Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια δεν εχω σκοπο να τη χαρισω,εδω οι 7870 παιζουν στα 100,και μου λετε 140 για τη δικη μου?

Οπως και να εχει,ευχαριστω για τις απαντησεις...

Μακάρι να πάρεις όσα περισσότερα γίνεται. Εδώ ο καθένας τη γνώμη του λέει. Από εκεί και πέρα, όταν πουλάς κάτι θα το ψάξεις καλύτερα. Η πραγματικότητα όμως είναι, ότι με μια γρήγορη ματιά στις αγγελίες, βρίσκεις gtx960 4gb και r9 380 4gb με 160 και 170 ευρώ. Οι λογικές τιμές αυτές είναι. Τώρα και 200 να την βάλεις μπορεί να βρεθεί κάποιος άσχετος και να την πάρει.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν εχω σκοπο να τη χαρισω,εδω οι 7870 παιζουν στα 100,και μου λετε 140 για τη δικη μου?

Οπως και να εχει,ευχαριστω για τις απαντησεις...

Ενα σημαντικο μειον ειναι οτι ειναι μονο 2 gb. Μετα, δυστυχως στις καρτες γραφικων γινεται  συχνα αυτο,δηλαδη με τις νεες γενιες πεφτουν πολυ οι τιμες τους γιατι ολοι θελουν να πουλησουν τις παλιες να να αγορασουν τις καινουργιες.Αντιθετα αν κραταγαν τις καρτες τους ποιο πολυ και δεν επεφταν θυματα του μαρκετινγκ να αγοραζουν καθε χρονο η καθε δυο χρονια ,τοτε οι τιμες θα συγκρατουνταν πιο πολυ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα σημαντικο μειον ειναι οτι ειναι μονο 2 gb. Μετα, δυστυχως στις καρτες γραφικων γινεται  συχνα αυτο,δηλαδη με τις νεες γενιες πεφτουν πολυ οι τιμες τους γιατι ολοι θελουν να πουλησουν τις παλιες να να αγορασουν τις καινουργιες.Αντιθετα αν κραταγαν τις καρτες τους ποιο πολυ και δεν επεφταν θυματα του μαρκετινγκ να αγοραζουν καθε χρονο η καθε δυο χρονια ,τοτε οι τιμες θα συγκρατουνταν πιο πολυ.

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό αλλά λογικό δεν είναι να πέφτουν και λίγο,πόσο μάλλον τώρα που φαίνεται ότι είναι αρκετά δυνατότερη γενιά από την προηγούμενη?Πριν λίγο καιρό δεν προσπαθούσαμε να πείσουμε ότι gtx 970 στα 230+ αρχίζει να μοιάζει παράλογο όταν απευθείας από την evga τις έδιναν καινούργιες και φθηνότερες?Πόσο δηλαδή να πάει η εν λόγω κάρτα όταν υπάρχουν ακόμη καινούργιες κάτω από 200 ή όταν η gtx 1060 έρχεται σπίτι σου με κάτω από 230?

EDIT: Δεν πάει για σένα φίλε μου το μήνυμα απλά έγραψα με αφορμή το δικό σου σχόλιο!Και εννοείται ο καθένας πουλάει και αγοράζει όσο θέλει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E αν επιμένεις δώσε την και εσύ 200 ευρώ.

 

Αλλά η σωστή τιμή είναι κάπου 160. Περίπου. Αν θες βάλε την παραπάνω αλλά ρισκάρεις.

140 με 160-170 ειναι μεγαλη διαφορα..Καπου εκει θα ημουν ευχαριστημενος,αλλα οχι 140..

Σας ευχαριστω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό αλλά λογικό δεν είναι να πέφτουν και λίγο,πόσο μάλλον τώρα που φαίνεται ότι είναι αρκετά δυνατότερη γενιά από την προηγούμενη?Πριν λίγο καιρό δεν προσπαθούσαμε να πείσουμε ότι gtx 970 στα 230+ αρχίζει να μοιάζει παράλογο όταν απευθείας από την evga τις έδιναν καινούργιες και φθηνότερες?Πόσο δηλαδή να πάει η εν λόγω κάρτα όταν υπάρχουν ακόμη καινούργιες κάτω από 200 ή όταν η gtx 1060 έρχεται σπίτι σου με κάτω από 230?

EDIT: Δεν πάει για σένα φίλε μου το μήνυμα απλά έγραψα με αφορμή το δικό σου σχόλιο!Και εννοείται ο καθένας πουλάει και αγοράζει όσο θέλει!

Δεν υπαρχει προβλημα φιλε Spy να λεμε την γνωμη μας. :)

 

Το ''λογικο'' ειναι σχετικο και αν και εχεις δικιο σε οσα λες,οταν παιζει καποιος σε 1080p,(στατιστικα η συντριπτικη πλειοψηφια ,γυρω στο 90% και περισσοτερο)δεν υπαρχει λογος να αγορασει καν νεας γενιας καρτα,ειδικα αν η καρτα του εχει 4gb ram.Σε αυτη την αναλυση μια gtx 970 θα ειναι θηριο για παρα πολυ ακομη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, μιας και επιτελους επαιξε upgrade σε logitech z-5500 λεω να δωσω το παλιο 5.1 που ειχα το οποιο ειναι το Logitech x-540. Ειναι σε αριστη κατασταση. Κανα hint? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, μιας και επιτελους επαιξε upgrade σε logitech z-5500 λεω να δωσω το παλιο 5.1 που ειχα το οποιο ειναι το Logitech x-540. Ειναι σε αριστη κατασταση. Κανα hint? 

40-50

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μια 260X που αγορασα απο τα στοκ του ΕΣΟΠ με 6-7 μηνες εγγυηση για 80 ευρω. Θελω να παρω μια 470. Ποσο να την δωσω λετε ?

70-75

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο μπορει να πουληθει η παρακατω οθονη μεταχειρισμενη ?

lg w2240 1080p 

Δεν ξερω ποσα χρονια χρησιμοποιειται επειδη μου την εδωσε ενας γνωστος μου , επισης δεν εχω ουτε κουτι , ουτε χαρτια , αλλα ειναι σε αριστη κατασταση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια gigabyte geforce 430 2gb ddr5

Ποσο μπορω να την πουλησω?

Ειδες, μια χαρα γραφεις οταν θες. Περι τα 30 ευρω. Εγω ειχα δωσει μια 545 με 3γιγα στα 40 που ειναι μιαμιση φορα η καρτα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδες, μια χαρα γραφεις οταν θες. Περι τα 30 ευρω. Εγω ειχα δωσει μια 545 με 3γιγα στα 40 που ειναι μιαμιση φορα η καρτα σου.

αξιζει να την πουλησω?

και τον amd x4 640 ποσο μπορω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...