Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρωτησα φιλαράκια μου αλλά έχουν καινούργια pc ολοι τους και έτσι δεν τα θέλουν.

Δηλαδή όλα μαζί μία σούμα γενικά αν τα βάλω κανα 25€ καλά είναι;

 

μη σε πώ 15-20€ με τα βίας,γιατί είναι πολύ παλιά και δύσκολα θα βρεθεί κάποιος να τα θέλει (πιστεύω προσωπική γνώμη).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

παιδια την http://www.skroutz.gr/s/3078865/Gigabyte-GeForce-GTX650-Ti-Boost-2GB-OC.html ποσο μπορω να την πουλησω?

Έχω δει αρκετές 650 απλές να φεύγουν στο site στα 50 ευρώ. Τώρα η συγκεκριμένη επειδή είναι και ti να την έβαζες 60-65? Μην ξεχνάς πως με 80-90 ευρώ αγοράζει κάποιος μεταχειρισμένη 750ti με υπόλοιπο εγγύησης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/s/3569575/Palit-GeForce-GTX760-2GB.html#specs-container

 

Πόσο θα πιασει η συγκεκριμενη καρτα ?

Κάπου στα 110 περίπου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.
Ένας φίλος θέλει να πουλήσει το μέρος του pc του:
CPU: amd phenom ii x4 965

MOBO: gigabyte ga-880ga-ud3h
RAM: 1x Corsair Vengeance 4GB DDR3-1600MHz (CMZ4GX3M1A1600C9) , 2x Corsair Value Select 2GB DDR3-1333MHz (VS2GB1333D4)

Στον γούγλη δεν βρήκα τις d4 αλλά μόνο τις "vs2gb1333d3" νομίζω η διαφορά είναι ότι η d4 έχει max bandwidth pc3-10700 ενώ η d3 pc3-10600.

Εγώ με ένα πρόχειρο υπολογίσμο είπα, 50 για cpu , 40-30 για mobo και 20 για τις ram.

Έψαξα στο γούγλη και στο παρόν θέμα και έχετε δώσει παρόμοια τιμή για την cpu.

Για την mobo δεν βρήκα κάποιο στοιχείο για την τιμή πώλησης και την βάζω στο περίπου.

Την 4αρα ram την βρήκα στο skroutz στα 20.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια θελω ενα φτηνο σετακι motherboard+CPU 1150 η 1155

 

κοιταξα στα σκρουτζομαγαζα για να παρω την πιο φτηνη τιμη και ειδα να βγενει καπου στα 75

για την δουλεια το θελω και δεν θελω και πολλα-πολλα

 

εβαλα μια αγγελια ζητησης αλλα ηθελα να ρωτησω σε ποια τιμη να το θεωρησω οτι ειναι καλα για να τα παρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια θελω ενα φτηνο σετακι motherboard+CPU 1150 η 1155

 

κοιταξα στα σκρουτζομαγαζα για να παρω την πιο φτηνη τιμη και ειδα να βγενει καπου στα 75

για την δουλεια το θελω και δεν θελω και πολλα-πολλα

 

εβαλα μια αγγελια ζητησης αλλα ηθελα να ρωτησω σε ποια τιμη να το θεωρησω οτι ειναι καλα για να τα παρω?

Δεν υπαρχει απαντηση για αυτο που ζητας. Για παραδειγμα μπορει καποιος να αγορασε ενα ολοκαινουργιο σετ και για καποιο λογο να αλλαξε γνωμη σε ενα μηνα.Να το δωσει μιση τιμη για ενα μηνα,ακομη και 20 ευρω λιγοτερο να το δωσει φαινονται πολλα.

 

Οποτε η γνωμη μου ειναι εφοσον το ποσο ειναι ουτως η αλλως μικρο,αγορασε το καινουργιο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια θελω ενα φτηνο σετακι motherboard+CPU 1150 η 1155

 

κοιταξα στα σκρουτζομαγαζα για να παρω την πιο φτηνη τιμη και ειδα να βγενει καπου στα 75

για την δουλεια το θελω και δεν θελω και πολλα-πολλα

 

εβαλα μια αγγελια ζητησης αλλα ηθελα να ρωτησω σε ποια τιμη να το θεωρησω οτι ειναι καλα για να τα παρω?

 

Γενικά σαν μτχ αν κοιτάς είναι ότι σου είπε και benign παραπάνω, δεν θα βρείς και τεράστιες χρηματικές αποκλίσεις

(new / used) όταν είναι μικρό το ποσό από να το αγοράσεις καινούργιο και μιλάω ειδικά για το 1150 που κοιτάς.Εάν ένα καινούργιο setaki 1150 το βρίσκεις στα 75-80 ευρώ τότε για μτχ μόνο γύρω στα 40 ευρώ θα άξιζε για μένα.Από αυτό το ποσό και πάνω μόνο καινούργιο για μένα θα αξίζει.Το ίδιο ισχύει και για το 1155 used......

post-303984-0-01576900-1472607734_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω ένα Laptop με Amd apuκαι θέλω να το πουλήσω.Ποσο πιστεύεται ότι θα πιάσει μεταχειρισμένο;

Πρέπει να δώσεις και κάποια στοιχεία για το laptop για να μπορέσουν τα παιδιά να σε βοηθήσουν. Ποιο ακριβώς μοντέλο είναι? έχει εγγύηση? Λειτουργική-εξωτερική κατάσταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία motherboard σε άψογη κατάσταση

 

GIGABYTE

GA-7N400 pro2

 

Πόσο μπορώ να την δώσω;

 

 

 

(Και επίσεις όποιος δει τις φωτό που έβαλα κοντινες να μου πει πως διάολο βγαίνει ή ψυχτρα να δω τι επεξεργαστή φοράει από κάτω;) Επειδή απλα να μου πείτε πως ξεκουμπωνει θέλω μην ανοίγω ολόκληρο θέμα)

post-210891-0-62394200-1472655612_thumb.jpg

post-210891-0-67667700-1472655659_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος παραγγέλνει από εξωτερικό GTX 1060 3gb στα 200ευρώ.

Αν θέλω παίρνει και για μένα μία , στην ίδια ακριβώς τιμή.

Υπάρχει περίπτωση μέσα στο σεπτέμβριο να βρω κάτι ανταγωνιστικό στην ίδια τιμή ;

Τη χρειάζομαι για νέο pc που είναι άνευ vga.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...