Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα αν ειναι ευκολο μια βοηθεια σχετικα με το ποια θα ηταν μια λογικη τιμη για τα παρακατω:

 

1) Nintendo 3DS Aqua Blue, με θηκη, φορτιστη, καρτα μνημης και την Pokemon Y (με συμπληρωμενο ολο το pokedex)

Δυστυχως η κονσολα ειναι NTSC και οχι PAL αλλα σκεφτομαι να την βαλω για πουλημα και εδω και στο εξωτερικο. Εχει καποιες γρατζουνιες λογω της χρησης, ενω λογω θεματος σε ενα barrel hinge η οθονη δεν λοκαρει αλλα ανοιγει μεχρι οσο παει αλλα λογικα θα ειναι easy fix.

 

2) Steam Account με τα παρακατω παιχνιδια: Football Manager 2011, NBA 2k16, Duke Nukem Forever, Mafia II, The Darkness II, Sid Meiers Civilization V και Spec Ops: The Line.

 

Ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έμειναν κομμάτια από το προηγούμενο build, πόσο να τα δώσω ?

 

1. Intel Core i5-4670K (Αγορασμένος Καλοκαίρι του 2014 ή του 2015 δεν θυμάμαι)

2. Gigabyte Z97X-Gaming 5 (Αγορασμένη κάπου στο 2015)

3. G.Skill Ripjaws X DDR3 2133MHz 2x4GB (Δεν έχω απόδειξη αγοράς αλλά είναι αγορασμένες το 2014)

 

Αγορασμένα από Πλαίσιο, Ευχαριστώ!

 

***Ο επεξεργαστής και η μητρική έχουν κουτιά και ότι είχαν μέσα τα κουτιά τους, μαζί με αποδείξεις αγοράς (πρέπει να τις βρω η θα ζητήσω επανέκδοση)

Βρειτε πρωτα τις αποδειξεις γιατι στο Πλαισιο αν δεν εχουν κοπει ονομαστικες αποδειξεις και τις χασετε,χανετε και την εγγυηση και δεν κρατουν αρχεια σε υπολογιστη. Οποτε χωρις εγγυηση πεφτει σημαντικα το ποσο μεταπωλησης,αρα πρωτα βρειτε τις αποδειξεις καλυτερα και μετα να σας πουμε.

 

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/8521339/

 

 

 

ποσο λέτε?

 

Μονο για hardware υπολογιστη  γινονται εκτιμησεις σε αυτο το site.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι παλιος με αξιολογησεις μπορεις να στειλεις ενα ευγενικο μυνημα αν θελεις και για δικο του καλο,να φυγει η καρτα καποια στιγμη και να μην του μεινει.Αλλα προσωπικα δεν θα ασχολουμουν παρα μονο αν εγραφε καποιος ερωτηση εδω.

του ειχα στειλει εγω πριν κανα μηνα (γιατι τη πουλαει 4-5 μηνες με αρχικη τιμη 180) οτι πανω απο 100-110 δε θα τη δωσει αφου εχει και εγγυηση.. να τη βαλει τωρα 110 max γιατι μετα δε θα τη δωσει ουτε 80... και απλα διεγραψε το πμ... το παιδι δε θελει να το καταλαβει οτι εκανε λαθος αγορα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του ειχα στειλει εγω πριν κανα μηνα (γιατι τη πουλαει 4-5 μηνες με αρχικη τιμη 180) οτι πανω απο 100-110 δε θα τη δωσει αφου εχει και εγγυηση.. να τη βαλει τωρα 110 max γιατι μετα δε θα τη δωσει ουτε 80... και απλα διεγραψε το πμ... το παιδι δε θελει να το καταλαβει οτι εκανε λαθος αγορα

Κοιταξτε,εσεις καλα κανατε,απο την αλλη εμεις εδω δεν μπορουμε να κουτσομπολευουμε τον καθε πωλητη. Δικαιωμα του να βαλει οποια τιμη θελει,εμεις εδω θα του πουμε γιατι κανει λαθος μονο αν κανει ερωτηση εδω.

 

Προφανως ειναι ασχετος με το θεμα ,εκανε και λαθος αγορα οπως ειπατε, στη λαθος χρονικη στιγμη και του κακοφαινεται,αλλα οι εξελιξεις στις καρτες γραφικων υπαγορευουν τις λογικες τιμες. Το πολυ 110 ευρω πλεον αυτη η καρτα σωστα του ειπατε στην τιμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρειτε πρωτα τις αποδειξεις γιατι στο Πλαισιο αν δεν εχουν κοπει ονομαστικες αποδειξεις και τις χασετε,χανετε και την εγγυηση και δεν κρατουν αρχεια σε υπολογιστη. Οποτε χωρις εγγυηση πεφτει σημαντικα το ποσο μεταπωλησης,αρα πρωτα βρειτε τις αποδειξεις καλυτερα και μετα να σας πουμε.

Μονο για hardware υπολογιστη  γινονται εκτιμησεις σε αυτο το site.

2500 kati parapano min elpizeis

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δνε είναι μόνο για hardware, απλά δεν είναι απαραίτητο να γνωρίζουμε για τα υπολοιπα.

 

Το ibizaκι, κανα 3χίλιαρο θα έλεγα και εγώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δνε είναι μόνο για hardware, απλά δεν είναι απαραίτητο να γνωρίζουμε για τα υπολοιπα.

 

Το ibizaκι, κανα 3χίλιαρο θα έλεγα και εγώ.

Στο αρχικο post που ξεκινησε το νημα,αναφερει ξεκαθαρα οτι ειναι μονο για hardware,εξαλλου το ινσομνια ειναι τεχνολογικο site οχι αυτοκινητιστικο. Σε λιγο θα μας ζητησουν να εκτιμησουμε μπλουζες και πυτζαμες. Η ερωτηση του συμπαθους φιλου,Kinglikes ειναι off topic. :devil:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο αρχικο post που ξεκινησε το νημα,αναφερει ξεκαθαρα οτι ειναι μονο για hardware,εξαλλου το ινσομνια ειναι τεχνολογικο site οχι αυτοκινητιστικο. Σε λιγο θα μας ζητησουν να εκτιμησουμε μπλουζες και πυτζαμες. Η ερωτηση του συμπαθους φιλου,Kinglikes ειναι off topic. :devil:

ok sorry- 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταχειρησμένη R9 270X στα 170 ευρώ...

 

Σε τέτοιες περιπτώσεις στέλνουμε μήνυμα μπας και είναι στον κόσμο του λόγω άγνοιας ή θα φάμε βρίσιμο?

 

Αν στέλναμε μήνυμα σε κάθε υπερκοστολογημένη αγγελία όλη την μέρα δεν θα κάναμε τίποτε άλλο από το να στέλνουμε μηνύματα...

Και όχι κατά την γνώμη μου δεν είναι θέμα άγνοιας τουλάχιστον για την συντριπτική πλειοψηφία.

καλα ειναι μια ρ7 360 στα 80 ευρω?

 

Όχι ψάξε καμία 750ti στα 70-80 ευρώ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα τις αποδείξεις, λοιπόν η μητρική είναι αγορασμένη από πλαίσιο τον μάϊο του 2015, ο επεξεργαστής είναι απο πλάισιο αγορασμένος ιούλιο του 2014. Για τις μνήμες δεν έχω απόδειξη αγοράς. Πόσο τα δίνουμε ?? Ευχαριστώ!

Εγω προτεινω 290 ευρω σαν μια λογικη τιμη.Προσωπικα πιο κατω δεν θα τα εδινα ποτε,θα τα κρατουσα για δευτερο συστημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι καρτα θα προτεινατε για ενα παλιο συστηματακι με ΧΕΟΝ Ε5450 στοκ, 4gb ddr2, corsair GS 600w 80+ bronze 5 χρονων, 1 ssd + 2hdd. φοραει τωρα μια 9600gt, εχω και μια 6790 club3D να του βαλω πανω, αλλα κοιτουσα μια R7 360 γιατι ειναι καπως καλυτερη+νεοτερη με καλυτερη υποστηριξη. Χρηση ελαφρυ gaming (MMO- moba -sims) και ερασιτεχνικο editing. Budget μεχρι 80 ευρω (1680*1050 αναλυση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...