Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Gmal - dead link έχεις δώσει :/

 

 

 

Κάπου εκεί, τις βλέπω να αλλάζουν χέρια :)

 

Δεν ξερω γιατι αλλα οποτε βαζω το λινκ το κοβει. Ειναι η Gtx295 της Asus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τάσο οι τιμές που δίνεις είναι πάνω κάτω για κάρτες με εγγύηση. Η έλλειψη εγγύησης αλλάζει τα παντα και κατά την άποψή μου σε πάει σε σκότωμα. Μιλάω κυρίως για τις ψηλά τιμολογημένες. Θα δώσει κάποιος 100 ευρώ για 7770 χωρίς εγγύηση?

 

AAAAααα ωραία - ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΓΓΥΗΣΗ;* :mad:

 

Έχεις δίκιο, στις μικρές (μέχρι 40ε) δεν θα κάνει και καμία σοβαρή διαφορά η εγγύηση, αλλά στις ακριβότερες ας θεωρηθούν οι τιμές που έδωσα best case scenario και ο πωλητής να είναι ελαστικός.

 

 

 

 

 

 

* κλασική αντιμετώπιση χαζού caution που δεν διάβασε το post με προσοχή :lol: :lol:

 

 

Gmal δείξε μας μία εικόνα γιατί έβγαιναν τουλάχιστον δύο από την Asus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AAAAααα ωραία - ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΓΓΥΗΣΗ;* :mad:

 

Έχεις δίκιο, στις μικρές (μέχρι 40ε) δεν θα κάνει και καμία σοβαρή διαφορά η εγγύηση, αλλά στις ακριβότερες ας θεωρηθούν οι τιμές που έδωσα best case scenario και ο πωλητής να είναι ελαστικός :)

 

 

 

 

 

 

* κλασική αντιμετώπιση χαζού caution που δεν διάβασε το post με προσοχή :-D

 

 

Gmal δείξε μας μία εικόνα γιατί έβγαιναν τουλάχιστον δύο από την Asus :)

Link <------ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Θα υποθέσω χωρίς εγγύηση.

 

Αυτή είναι η single pcb και ~120 πιστεύω θα τα πάρεις αρκετά εύκολα, υπάρχει κόσμος που τις ψάχνει ακόμα και αν εξαιρέσεις dx11 και κατανάλωση, η κάρτα έχει ακόμα αρκετή δύναμη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί αγοράζουν από ΕΒΑΥ , οπότε Ελληνική εγγύηση δεν έχουν , από τη μαμά εταιρία μπορούν να έχουν όμως , επίσης μπορεί να είναι δείγματα παρουσιάσεων (review) που απλά τα στέλνει η εκάστοτε εταιρία για τη διεξαγωγή του review (- διαφήμιση) και δεν τα ζητάει πίσω , για κάποιους reviewers αυτή είναι η αμοιβή των ωρών που αφιερώνουν ...

 

Επίσης κάποια μοντέλα είναι 2+ ετών , οπότε λογικό είναι να μην έχουν ...

 

Edit: Φαίνεται σα να γράφω μόνος μ@...ες .. αλλά πήγαινε στον Jack από πάνω ... ελπίζω να σε κάλυψα στην (")απορία(") που είχες πριν κάνεις edit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί αγοράζουν από ΕΒΑΥ , οπότε Ελληνική εγγύηση δεν έχουν , από τη μαμά εταιρία μπορούν να έχουν όμως , επίσης μπορεί να είναι δείγματα παρουσιάσεων (review) που απλά τα στέλνει η εκάστοτε εταιρία για τη διεξαγωγή του review (- διαφήμιση) και δεν τα ζητάει πίσω , για κάποιους reviewers αυτή είναι η αμοιβή των ωρών που αφιερώνουν ...

 

Έχεις δίκαιο. Δεν το σκέφτηκα καθόλου.

 

Έσβησα το ποστ μου γιατί δεν θέλω να φαίνεται ότι επιτίθομαι σε κάποιον.

 

Ευχαριστώ Terry. (το εχω αναφέρει για διαγραφή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια,

εχω εναν sun ultra enterprise 1 με οθονη τη εξωτερικη συσκευη για cd και ενα ποντίκι, θα δω μηπως εχω και το πληκτρολογιο

εχετε ιδεα καθολου ποσο κοστολογείται αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To enterprise 1 ήταν αυτό με τα πέντε τριγωνάκια μπροστά; Αν ναι, είναι αρκετά παλιό και "ειδικού" χαρακτήρα και πραγματικά δεν ξέρω αν αξίζει να πουληθεί :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To enterprise 1 ήταν αυτό με τα πέντε τριγωνάκια μπροστά; Αν ναι, είναι αρκετά παλιό και "ειδικού" χαρακτήρα και πραγματικά δεν ξέρω αν αξίζει να πουληθεί :)

ναι αυτο ειναι, για πες μου γιατι ειναι ειδικου χαρακτηρα?

αν πουλιόταν ποσο θα αξιζε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι αυτά τα μηχανήματα είναι του 1998-1999 και έχουν μέχρι SPARC V9 οπότε (νομίζω) ότι κάποια πακέτα της Sun πλέον δεν θα μπορούν να "συμβαδίσουν". Επίσης είναι αρκετά γερασμένο σύστημα για να πουληθεί "για δουλειά" οπότε αν το πάρει κάποιος θα το πάρει έτσι για το ...novelty.

 

70-80 ευρώ, αν βρεις άτομο, imho :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα man.

 

Ωραία συστήματα πάντως αυτά, και γενικά αρκετά pizzabox της Sun - αν το ανοίξεις για κανένα ξεσκόνισμα σου μένει η αίσθηση ότι πραγματικά η Sun δεν ενδιαφερόταν για το κόστος κατασκευής, back in the day :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο να έδινα έναν OCZ Vertex 3 60GB; Θα μου τον φέρει το ΠΛΑΙΣΙΟ από 'βδομάδα επειδή χάλασε ο παλιός μου. Σκέφτομαι όπως τον πάρω να τον πουλήσω, να συμπληρώσω κάτι ακόμα και να πάω σε κάτι με πιο πολλά GBs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα 70αρι εφόσον είναι καινούριος. Αλλά και πάλι μπορεί να χρειαστεί να πέσεις γιατί δεν ξέρω αν έχει νόημα κανείς να επιλέξει τον vertex από χέρι αντί για τον agility από το κατάστημα στην ίδια τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...