2Quad Q9400 2,66GHz

Mobo: Gigabyte G41m-Combo rev. 2

RAM: 2x4GB DDR3 1333MHz

-Edit για την GPU-: Asus HD6870

HDD: 500GB 7200rpm

PSU: Thermaltake TR2 470W

Ποντίκι/Πληκτρολόγιο/Ηχεία (2.0)/Webcam/DVD-RW DL + αυθεντικά Windows 8.1 Pro x64 συμπεριλαμβάνονται.

Το PC είναι του 2008. Τίποτα δεν έχει εγγύηση. Όλα όμως λειτουργούν χωρίς πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, καλησπέρα.

Ήθελα λίγο τη γνώμη σας γι αυτό. Εγώ έλεγα κάπου στα 200€

 

Οθόνη: LG 22"

CPU: Intel Core2Quad Q9400 2,66GHz

Mobo: Gigabyte G41m-Combo rev. 2

RAM: 2x4GB DDR3 1333MHz

HDD: 500GB 7200rpm

PSU: Thermaltake TR2 470W

Ποντίκι/Πληκτρολόγιο/Ηχεία (2.0)/Webcam/DVD-RW DL + αυθεντικά Windows 8.1 Pro x64 συμπεριλαμβάνονται.

Το PC είναι του 2008. Τίποτα δεν έχει εγγύηση. Όλα όμως λειτουργούν χωρίς πρόβλημα.

Καλη τιμη ,λογικη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, καλησπέρα.

Ήθελα λίγο τη γνώμη σας γι αυτό. Εγώ έλεγα κάπου στα 200€

 

Οθόνη: LG 22"

CPU: Intel Core2Quad Q9400 2,66GHz

Mobo: Gigabyte G41m-Combo rev. 2

RAM: 2x4GB DDR3 1333MHz

HDD: 500GB 7200rpm

PSU: Thermaltake TR2 470W

Ποντίκι/Πληκτρολόγιο/Ηχεία (2.0)/Webcam/DVD-RW DL + αυθεντικά Windows 8.1 Pro x64 συμπεριλαμβάνονται.

Το PC είναι του 2008. Τίποτα δεν έχει εγγύηση. Όλα όμως λειτουργούν χωρίς πρόβλημα.

Νομίζω και παραπάνω μπορείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...