Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποσα θα δινατε εσεις για

skylake 6500 cpu

8gb ddr4

Z170A-G43-PLUS

antec true power gold psu 550w

1tb seagate hybrid

lian li stormtrooper pc case

το εστησα για φιλο και μου κοστισε γυρω στα 630ευρω αλλα δεν το θελε δουλεψε μονο για να βαλω windows

το βαλα 580 και ειχα σχολια οτι το δινω ακριβα ,οτι δεν ξερω απο τιμες και οτι παει 500 και ειναι μεταχειρισμενο και δνε παει τοσα με τπτ ,εχει καταντησει σε καποια site ορνεα φαση ή με γελασαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπολόγισε -15% απο τα φθηνότερα του σκρουτζ. Δυστυχώς θα χάσετε πολλά.

και 15% να το βαλω κοστος parts μονο και οχι στησιμο δεν πεφτει κατω απο την τιμη που ορισα ,θεωρω οτι καλυτερα να το δωσω εξωτερικο στο ebay κομματι κομματι και παλι ποιο κερδισμενος θα βγω απο την κοροιδια ,φυσικα την επαθα αλλη φορα για κανεναν τπτ ,αγοραζουν τα parts και το στηνω,,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστω 630 στο σκρουτζ πάει 535 ευρώ.

 

Αν θες να φύγει κάνε το έτσι. Εξάλλου όλο μαζί με 6500 και Ζ μητρική δεν γνωρίζω ποιος θα το πάρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας μπορεί να λέει τα δικά του για τις τιμές γιατί μπορεί να έχει τον σκοπό του... ;)

 

Πιστεύω αν δεν το βιαζεσαι καλύτερα κομμάτι κομμάτι στο ebay και θα έχεις περισσότερα € στην τσεπη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω αν δεν το βιαζεσαι καλύτερα κομμάτι κομμάτι στο ebay και θα έχεις περισσότερα € στην τσεπη

 

Αφού είμαστε απο τις ακριβότερες χώρες, πες μου πως θα τα δώσει με κέρδος στο ebay (σε σχέση με εδώ) με τα μεταφορικά κιόλας. Απλά ο άλλος, Ισπανός πχ, θα τα παίρνει απο εκεί, δεν είναι σαν και εμάς με Γερμανία, που εκεί είναι φθηνότερα.

 

Όχι πες μου, να το κάνω και εγώ.

Ο καθένας μπορεί να λέει τα δικά του για τις τιμές γιατί μπορεί να έχει τον σκοπό του... ;)

 

Πιστεύω αν δεν το βιαζεσαι καλύτερα κομμάτι κομμάτι στο ebay και θα έχεις περισσότερα € στην τσεπη

 

Kαι δεν μου άρεσε καθόλου ο υπαινιγμός σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Kαι δεν μου άρεσε καθόλου ο υπαινιγμός σου.

Σιγουρα δεν το ειπε ο φιλος μας για εσενα Sheo. :)

ποσα θα δινατε εσεις για

skylake 6500 cpu

8gb ddr4

Z170A-G43-PLUS

antec true power gold psu 550w

1tb seagate hybrid

lian li stormtrooper pc case

το εστησα για φιλο και μου κοστισε γυρω στα 630ευρω αλλα δεν το θελε δουλεψε μονο για να βαλω windows

το βαλα 580 και ειχα σχολια οτι το δινω ακριβα ,οτι δεν ξερω απο τιμες και οτι παει 500 και ειναι μεταχειρισμενο και δνε παει τοσα με τπτ ,εχει καταντησει σε καποια site ορνεα φαση ή με γελασαν

Ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει και εσυ μπορεις να γραψεις  στη αγγελια οσο κρινεις με την λογικη οπως σου ειπε ο Sheo,εφοσον ειναι καινουργιο, και θα το βαλεις -15% το πολυ. Και επισης αναφερε στην αγγελια οτι μυνηματα με παζαρια θα διαγραφονται και τελειωσε το θεμα.

 

Να ξερεις μονο , οτι επειδη δεν εχει χρηματα ο κοσμος,θα πρεπει να κανεις υπομονη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είμαστε απο τις ακριβότερες χώρες, πες μου πως θα τα δώσει με κέρδος στο ebay (σε σχέση με εδώ) με τα μεταφορικά κιόλας. Απλά ο άλλος, Ισπανός πχ, θα τα παίρνει απο εκεί, δεν είναι σαν και εμάς με Γερμανία, που εκεί είναι φθηνότερα.

 

Όχι πες μου, να το κάνω και εγώ.

 

Kαι δεν μου άρεσε καθόλου ο υπαινιγμός σου.

Καταρχήν δεν το είπα γ εσένα

 

Μερικοί λένε τρελες τιμές είτε χαμηλές είτε υψηλές επειδή πουλάνε κ αυτοί κ δεν θέλουν ανταγωνισμό

 

Όσο γ την πώληση έχω δει στο ebay να αγοράζουν από Ελλαδα αρκετά hardware κομμάτια παρολο π μπορούν να τα πάρουν από την χώρα τους ίσως πιο φθηνά.

 

 

Και για να κλείσω λεω

 

Μην αρπαζεσαι φίλε μου δεν είπα κατι γ εσένα γενικά μιλησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν δεν το είπα γ εσένα

 

Μερικοί λένε τρελες τιμές είτε χαμηλές είτε υψηλές επειδή πουλάνε κ αυτοί κ δεν θέλουν ανταγωνισμό

 

Όσο γ την πώληση έχω δει στο ebay να αγοράζουν από Ελλαδα αρκετά hardware κομμάτια παρολο π μπορούν να τα πάρουν από την χώρα τους ίσως πιο φθηνά.

 

 

Και για να κλείσω λεω

 

Μην αρπαζεσαι φίλε μου δεν είπα κατι γ εσένα γενικά μιλησα.

Ναι, ήμουν και εγώ λίγο εκείνη την ώρα... :-)

 

Ακριβότερα απο το ebay, αντί για καινούριο φθηνότερο, εκτός αν μιλάμε για cpu lottery, δύσκολο μου φαίνεται. Δεν χάνει κάτι όμως να δοκιμάσει σίγουρα. Άσχημη φάση όμως η όλη ιστορία.

 

Εγώ προσωπικά σχεδόν πάντα προτείνω μια τιμή +5-10 ευρώ γιατί πιστεύω καλύτερα να φύγει σε 2 μέρες παρά 2 ώρες. Μην με κυνηγά ο άλλος με την φράση "μακάκα με έβαλες και την χάρισα".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πόσο λέτε να πιάσει;

 

1 : Samsung LE32R86BD 32" LCD TV

2 :hp photosmart c4400 χωρίς το τροφοδοτικό του

3 :ps3 με καμένο dvd reader

4 :wii χωρίς τηλεχειριστήρια

5 :HP 15-r127nv (N2840/2GB/500GB/W8)

6: akai mpd26 με θέμα φωτισμού στην οθονη (νομιζω αλλάζει με μια συνδεση στο pc)

 

όλα χωρίς εγγύηση αλλά λειτουργουν κομπλε

Επεξ/σία από Konos93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...